طراحی وبسایت , طراحی ریسپانسیو , سئو سایت , سایت سازگار با موبایل , تولید محتوای سایت

5 روش قدیمی و منسوخ طراحی وبسایت


بیشتر کاربرانی که از سایت شما بازدید میکنند، قبل از ترک وبسایت کمتر از 15 ثانیه در صفحه نخست وقت صرف می کنند؛ یعنی شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید تا توجه شان را جلب کرده و با ارائه اطلاعات مفید آنها را به خود علاقمند سازید. اگر نرخ خروج کاربر ((bounce rate وبسایت شما بالا است یا از ترافیک ماهیانه سایت خود ناراضی هستید، احتمالا سایت شما قدیمی است و نیاز به یک بازسازی اساسی دارد. در این بخش با 5 روش قدیمی و منسوخ طراحی سایت همراه ما باشید، تا بدین ترتیب بتوانید جایگاه خود را تغییر داده و وبسایتی کاربرپسند داشته باشید.

5 روش قدیمی و منسوخ طراحی سایت:

  • سایت هایی که فقط محتوا دارند.

امروزه بدلیل پشتیبانی بیشتر مرورگرها از فایل های مدیا و افزایش سرعت اینترنت، استفاده از المان های گرافیکی یشتر شده است. به جای آنکه تمام مطلب خود رو از طریق متن بیان کنید، میتوانید از جنبه های دیداری مانند ویدئو، عکس و فایل های پویانمایی نیز برای تکمیل مقاله خود استفاده نمایید. کاربران با گرافیک و عکس و همچنین ویدئو ارتباط بهتری برقرار کرده، به شما بیشتر اعتماد میکنند و بدین ترتیب محتوایتان هم اثرگذاری بهتری خواهد داشت.

  • سایت هایی که ریسپانسیو نیستند.

همانگونه که بارها گفته ایم یکی از مهمترین اصول طراحی سایت، ریسپانسیو یا سازگار بودن آن در نسخه های موبایلی است. از آنجا که امروزه حدود ۵۵ درصد از کاربران از تلفن های همراه برای مرور و خرید از وب استفاده می نمایند، اگر سایت ریسپانسیو طراحی شود کاربران بسیاری میتوانند از خدمات شما استفاده کنند.گوگل نیز امتیاز ویژه ای برای سازگاری سایت با موبایل در نظر گرفته و بر این اساس رتبه بندی خود را انجام میدهد.

  • پاپ آپ ها و تبلیغات کلیکی بی هدف 

تکنولوژی به ما کمک می کند تا تبلیغات را برای مخاطبان موردنظر خود نمایش دهیم. با یک برنامه ریزی دقیق و شناخت مناسب، تبلیغات کلیکی هدفمند شما را قادر میسازد تا آن دسته از کاربرانی را که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند، پیدا کرده و بدین ترتیب نتیجه بسیار بهتری بگیرید.

سئو قسمت مهمی از طراحی سایت است، و گوگل برای ازائه مناسب ترین نتایج به کاربران خود همواره در حال بهینه سازی و ارتقاء الگوهایش میباشد و در این میان الگوریتم های گوگل نقش مهمی برعده دارند. تمرکز و تولید محتوا با تکیه بر عبارات کلیدی امروزه منسوخ شده است، شما باید با نوشته های خوب نیاز کاربران را تامین کنید.

  • استفاده از طراحی 2 بعدی

طراحی سایت مانند بسیاری از تکنولوژی های دیگر بطور مداوم در حال تغییر است، و امروزه سبک طراحی ها بر پایه طراحی 2 بعدی شکل گرفته است که این نوع طراحی به خاطر نمایش بهتر سایت در مرورگرهای موبایل و تبلت و همینطور کاربرپسند بودن آن است. در طراحی های جدید بجای استفاده از گرادیانت ها و بقیه گرافیک های قدیمی، نوشته هارا به مناسب ترین و ساده ترین روش در وب سایت خود قرار دهیم.

 

این نکته را بخاطر داشته باشید که این روزها کاربران اینترنت معمولا کم صبر و حوصله هستند و قاعدتا تمایلی به صرف وقت برای پیدا کردن مطالب موردنیاز خود در میان ازدحام اطلاعات نخواهند داشت. سایت هایی که طراحی نامناسب و شلوغ دارند و از متن و تصاویر به صورت نامرتب و درهم ریخته استفاده کرده اند، هیچگاه موفق به جذب مخاطب نخواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید دو مقاله اشتباهات طراحی وبسایت و نکات آزار دهنده در طراحی وبسایت را نیز مطالعه بفرمایید.