seo , بهینه سازی , کیفیت محتوا , تولید محتوا , مدیریت محتوا

بهینه سازی محتوا


همانطور که میدانید و بارها گفته ایم، یک کسب و کار برای آنکه بتواند در بالاترین نتایج جستجو باقی بماند، نیاز به آشنایی با سئو محتوا و بهینه سازی سایت، و در کنار اینها تبلیغات مناسب و هدفمند، خصوصا تبلیغات اینترنتی پر بازدید دارید.

سئو محتوا ( بهینه سازی محتوا ) به معنای هر نوع فرآیند تولید محتوا که با هدف جذب ترافیک یا بازدید از موتورهای جستجو صورت بگیرد.

مهمترین وسیله تاثیرگذارنده بر سئو محتوا ( بهینه سازی محتوا )

تلفن های همراه بزرگترین تاثیر را بر سئو وبسایت شما خواهند گذاشت. دلایل آنکه سایت باید با تلفن های همراه سازگاری داشته باشد ( ریسپانسیو بودن سایت) ، عبارتند از:

  • کاربران تلفن های همراه، همواره نیازمند اطلاعاتی هستد که به سرعت در دسترس باشند.
  • میلیون ها کاربر تلفن همراهی وجود دارد.
  • تعامل بهتر با برند.
  • افزایش گفتگو در مورد سایت.
  • کاهش نرخ پرش (Bounce Rate)

تاثیر محتوای با کیفیت بر سئو 

با آنکه کلمات کلیدی هنوز هم اهمیت خود را دارند اما متخصصان دیجیتال مارکتینگ معتقدند، امروزه  باید به تولید محتوا اهمیت بیشتری بدهید.
امروزه محتوای باکیفیت، کلید موفقیت در بهینه سازی برای جستجو محسوب می شود. برای افراد نوشتن، شانس اشتراک گذاری مطلبتان توسط کاربران را افزایش میدهد. هیچ کس تمایل به خواندن وب سایتی که مصنوعی و تکراری نوشته شده باشد ندارد.

علت اهمیت کیفیت محتوای سئو شده

  1. گوگل متن هایی را که بیش از حد بهینه شده باشند، بلاک می کند.
  2. خوانندگان علاقه دارند که بیشتر اطلاعات به دست بیاورند نه کلمات کلیدی تکراری.
  3. گوگل به دنبال کیفیت، ارتباط موضوع و یکتا بودن مطالب است.

قرار نیست فقط برای موتورهای جستجو محتوا تولید کنید، نباید محتوایی تولید کنید که ضعیف و کوتاه باشد بلکه محتوا باید هم برای موتور جستجوی گوگل و هم کاربر ارزشمند تلقی شود.

چه چیزهایی برای سئو محتوا ( بهینه سازی محتوا ) نیاز دارید؟

۱. تحقیق درباره کلمات کلیدی : برای داشتن ترافیک بیشتر از طریق جستجو باید پیش از نوشتن، درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید. موضوعاتی را بنویسید که مردم در حال جستجوی اطلاعات درباره آنها هستند.

۲. بهینه سازی کلمات کلیدی : توجه کنید که برای نوشتن محتوای خود کجا و چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنید تا جستجو به سمت وبسایت را به حداکثر برسانید.

۳. سازمان دهی محتوا : محتوای سایت باید به گونه ای منطقی سازماندهی شود. هر چه کاربر بیشتر در وب سایت شما بمانند برای شما بهتر است.

۴. ترویج محتوا : با اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی و  لینک سازی داخلی و خارجی می توانید قدرت محتوای خود را افزایش دهید.

 

محتوای خلاقانه باعث می شود تا بیننده وب سایت شما را به اشتراک بگذارد. وقتی کاربران کلمه ای را جستجو می کنند، انتظار دارند با باز شدن سایت، به سرعت جواب مورد نظر خود را بیابند.

موتورهای جستجو در حقیقت باید پاسخ سوالات کاربران را بدهند. باید تا میتوانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید، تا رتبه بهتر و بازدید بیشتری به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *