اعتبار صفحه , Page Authority , افزایش رتبه سایت , بهبود رتبه سایت , سئو و بهینه سازی سایت

اعتبار صفحه یا Page Authority


بطور متوسط در هر دقیقه حدود ۴۰۰ سایت جدید به گوگل معرفی میشود و بهمین خاطر کسب رتبه برتر در گوگل رقابتی است که هر روز سخت تر و سخت تر میشود. بنابراین ضروری است تا برای سنجش کیفیت اعتبار سایت ها معیاری وجود داشته باشد، تا بدانید که صفحات سایت شما تا چه حد در نظر گوگل معتبر هستند. اعتبار صفحه یا Page Authority همان معیاری است که امروز بطور کامل به معرفی و بحث درباره آن خواهیم پرداخت:

اعتبار صفحه یا Page Authority چیست؟

تمامی کاربرانی که از سایتهای مختلف بازدید میکنند، مشاهده کرده اند که هر وبسایت از صفحات گوناگونی تشکیل شده و هر کدام از این صفحات، مطالب مختلفی دارند و بطور جداگانه بر امتیاز کلی سایت تأثیر میگذارند. معمولا صفحه اول هر سایت مهم‌ترین و با ارزش‌ترین صفحه هر سایت است، زیرا بیشترین لینک‌ها و ورودی های سایت را دارد.

در گذشته گوگل برای امتیاز به سطح کیفی سایت‌ها از امتیازی به نام page rank‌ استفاده می‌کرد که امروزه اثری از آن نیست.
page authority که به ‌اختصار آنرا (PA) می‌شناسند همان قدرت و اعتبار یک صفحه از سایت است، امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ است که توسط moz به هر صفحه از سایت داده می‌شود؛ هر چه این امتیاز بالاتر باشد ارزش آن بیشتر است.

تفاوت page authority و domain authority

هر دو فاکتور از لحاظ الگوریتم های اندازه گیری مشابه هستند و فاکتورهای امتیازدهی در آن کاملا مشابه است اما تفاوت اساسی در این است که Domain authority امتیاز دهی به کل دامنه و زیر دامنه ها است اما page authority فقط یک صفحه از سایت را مورد بررسی قرار می دهد. اما برای کسب رتبه و داشتن یک سئو خوب، باید هر دو فاکتور را مورد بررسی قرار دهید.

اهمیت page authority

از آنجا که فاکتورهای رتبه دهی گوگل بطور مدام در حال تغییر است، نمیتوان با اطمینان گفت که هر معیار بطور ۱۰۰% درست کار می‌کند، page authority نیز از این قاعده مستثنی نیست.
برای مثال گاها سایت‌هایی که ریدایرکت می‌شوند، یا سایت‌های نوپا حتی اگر به خوبی سئو شده باشند، باز هم امتیاز واقعی خود را کسب نمی‌کنند. گاه سایت‌هایی با سئو ضعیف، امتیاز پیج آتوریتی بیشتری کسب کرده اند.
با این حال بسیاری از افراد برای اعتماد به سایت‌ها، امتیاز پیج آتوریتی را ملاک خود قرار میدهند، پس نمی‌توانیم به این امتیاز بی‌توجه باشیم و باید برای افزایش رتبه خود تلاش کنیم.

چگونه اعتبار صفحه ‌سایت خود را افزایش دهیم؟

  • سئو درون صفحه:

استفاده از تگ‌های مناسب، لینک سازی داخلی، سایت ریسپانسیو و … اموری هستند که میتوانند اعتبار صفحه سایت را افزایش دهند.

ایجاد محتوای تازه و با کیفیت که پاسخگوی سوالات کاربران باشد، یک امتیاز ویژه و ورودی مستقیم از گوگل به شما خواهد داد. گوگل توجه ویژه ای به سایت‌هایی با متن اختصاصی دارد و آنها را سایت مرجع می‌داند.

  • استفاده از بک لینک:

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل اعتبار صفحه و دامنه لینک‌های دریافتی و میزان کیفیت آنها است. لینک‌های داخلی به شما کمک میکند تا بین صفحات سایت‌تان ارتباط برقرار کنید و لینک‌های خارجی علاوه بر تاثیر مستقیم بر روی سئو، سایت شما را به عنوان یک سایت مرجع معرفی میکند.

  • حضور در شبکه های اجتماعی:

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی معتبر مثل facebook ،linkedin و twitter باعث میشود تا مطالب سایت شما توسط کاربران در این شبکه‌ها share شود، در نتیجه سایت شما در نظر کاربران محبوبتر شده و در نظر گوگل معتبرتر خواهد شد.

  • قدمت دامنه:

هرچه از زمان شروع فعالیت شما بگذرد و طول عمر وب‌سایت شما بیشتر شود، سایت شما اعتبار بیشتری خواهد داشت.

 

معنای امتیازات پیج آتوریتی

اعداد بالای ۶۰ بهترین امتیاز برای سایت‌ها هستند و رسیدن به چنین رتبه ای واقعا سخت و دشوار است.
اعداد بین ۵۰ تا ۶۰ بدین معناست که آن سایت ها ارزش اعتماد کردن را دارند و  سایت‌های موفقی هستند.
اعداد ۴۰ تا ۵۰ به معنای قدرتمند دانستن و ‌توان سایت‌ها در بدست آوردن جایگاه مناسب کسب ‌و‌ کار خود است.
اعداد بین ۳۰ تا ۴۰ بدین معناست که این سایت‌ها قطعاً جای پیشرفت دارند و ضعیف نیستند.
اعداد بین ۲۰ تا ۳۰ مربوط به سایت‌های تازه‌کار و نوپا است؛ پس بهتر است در زمینه خدمات گرفتن از این سایت‌ها به صورت حضوری و یا تلفنی اقدام کنید.
اعداد بین ۱۰ تا ۲۰ مربوط به سایت‌های نوپایی است که هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده اند.
اعداد بین ۰ تا ۱۰ برای صفحات داخلی سایت‌ها منظور میشوند.

 

برای تشخیص اعتبار یک سایت میتوانید از معیارهای مختلفی استفاده کنید، یادتان باشد که page authority یک معیار مقایسه‌ای است و دقت صددرصد ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *