الگوریتم گوگل , سئو حرفه ای , بهبود رتبه , افزایش بازدید , بهینه سازی سایت

الگوریتم رنک برین


همانطور که بارها گفته ایم فاکتورهای موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت‌ها همیشه ثابت نیستند و گوگل نیز به عنوان پرکاربردترین موتور جستجوی وب مدام در حال تغییر و بروزرسانی الگوریتم های خود میباشد. تمام تلاش گوگل در راستای ارائه بهترین نتایج کیفی و کاربرپسند و جلوگیری از ورود سایت‌هایی با محتوای ضعیف در نتایج جستجو است الگوریتم رنک برین یکی از جدیدترین الگوریتم های گوگل است که بر مبنای هوش مصنوعی میباشد.

الگوریتم رنک برین گوگل

رنک برین بطور رسمی در اکتبر ۲۰۱۵ راه اندازی شد، یک فناوری جدید بر پایه هوش مصنوعی (AI artificial intelligence) که بر اساس الگوریتم های ماشین لرنینگ (Machine Learning) طراحی شد.

از نظر تشخیص مفهومی عبارت جستجو شده در گوگل، این الگوریتم شباهت بسیار زیادی به الگوریتم مرغ مگس خوار دارد اما این الگوریتم برای تحلیل هرچه بهتر داده های وب، نیاز کاربر را شناخته و نتایج جستجو را بر اساس رفتار کاربر طبقه بندی کرده و بهترین پاسخ را برای او به نمایش در می آورد، در حقیقت وظیفه اصلی او درک مفهوم عبارت جستجو شده توسط کاربر است.

اهمیت الگوریتم رنک برین در سئو سایت

این الگوریتم برای پایان دادن به فعالیت های سئو کلاه سیاه و سئو خاکستری بوجود آمد، تا مدیران وب با تدوین یک استراتژی مناسب برای سئو سایت خود، تنها اطلاعات مناسب، کامل و کاربردی را در جهت برطرف کردن نیاز کاربران به اشتراک بگذارند، دقیقا همان چیزی که علت پیشی گرفتن از سایر رقبا میباشد.

این الگوریتم با تفسیر کلیدواژه های کاربران و تلاش برای درک مفهوم نیاز او در کنار تجربه گذشته خود و دیگر کاربران، سایت ها را رتبه بندی میکند. بنابراین دیگر اعتبار دامنه، بک لینک های باکیفیت، چگالی کلمات کلیدی یا جدید بودن محتوای سایت را فقط نباید مدنظر داشت بلکه مهمترین عامل در این الگوریتم تجربه کاربری (UX) است. 

بهینه سازی وب مسترها با توجه به الگوریتم رنک برین

  • استفاده از سئو کلاه سفید
  • استفاده از کلمات کلیدی طولانی تر و سوالی در تولید محتوا
  • تولید محتوای با کیفیت، کاربردی و کامل همراه با بکارگیری تگ های H1 تا H6

بدین ترتیب با رعایت این نکات

  • افزایش نرخ کلیک (CTR) کاربر در صفحه نتایج جستجو
  • کاهش نرخ پرش با بروز رسانی مطالب قدیمی
  • افزایش زمان حضور کاربر در سایت
  • بهبود تعامل کاربر
  • کامنت مارکتینگ و تشویق کاربر به درج نظر خود

را خواهیم داشت. ما بعنوان مدیر وبسایت برای گرفتن بهترین نتایج باید بدانیم کاربر سایت به دنبال چه چیزی است تا آنرا در اختیار او قرار دهیم!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *