بهینه سازی سایت , سئو سایت , سئو تخصصی , سئو حرفه ای , سئو و پشتیبانی , تولید محتوای سایت

چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟


تا به حال بارها در خصوص اهمیت تولید محتوا در سئو، با شما سخن گفته ایم و جمله ” محتوا،‌ پادشاه است” را بارها شنیده اید. بسیاری از صاحبان سایت تصور میکنند که با گذاشتن بیشمار محتوا میتوان رتبه خوبی را در گوگل بدست آورد،‌ در حالیکه رضایت گوگل در واقع رضایت کاربران است. در این بخش میخواهیم به شما آموزش بدهیم که چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

اهمیت تولید محتوا بر اساس سئو

تولید محتوای مناسب با کلمات کلیدی هدفمند، جزء مهمترین اصول سئو کلاه سفید است. گوگل برای ارائه بهترین نتایج و جلب رضایت کاربران، همواره به دنبال محتواهای تازه و با کیفیت و هدفمند است.

تولید محتوا باید بر اساس سئو و با استراتژی های مشخص آن انجام شود، بدین ترتیب حتی با داشتن چند مقاله‌ کوتاه می‌توانید بازدید خوبی از گوگل دریافت کنید.

۶ گام اولیه : چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

مقاله سئو شده محتوایی است که به بهترین شکل ممکن نوشته شده و می تواند رنک کلی سایت و نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهد. هر محتوایی هر چقدر بهینه، که نتواند سودی برای کسب و کار شما ایجاد کند، محتوای ارزشمندی نیست.

۱. استفاده از یک عنوان جذاب 

یک عنوان جذاب، گردش کاربر را در سایت شما افزایش میدهد و تاثیر خوبی در افزایش مدت زمان ماندن کاربر در سایت دارد. عنوان مقاله شما باید جذاب، معرف محتوا، و ‌شامل کلمه کلیدی اصلی باشد. مقاله نباید خیلی کوتاه و یا خیلی طولانی باشد،‌بلکه در حدی که برای کاربر جذابیت داشته و او را ترغیب به خواندن کند.

۲. انتخاب کلمات کلیدی مناسب

در ابتدا باید به خوبی در مورد ماهیت کسب و کار خود، اطلاعات به دست بیاورید. سپس لیستی از عبارت های کلیدی که افراد با استفاده از آن به دنبال کسب و کار شما می گردند، بنویسید.

استفاده از کلمات جذاب و عبارات کلیدی اصلی در مقاله ها باعث میشود تا افراد برای بازدید از سایت شما، مشتاق شوند.

۳. استفاده از تگ‌های عنوان

یکی از مهمترین تگ‌های html در سئو، تگ‌های عنوان هستند. هر صفحه از سایت، باید دارای عنوان اصلی باشد. این عنوان در سایت باید در تگ h1 قرار بگیرد و سایر عنوان‌ها و زیر عنوان‌ها به ترتیب اهمیت، در تگ‌های h2 تا h6 قرار می‌گیرند.

۴. توجه و بهینه سازی url 

ربات‌های گوگل در زمان ایندکس مطلب، به آدرس صفحه اهمیت ویژه ای می‌دهند. سعی کنید url صفحه‌ نیز شامل کلمه کلیدی اصلی باشد. کوتاه بودن url و مرتبط بودن آن با عنوان کمک بسیاری به کسب رتبه از گوگل میکند.

۵. سئو کردن متن محتوا 

بطور معمول بیشترین بخش محتوای هر سایت، محتوای متنی آن است. برای داشتن یک محتوای خوب و بهینه سعی کنید تا از محتواهای مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید. خوانا بودن، رفع خطاهای نگارشی و املایی،‌ پاراگراف بندی های صحیح و استفاده از جملات با طول مناسب، استفاده از عنوان و زیر عنوان‌های مرتبط، قرار دادن کلمه‌ کلیدی در پاراگ اول، توزیع یکسان کلمات کلیدی در محتوا نکات مهمی است که باید در هنگام نگارش محتوای متنی به آنها توجه کنید.

سعی کنید محتوایتان حداقل ۳۰۰ کلمه باشد، و در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی نکنید. میتوانید علاوه بر خود کلمه کلیدی، از کلمات مرتبط و معنی ساز و مترادف هم استفاده کنید.

۶. اضافه کردن کلمات کلیدی به بخش‌های مهم محتوا

این بخش‌ها دارای نقش کلیدی‌تری در سایت ها هستند،‌پس به آنها توجه کنید.

  • تگ‌های عنوان
  • آدرس صفحه (URL)
  • متن alt برای عکس
  • تگ توضیحات متا

۶ گام ثانویه : چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

۷. اضافه کردن تصویر و ویدیو 

استفاده از ویدیو علاوه بر انتقال دقیق‌تر مفاهیم و افزایش جذابیت محتوا، کمک فراوانی نیز به افزایش ماندن کاربر در سایت میکند. تلاش کنید تا هر مقاله تصاویر و ویدیوهای مرتبط داشته باشد.

۸. لینک سازی 

برای اطلاع رسانی بیشتر و بهتر،‌در مقاله‌ خود به صفحات مرتبط لینک دهید. عبارتی را لینک کنید که حاوی کلمات کلیدی باشد.

۹. برچسب زدن

اگر چند مقاله از سایت شما به گونه‌ای باهم در ارتباط هستند و میتوان زیردسته‌ جدیدی درست کرد، نام زیر دسته را به عنوان یک برچسب (tag) برای این مقالات استفاده کنید. حداکثر تعداد برچسب برای یک صفحه ۵ مورد است.

۱۰. دسته بندی مطالب 

با دسته‌بندی تمام مطالب به صورت طبقه بندی شده در کنار هم قرار میگیرند، و بدین ترتیب برای هر نوع مطلب، در سایت خود یک آرشیو دارید.

۱۱. عنوان سئو ( متا تگ عنوان ) 

عنوان سئو جزء مهم‌ترین بخش‌‌های سئو‌ی محتوا است. این متا تگ در serp دیده می‌شود پس بخش ابتدایی این عنوان باید شامل کلمه‌ کلیدی اصلی ما باشد.
بهتر است طول عنوان سئو کمتر از ۷۰ کارکتر شود تا به طور کامل در نتایج قابل نمایش باشد.

۱۲. هدفمند سازی توضیحات متا 

توضیحات متا همان بخشی است که زیر عنوان در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود. این بخش تاثیر بسیاری در دریافت کلیک دارد. توضیحات متا را مخصوص کاربر بنویسید تا نظر او را به سمت سایت جلب کنید.

با کمی تلاش و توجه و رعایت این اصول مهم، میتوانید محتوایی ارزشمند داشته و جایگاه مناسبی در نتایج کسب کنید. باز هم میگوییم که سعی کنید برای کاربران بنویسید نه گوگل. مقالات اختصاصی و با کیفیت شما، احتمال بازگشت کاربر به سایت را افزایش می‌یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید