الگوریتم کافئین , حفظ رتبه گوگل , بهبود رتبه گوگل , افزایش رتبه گوگل , ایندکس محتوای سایت

الگوریتم کافئین گوگل


امروزه موتورهای جستجوی بسیاری به جستجوگران در سطح وب خدمت رسانی میکنند که در این میان گوگل و بینگ محبوبیت بسیاری در بین کاربران دارند. بر اساس آمار ۸۶% جستجوها در گوگل، ۴% در بینگ و ۱۰% در سایر موتورهای جستجو است. از آنجا که گوگل بهترین و محبوب ترین موتور جستجوگر جهان در بین کاربران است، همواره تلاش میکند تا بهترین نتیجه را به کاربران خود بدهد، الگوریتم کافئین گوگل یکی از این تلاش ها است.

معرفی الگوریتم کافئین گوگل 

در ۸ ژوئن ۲۰۱۰ کافئین گوگل بمنظور ارائه بهتر محتواهای ایندکس شده به دنیای وب معرفی شد. این الگوریتم صفحات ایندکس شده را در بخش ها و صفحات مختلفی گروهبندی کرده، و موتور جستجوی گوگل بر اساس کلیدواژه از بین صفحات گروهبندی شده، بهترین نتیجه را به کاربر نمایش میدهد.

از آنجا که موتور جستجوگر گوگل برای محتوای تولید شده وبسایت ها اهمیت بسیاری قائل است، بهمین دلیل تولید محتوا یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی سایت میباشد. الگوریتم کافئین نیز سعی دارد تا زمان کمتری برای ایندکس محتوای جدید و نمایش آن به کاربر را صرف کند.

در حقیقت این الگوریتم یک سیستم ایندکس گذاری است، که به گوگل اجازه میدهد تا صفحات را به شکل موثر‌تر و بهتر ذخیره کند. از آنجا که سیستم ایندکس ساختاری لایه ای داشت و صفحاتی که ایندکس می شدند باید بر اساس ویژگی ها بر روی لایه ها قرار می گرفتند، ایندکس شدن مطالب و صفحات موجود بر روی لایه اصلی دو هفته طول می کشید، بدین ترتیب الگوریتم کافئین گوگل بوجود آمد و این مشکل را بخوبی حل کرد.

تاثیر الگوریتم کافئین بر جستجوهای گوگل

از زمان تولد الگوریتم کافئبن، گوگل به راحتی انبوهی از صفحات را ایندکس میکند. امروزه سرعت ایندکس ها به میزان صدها هزار سایت در ثانیه رسیده است، بعبارت دیگر ایندکس گوگل live است.

یکی از ویژگیهای این الگوریتم، مقیاس پذیر بودن آن است یعنی با توجه به افزایش کاربران و صفحات اینترنتی، سرعت ایندکس هم به همان میزان بالا رفته است و آمادگی های لازم در مقابل افزایش بار کاری را دارد.

تمامی الگوریتم های گوگل بصورت مستقیم یا غیر مستقیم بر سئو سایت تاثیر دارند. اگر سرعت ایندکس سایت توسط گوگل کم باشد محتواهای جدید بسیار دیر رتبه میگیرند و بدین ترتیب شما جایی در نتایج جستجو نخواهید داشت.

  • افزایش سرعت ایندکس محتواها
  • ایجاد نظم و هماهنگی بین محتواهای قبلی و فعلی
  • بهبود بانک اطلاعاتی گوگل جهت ایندکس محتوا
  • ایجاد ساختاری منظم برای نمایش نتایج
  • بروزرسانی لحظه ای و افزایش منایع نوین موردنظر کاربران
  • افزایش تعامل شبکه های اجتماعی با نتایج جستجو ها و محتواها
  • امکان افزودن روزانه ۱۰۰ هزار گیگابایت اطلاعات جدید به بانک اطلاعاتی گوگل
  • و …

از جمله تاثیراتی است که باعث شده تا میزان کیفیت محتواهای تولید شده بهبود یابد و صاحبان وبسایت برای حفظ رتبه خود مدام در حال بروزرسانی باشند.

مهمترین هدف گوگل در الگوریتم کافئین، افزایش سرعت می باشد: سرعت بارگذاری نتایج جستجو و سرعت پیدا کردن صفحات جدید. الگوریتم کافئین همانند الگوریتم مرغ مگسخوار با هدف سرعت بخشیدن به نتایج جستجو و اختصاصی تر شدن آنها با کلمه کلیدی وارد شده، ایجاد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *