طراحی سایت , اعتبار سایت , خطای طراحی سایت

مهمترین خطاهای طراحی وبسایت


برای داشتن یک وبسایت موفق باید بتوانیم مشکلات و موانع پیشرفت سایت خود را شناخته و آنها را به خوبی برطرف کنیم. جذب و جلب اعتماد کاربر کاملا با نوع طراحی و محتوای سایت مرتبط میباشد. در این بخش همراه تیم آریاهاست باشید تا مهمترین خطاهای طراحی وبسایت را برای شما مطرح کنیم، خطاهایی که شما هم با آنها برخورد داشته اید.

مهمترین خطاهای طراحی وبسایت :

۱- PAGE CANNOT BE FOUND : یکی از بدترین موارد وجود لینکهای شکسته در سایت میباشد. هنگامی که کاربر بر روی لینکی کلیک میکند و با این پیغام روبرو میشود، عصبانی شده و به سرعت سایت را ترک میکند و این میتواند رتبه شما را کاهش دهد.

۲- PAGE UNDER CONSTRUCTION : بهتر است که تا زمانی که صفحه ای از سایت شما در حال ساختن است، لینکی به آن ندهید. زیرا با دادن لینک به صفحه ساخته نشده وقت کاربر را تلف کرده و نمره منفی از گوگل دریافت میکنید.

۳- MULTIPLE POP UPS : پاپ آپ ها یا پنجره های تبلیغاتی باید در زمانی مناسب استفاده شوند. اگر بلافاصله پس از ورود کاربر به وبسایت چند پنجره با هم باز شوند، کاربر نمیتواند صفحه موردنظر خود را ببیند و از سایت خارج میشود.

۴- زمینه سیاه : استفاده از زمینه سیاه در طراحی هم باعث میشود که متون داخل صفحه بسختی خوانده شوند، و هم باعث میشود که سایت شما در حافظه پنهان کاربر غیرقانونی و یا مزاحم بنظر بیاید، زیرا در اکثر فیلمها زمینه سیاه معمولا برای سایت های جاسوسی و یا هکرها مورد استفاده قرار گرفته است.

۵- متن ناخوانا : استفاده از متن های نامفهوم و پاراگراف های طولانی ذهن بیننده را خسته میکند. از فونت های خوانا با اندازه مناسب استفاده کنید، استفاده از حالت بولد و زیر خط دار در جای مناسب باعث خواناتر شدن متن میشود .

۶- عکس های بسیار بزرگ : استفاده از تصاویر در طراحی سایت اهمیت ویژه ای دارد. اما حجم زیاد عکس ها مانع از لود شدن سریع سایت شما میشود و بیننده را از صبر کردن و مشاهده سایتتان منصرف میکند! حتما عکس ها را با photoshop بهینه کنید تا کمترین حجم ممکن را داشته باشد.

۷- فلش های ورودی سایت بدون دکمه skip : ممکن است دوست داشته باشید تا در بدو ورود به سایت، از یک فلش استفاده کنید تا نقطه قوتی برای طراحی سایت شما باشد. اماحتما دکمه SKIP INTRO را در آن فلش تعبیه کنید تا کاربرانی که میخواهند مستقیم به اطلاعات سایت دسترسی پیدا کنند، بتوانند.

۸- عرض صفحه سایت بزرگتر از عرض مرورگر باشد : اکثر کاربران عادت دارند تا برای دیدن ادامه مطالب سایت بسمت پایین حرکت کنند، نه به چپ و راست. با تنظیم نکردن عرض سایت کاربر را عذاب میدهید.

۹- عکس هایی که لود نمیشوند : کاربر وارد سایت میشود تا مطلبی را بخواند، اگر عکس آن مطلب به هر دلیلی لود نشود، اعتبار سایت شما زیر سوال میرود .

 

برای احترام به بازدید کننده سایت خود، و همچنین پیشرفت و افزایش رتبه، این موارد را رعایت کنید .​

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید