الگوریتم گوگل , سئو محلی , رتبه سایت , بهبود رتبه سایت , افزایش رتبه سایت , بهینه سازی سایت

الگوریتم موش کور گوگل


تعداد سایت های فعال و کسب و کارهای آنلاین اینترنتی روز به روز در حال افزایش است و بالطبع موتورهای جستجو نیز بدنبال کسب افزایش رضایت کاربران از نتایج هستند. همانند سایر الگوریتم های گوگل، الگوریتم موش کور گوگل یا POSSUM نیز برای بهبود نتایج جستجوی محلی در دنیای کسب و کارهای آنلاین، در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. در این بخش همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص این الگوریتم و نحوه رتبه بندی آن در اختیارتان قرار دهیم.

چرا الگوریتم موش کور

برای همه وب مستران گاه این اتفاق می افتد که فعالیت آن ها متوقف می شود و آنها فکر می کنند که اطلاعاتشان از بین رفته است، اما در واقع اطلاعات از بین نرفته و صرفا فیلتر شده اند، اصطلاح “خودش را به موش مُردگی زده ” دقیقا برای چنین مواقعی است. دلیل این ثبت نشدن وبسایت شما در سئوی محلی است.

دلیل نامگذاری این الگوریتم دقیقا بهمین علت است: کسب و کار شما طی یک زمان در نتایج گوگل فیلتر شده و به کاربران نمایش داده نمیشود.

تاثیر الگوریتم موش کور گوگل در سئو محلی

در بخش آشنایی با الگوریتم کبوتر ، مختصری به سئو محلی و تاثیر آن بر سئو سایت اشاره کردیم. یکی از اهداف گوگل از الگوریتم موش کور فراهم کردن موقعیت مناسب برای کسب و کارهای نوپا در سطح وب و در مکان های مختلف جغرافیایی است. بدین ترتیب با استفاده از این الگوریتم، سئوی محلی باعث افزایش رتبه کسب و کارهایی که در رتبه بندی نتایج کلی گوگل جایگاه مناسبی ندارند، میشود.

بدین ترتیب الگوریتم possum، از طریق سه روش برای کسب و کارها تاثیرگذار است:

  • افزایش رتبه برای کسب و کارهایی که خارج از محدوده شهر هستند. 

در گذشته کسب و کارهای محلی که در داخل منطقه ای نبودند، در جستجوی محلی با عبارات کلیدی نشان داده نمیشدند. برای مثال اگر یک کفش فروشی در محدوده میدان انقلاب نبود، و کاربری جستجو می کرد “کفش فروشی میدان انقلاب”، چیزی در نتایج جستجوی گوگل ظاهر نمیشد.

حال فرض کنید که به تازگی و دورتر از حومه شهر یک کسب و کار جدید فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اگر نتواند از طریق کلمات کلیدی و بهینه سازی داخلی، رتبه سایت خود را بهبود ببخشد، گوگل عملا به آن توجهی نکرده و رتبه قابل قبولی بدست نمی آورد. در اینجا سئو محلی و عملکرد الگوریتم کبوتر و در ادامه الگوریتم موش کور به کمک چنین سایت هایی می آید و سایت را به کاربران نمایش می دهد.

  • کسب و کارهایی که در یک آدرس یکسان یا در یک ساختمان هستند.

اگر دو کسب و کار در یک ساختمان یکسان باشند، جفتشان در یک جستجوی یکسان نمایش داده نمی شوند. برای مثال اگر دو روان پزشک در یک ساختمان باشند، حتی اگر کارشان ارتباطی با یکدیگر نداشته باشد، در یک جستجوی یکسان نشان داده نمی شوند.

  • کسب و کارهای متعلق به یک شرکت مادر

این مسئله برای هر کسب و کاری صادق نیست، اما یک پزشک که دو مطب در یک شهر دارد، در هر بار جستجو، فقط یکی از مطب هایش در نتایج جستجو نشان داده میشود و دیگری توسط گوگل فیلتر میشود.

در واقع این الگوریتم مجموعه تغییرات اخیر در فیلتر رتبه بندی محلی گوگل است.

موارد مورد بررسی الگوریتم موش کور گوگل

  • آدرس فیزیکی یکسان با یک کسب و کار در حوزه های کاری مشابه
  • رقبایی که از نظر موقعیت مکانی کسب و کار، به کاربر نزدیک‌تر هستند.
بهینه سازی سایت برای الگوریتم موش کور
  1. موقعیت مکانی که جستجو را از آنجا انجام میدهید در رتبه بندی بسیار مهم است، پس رتبه وبسایت خود را براساس یک موقعیت جغرافیایی خاص ردیابی کنید.
  2. از آنجا که  این الگوریتم برای عبارات کلیدی نسبتا مشابه نیز، نتایج جستجوی متنوعی ارائه میدهد؛ لیستی از کلمات کلیدی محلی تهیه کنید.
  3. مطمئن شوید که اطلاعات کسب و کارتان در وبسایت تکراری و نادرست نباشد، اطلاعات نادرست گوگل و سایر موتورهای جستجو را گیج میکند.

 

با شناخت تمامی الگوریتم های گوگل و نحوه عملکرد آنها، به راحتی می توانید سئو سایت خود را بهبود بخشید. 

بخاطر داشته باشید که اولین نکته برای ظهور و رقابت در موتورهای جستجو، ثبت آدرس کامل و مشخصات به طور دقیق در تمام وب سایت ها است؛ سپس درج این اطلاعات در شبکه های اجتماعی پربازدید و پر مخاطب مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و… باست تا کسب و کارتان ثبت و شناخته شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *