تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه گذاریست.
ثبت همزمان آگهی ها در کانال آقای تبلیغ و بیش از ۳۰۰ گروه و کانال بزرگ تبلیغاتی تلگرام

در بحث تبلیغات اینترنتی اولین و مهمترین اصل، محتوای خوب و کامل میباشد، چنین محتوایی همیشه مخاطبان خود را دارد و کیفیت آن مخاطب را مجاب می کند تا به خواندن ادامه بدهد و دنبال کننده شما باشد و یا اینکه به دنبال منابع بهتری بگردد. این مساله باعث شده تا سازمان ها و شرکت های بزرگ از این قضیه برای ارتباط با مخاطب و اطلاع رسانی بیشتر استفاده کنند. در این بخش شما را با انواع تبلیغات اینترنتی بیشتر آشنا میکنیم:

۱. تبلیغات بنری

این تبلیغات اولین و ساده ترین نوع از تبلیغات آنلاین هستند. در این نوع تبلیغات، یک بنر در تمام صفحه و یا در سایزهای کوچک تر به مخاطبان نشان داده می شود. شما به کمک ابزارهای طراحی بنر تبلیغاتی می توانید به سادگی محصولات و یا خدمات خود را معرفی کرده و همچنین، می توانید بر روی بنرها یک دکمه قرار دهید و مخاطبان خود را تشویق کنید تا روی این دکمه کلیک کرده و به فعالیت خاصی مثلاً ورود به یک صفحه ، خواندن مقالات و اخبار و … بپردازند.

اکثریت قریب به اتفاق آگهی دهنده ها به ندرت در پیاده سازی آگهی های اینترنتی دخیل هستند و اغلب این اقدام بصورت غیرمستقیم، توسط شرکتهای مربوطه صورت میپذیرد. آسان انگاشتن این تبلیغات باعث میشود تا اشتباهاتی صورت بگیرد و گوکل آگهی ما را حذف کند یا به اندازه کافی تبلیغاتمان موثر نباشد. عمده ترین این اشتباهات عبارتند از: 

الف- عدم دعوت به عمل

بسیاری از تبلیغ کنندگان فراموش می کنند که تبلیغات خوب، فقط آگهی های متنی متحرک نیست، بلکه باید منظور خود را بصورت ساده و واضح نیز بیان کند. در یک بنر خوب، عنصر “پر جنب و جوشی” بیشتر از کل ترکیب مهم خواهد بود که معمولا – به شکل دکمه – حاوی یک پیغام از طرف ما به مشتریان بالقوه می باشد، برای مثال دکمه هایی مانند اکنون خرید کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید، همین حالا سفارش دهید، مراجعه کنید و … . در واقع در تبلیغات گوگل، شما نمی توانید از پیام هایی با اشاره به ” کلیک کنید ” ، استفاده کنید.

ب. متن بیش از حد

بسیاری از آگهی دهنده ها به آگهی های اینترنتی از منظر مواد چاپی سنتی نگاه می کنند – همانند بولتن ها. آنها می خواهند که در آگهی خود، اطلاعاتی کلی در مورد شرکت و خدمات مربوط به آن بنویسند. این یک اشتباه واضح است! بنر اینترنتی، شما را به طرف وب سایت هدایت می کند، جایی که تمام اطلاعاتی که باید به شیوه ای مناسب توسعه داده شوند، در دسترس هستند.

با این حال، هیچکس آگهی ها را بصورت کامل نمی خواند، زیرا آنها با اهداف دیگری از آنها بازدید می کنند و آگهی ها  “به هر حال”  به آنها خدمت می کنند. چنین تبلیغی باید کلمات کلیدی اقتصادی داشته باشد و پیام حاوی آن فقط باید یک دعوت جالب و جذاب باشد که آشنایی خوبی از تبلیغ کننده به ما بدهد و در نهایت منجر به استفاده از خدمات آن شود.

ج. ترکیب غیر طبیعی

در اکثریت قریب به اتفاق، بهترین گزینه استفاده از نمودار گوتنبرگ است. همانطور که در یک وب سایت، یک بنر آنلاین خوب باید در کنوانسیون پذیرفته شده قرار گیرد و مخاطب را با یک ترکیب عجیب و غریب تعجب نکند. مطمئنا موارد قانونی وجود دارد که ارزش آن را دارد که حتی این قانون را شکست، اما در اکثر پیاده سازی ها آرم در سمت چپ بالا، و فراخوانی در گوشه پایین سمت راست است. بهترین بنر ممکن است محبوب ترین هم باشد، اگر برای مخاطبان قابل خواندن و قابل فهم باشد.

د. رنگ های تسخیر شده

یک بنر خوب باید چشمگیر باشد! رنگ آمیزی طعم و مزه و محافظه کاری بدون شک ساده ترین راه برای توسعه آگهی های بد گوگل است. یک نمونه عالی از تبلیغات خوب بنری، پیاده سازی پیشنهادات تبلیغاتی فروشگاه های لوازم الکترونیکی مصرفی است، که به نظر می رسد تجربه قابل توجهی در این زمینه دارند. در حقیقت، هر تبلیغاتی در این صنعت بسیار سخت است تا به چشم برسد، طراحی آگهی های اینترنتی در این روند جهت گیری مطلوبی دارد.

۲. تبلیغات متنی 

تبلیغات متنی نوعی از تبلیغات آنلاین هستند که با نام محتوای مبتنی بر تبلیغات نیز شناخته میشوند. این تبلیغات به عنوان یک آگهی یا لینک در یک صفحه وب ظاهر می شوند تا کاربران را مطلع و آنها را بیشتر درباره محصول آگاه کنند. این یک رسانه مقرون به صرفه برای تولید و فروش و یک بازار مناسب برای یک کسب و کار آنلاین است.

مزیت های تبلیغات متنی

در نشست ۲۰۱۶ گوگل اعلام شد که در حال حاضر تبلیغات متنی به نسبت سایر تبلیغات گوگل، گسترش چشمگیری داشته اند. با این روش فضای بسیار بیشتری برای توضیح محصولات، خدمات و پیشنهادات
برای هر آگهی وجود دارد.

۱. ترافیک هدفمند

تبلیغات متنی در ارتقاء کسب و کار آنلاین و ایجاد کسب و کار در اینترنت محبوب ترین هستند. این بهترین راه برای پیدا کردن یک بازار مناسب برای یک کسب و کار است زیرا پیامی هدفمند برای مشتریان خاص ارسال میشود. تبلیغات متنی با کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی در متن و یا بازگشت با آگهی های مرتبط که کاربر در حال خواندنآن در یک صفحه وب است، صورت میگیرد.

۲. اطلاعات مفید

تبلیغات متنی بر اساس محتوای وبسایت در قالب پیوندها یا آگهی هایی است که در هنگام گشت و گذار از صفحات وب بوجود آمده اند. اگر کاربری در جستجوی یک کیسه شیک در اینترنت است، یک وبسایت که از تبلیغات متنی استفاده می کند، و تبلیغاتی مربوط به کیسه های شیک دارد در صفحه وب ظاهر می شود. به این طریق کاربران اطلاعات را با جستجوی بیشتر در وب دریافت خواهند کرد.

۳. مقرون به صرفه بودن

تبلیغات متنی بسیار مقرون به صرفه هستند و نیازی به سرمایه گذاری سنگین در مقایسه با سایر تبلیغات ندارند. یک تبلیغ  فقط برای آگهی هایی که توسط کاربر کلیک میشود نمایش داده میشود.

۴. فروش بالا

تبلیغات متنی توسط کاربرانی کلیک می شود که در جستجوی اطلاعات مفید در وب سایت ها و خواهان اطلاعات بیشتر هستند. و در این هنگام تبلیغات مربوط به موضوع بر روی صفحه وب ظاهر می شود و احتمال این را می دهد که کاربر محصول را خریداری کند و در عین حال نام برند را افزایش میدهد.

۵. رضایت کاربر با سرعت بالا

تبلیغات متنی فرصتی برای کاربران فراهم می کند تا تلاش های کمتری برای جستجو انجام دهند، زیرا کاربران دقیقا همان چیزی را که جستجو می کنند، در شبکه جهانی وب به دست می آورند. تبلیغات متنی با استفاده از لینک های مرتبط با کلمه کلیدی تحقیق در متن و زمانی که کاربران بر روی لینک کلیک می کنند، اطلاعات مورد نیاز را با تبلیغات مناسب در بر میگیرند. بنابراین کاربران راضی هستند تا اطلاعاتی را کسب کنند که از طریق یک تبلیغ شفاف به دنبال آن بوده اند.

۳. تبلیغات ویدئویی

دسته‌ای دیگر از تبلیغات اینترنتی هستند که شما از طریق یک ویدئوی چند ثانیه‌ای، محصول و یا سرویس خود را به مخاطبان معرفی می کنید. شما می توانید در انتهای ویدئوی خود یک بنر با دکمه  قرار دهید و مخاطبان خود را تشویق به کلیک روی آن دکمه کنید.

۴. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

امروزه رسانه های اجتماعی یکی از پرمخاطب ترین رسانه های دیجیتال هستند. بازاریاب ها  با تبلیغ برند خود در این شبکه ها می توانند به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی پیدا کنند. در بازاریابی رسانه های اجتماعی شما می توانید مخاطبان خود را به صورت هدفمند انتخاب کنید. مثلاً برای تبلیغات در فیس بوک می توانید سن، علایق، منطقه جغرافیایی، مدرک تحصیلی مخاطبان خود را تعیین کرده و تبلیغ خود را تنها به گروه خاصی از کاربران  که به برند شما مرتبط تر هستند، نمایش دهید.

۵. تبلیغات موبایلی

استفاده از بازی ها و اپلیکیشن های مختلف در تلفن های همراه، فضایی در جهت تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرده است. شما می توانید از این فضا در راستای تبلیغات خود استفاده کنید. مطمئنا هنگام استفاده از بازی ها و اپلیکیشن ها دموها، معرفی برنامه ها و بازی های بسیاری را دیده اید؛ همه اینها جزء دسته تبلیغات موبایلی هستند.

این روزها تبلیغات اینترنتی به یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات تبدیل شده است.

تبلیغ درست و هدفمند برای رشد و ارتقاء هر کسب و کاری لازم است، بالاخره  مشتریان باید از یک طریقی با نام شما آشنا شوند.

تبلیغات خوب می تواند تاثیر بسیار مهمی در علاقه مندی مخاطبان شما داشته باشد،
یادتان باشد که رمز ماندگاری و موفقیت هر برندی در صداقت، شفافیت و کیفیت آن است.