ایمیل مارکتینگ نمونه دیگری از تبلیغات اینترنتی میباشد، و هنوز راهی مستقیم و مؤثر برای ارتباط با منافع شما، پرورش  و تبدیل آنها به مشتریان است. این مقاله برای کسانی است که آماده تحقق بخشیدن به بازاریابی ایمیل هستند.

تعریف ایمیل مارکتینگ

کلمه ایمیل مارکتینگ به معنی بازاریابی ایمیلی است که به معنی فروش کالا یا خدمات از طریق ایمیل می‌باشد، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار موثر، برای ارسال ایمیل به مشتریان. ایمیل های بازاریابی موثر، میتوانند مشتریان را به خریداران وفاداری که حداقل یکبار در ماه از شما خرید میکنند، تبدیل کنند.

ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه رایانامه (ایمیل) صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی نمود. اینکار به صورت ارسال یک پیام به یک یا چند مخاطب با هدف ایجاد یک ارتباط تجاری یا جمع‌آوری پول صورت می‌گیرد. پژوهشگران تخمین زده‌اند در سال ۲۰۰۶ شرکت‌های آمریکایی ۴۰۰ میلیون دلار برای تبلیغات رایانامه‌ای هزینه صرف کرده‌اند.

اهمیت ایمیل مارکتینگ

به رغم افزایش رسانه های اجتماعی و هرزنامه های ناخواسته (که به هیچوجه استراتژی خوبی برای بازاریابی نیست)، ایمیل همچنان موثرترین راه برای پرورش خریداران و تبدیل آنها به مشتری بالقوه است.

۱. ایمیل یک کانال ارتباطی مهم است.

جالب است بدانید که  حداقل ۹۱٪ از مصرف کنندگان روزانه ایمیل خود را بررسی می کنند.

۲. شما لیست مخاطبان ایمیل خود را دارید که هیچکس نمیتواند آن را از شما بگیرد.

در هر پلتفرم رسانه های اجتماعی، حساب شما (با تمام طرفداران خود) می تواند در هر زمان، به هر دلیل، بدون اطلاع قبلی، معلق یا حذف شود.

۳. ایمیل بهترعمل میکند.

افرادی که از طریق ایمیل به فروش محصولات خود می رسند ۱۳۸٪ بیشتر از کسانی هستند که پیشنهادات ایمیل دریافت نمی کنند. اگر فکر می کنید که رسانه های اجتماعی دیگر بهتر عمل میکنند، بهتر است بدانید: میانگین سفارش از طریق یک ایمیل حداقل سه برابر بیشتر از رسانه های اجتماعی است.

ایمیل مارکتینگ بهترین راه برای فروش آنلاین است.

ارسال چه تعداد ایمیل مارکتینگ

در مورد چگونگی ارسال ایمیل های بازاریابی، هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد، بنابراین توصیه می کنیم از مشترکین خود بخواهید تا به شما بگویند که چه قدر دوست دارند که از شما مطلع باشند؟  شما همچنین می توانید آزمونهایی انجام دهید تا ببینید کدامیک بهترین عملکرد را دارد. شما میخواهید بیشتر به مشترکین جدیدتر دسترسی پیدا کنید زیرا مشترکین قبلی از وجود شما آگاهی دارند.

زمان مناسب برای ارسال ایمیل مارکتینگ

زمان بندی ارسال یکی دیگراز ترفندهایی است که می تواند به طور گسترده ای بر اساس لیست شما، متفاوت باشد. توصیه ما این است که با آزمون و بررسی ببینید کدام روش بهترین نتایج را برای افزایش مشترکین به شما می دهد. شما می توانید Google Analytics را چک کنید تا هر زمان که مشترکین شما بیشتر آنلاین هستند، ایمیل های خود را در همان زمان برایشان ارسال کنید.

یکی از دلایل پرطرفدار شدن ایمیل مارکتینگ، امکان سنجش رفتار کاربران و مشتریانی است که ایمیل‌ها برایشان ارسال شده است، و هر چیزی در این مدل بازاریابی قابل سنجش و بهبود است. برگشت سرمایه یا ROI در بازاریابی رایانامه‌ای ۴۰ می‌باشد و این مقدار بیشترین ROI بین رسانه‌های تبلیغاتی دنیا است. یعنی به ازای هر ۱ تومان سرمایه‌گذاری در این بخش ۴۰ تومان سودآوری خواهد داشت.

نکات اثبات شده ایمیل مارکتینگ:

    1. درصد باز شدن ایمیل ها، در سال ۲۰۱۶، ۲۴% بوده‌ است.
    2. بیشترین میزان غلط بودن ایمیل‌ها در آسیا است که ۳۳.۵% میباشد.
    3. اگر کسی ۳ بار ایمیل خود را باز نکرد، به احتمال زیاد باز هم این کار را انجام نمیدهد.
    4. درصد استفاده کاربران از موبایل، ۱۰% بیشتر از کامپیوتر شخصی شان است.
  • بیشترین ایمیل‌ها در جهان در روزهای ۱شنبه باز می‌شوند.
  • بیشترین ایمیل‌ها در جهان در ساعت ۱۵ هر روز باز می‌شوند.