گوگل پنگوئن , الگوریتم پنگوئن , بهبود رتبه , محتوای مناسب , لینک های اسپم

گوگل پنگوئن روی چه مواردی حساس است؟


تمرکز گوگل پنگوئن بیشتر از هر چیز بر روی بک لینک‌های سایت شماست؛ بک لینک‌های زیاد از سایت‌های کم ارزش یا غیر مرتبط، انکر تکست‌های بیش از حد سئو شده و یا استفاده از کلمه یا عبارت یکسان برای تمام بک لینک‌ها، در کنار استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ممکن است موجب جریمه شما توسط الگوریتم گوگل پنگوئن شود.

در این مقاله در خصوص اینکه الگوریتم گوگل پنگوئن روی چه مواردی حساس است؟ یا اگر سایتمان جریمه شد، چگونه متوجه بشویم؟ با شما صحبت خواهیم کرد.

گوگل پنگوئن روی چه مواردی حساس است؟

۱. لینک سازی اسپم (Link Schemes):

با آنکه لینک‌ها هنوز هم در رتبه بندی گوگل اهمیت ویژه‌ای دارند اما در عین حال گوگل هشدار داده‌ که نباید انرژی خود را تنها بر روی لینک بیلدینگ صرف کنید.

اگر شما یک سایت پنج صفحه‌ای داشته باشید که هیچ سیگنالی از شبکه های اجتماعی یا پیج رنک در آن وجود ندارد، اما ۵۰۰۰ بک لینک برای سایت خود ایجاد کرده‌اید، گوگل از خود خواهد پرسید چرا چنین سایتی که هیچ فعالیت اجتماعی و مارکتینگ ندارد، چنین لینک بیلدینگ قوی ای دارد؟

یا اگر شما یک سایت معتبر داشته باشید و به شدت بر روی آن کار کنید، محتوای خوب تولید کنید، صفحات متعدد بسازید، سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی معتبر را کسب کنید و لینک‌های متنی متعدد ایجاد نمایید، به دست آوردن ۵۰۰۰ لینک برای وب سایت شما کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد.

پس لینک بیلدینگ برای سئو بسیار مهم است، به دست آوردن تعداد زیادی لینک ممکن است به خاطر فعالیت‌های بازاریابی عالی باشد. اما بهتر است به دنبال روش‌های دیگری نیز برای پیشرفت خود باشید.

۲. پر کردن صفحه با کلمات کلیدی (Keyword Stuffing):

اگر با سئو آشنا باشید، حتماً عبارت Keyword Stuffing را شنیده‌اید. زمانی که کلمات کلیدی خود را پیدا کردید، سعی کنید بیش از حد روی آنها تاکید نکنید. لزومی ندارد از کلیدواژه تان در هر جمله، استفاده کنید. استفاده بیش از حد از یک کلمه کلیدی در محتوا نتیجه معکوس خواهد داشت و کمکی به رتبه بندی سایت‌تان نخواهد کرد.

هیچ کاربری علاقه ندارد محتوایی را که تنها برای موتورهای جستجو نوشته شده، مطالعه کند. همچنین، اگر محتوای خود را بیش از حد برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید باید با گوگل در بیفتید. با استفاده از افزونه Yoast به راحتی می‌توانید از چگالی کلمات کلیدی در متن‌تان مطلع شوید.

آیا سایت من توسط گوگل پنگوئن جریمه شده است؟

هنگامی که الگوریتم‌های گوگل پنگوئن متوجه می‌شوند برای دستکاری رتبه وب‌سایت خود در حال ساخت محتوا و بک‌لینک‌های اسپم هستید، سایت شما را مجازات می‌کند؛ یک مشخصه ویژه این مجازات، این است که براساس صفحه عمل می‌کند. صفحه مجازات شده رتبه خود را از دست میدهند در حالی که، سایر صفحات سایت رتبه و عملکرد خوبی دارند.

شدت مجازات گوگل پنگوئن بسیار متغیر است. از اُفت چند پله‌ای رتبه صفحه تا از ایندکس خارج شدن صفحه را شامل می‌شود. اگر الگوریتم گوگل پنگوئن شما را تنبیه کند، تغییراتی برای شما پیش می آید:

  • سایت‌تان با یک کلمه کلیدی دچار کاهش ترافیک خواهد شد. مثلا صفحه سایت برای یکی از کلمات کلیدی از رتبۀ ۲ به رتبۀ ۳۶۴ گوگل تنزل پیدا می‌کنید.
  • صفحه‌ای که شامل کلمه کلیدی به خصوص می‌باشد، از ایندکس گوگل خارج خواهد شد (de-indexed) اما بقیه صفحات سایت در گوگل ایندکس شده باقی می‌مانند.
  • ممکن است در بخش‌های “Search Queries” یا “Manual Actions” در گوگل وبمستر سایت خود، پیغامی با مضمون “لینک سازی غیر طبیعی” دریافت کنید.
  • در برخی موارد، صفحاتی از سایت‌تان که قرار نیست در رتبه بندی گوگل قرار بگیرند به علت تنبیه توسط الگوریتم گوگل پنگوئن در رنکینگ گوگل قرار خواهند گرفت. مثلا صفحه ” تماس با ما ” به جای ” صفحۀ اصلی” نشان داده خواهد شد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *