کسب رتبه اول در موتورهای جستجو

بروز رسانی , بهینه سازی سایت , seo , domain

کسب رتبه اول در موتورهای جستجو


بنظر میرسد از سال ۲۰۱۴، اکوسیستم جستجو، پیچیده تر از قبل شده است. در این مطلب میخواهیم عوامل موثر در کسب رتبه اول در موتورهای جستجو را با شما در میان بگذاریم.

تقریبا امروزه همه ما تشویق به استفاده از محتوای سئو، خرید ابزارهای بیشتر سئو، مشاوره با متخصصان سئو، تحلیل اطلاعات مربوط به رقبا و از همه مهمتر جلوگیری از خریداری لینک و… میکنیم تا در نهایت بتوانیمبه موفقیت دست یابیم.

عوامل موثر در کسب رتبه اول در موتورهای جستجو

تلاش کنید تا در وب سایت خود به مشتریان اطلاعاتی را ارائه دهید، که نیاز دارند. صفحه اصلی وب سایت باید موارد زیر را دارا باشد:
درباره شرکت، توضیح درباره کار و تجارت، معرفی محصولات و سرویس ها، و مهمتر از همه نمایش آنچه شما را از سایر رقبا متمایز می نماید.

  • بروز رسانی

آپدیت مرتب وبسایت از دیگر عوامل موفقیت یک سایت می باشد. سعی کنید وب سایت خود را بروز نگه دارید. یک وب سایت غیر فعال با اطلاعاتی قدیمی باعث دفع بازدید کننده می شود و این حس را تقویت می کند که نمی تواند از سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت نماید.

  • دسترسی آسان به محتوای وب سایت

برای موفقیت یک سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف آن، آسان باشد. تلاش کنید تا هر بازدید کننده ای حداکثر با سه کلیک به مطلب مورد نیازش دسترسی پیدا کند. هر قدر هم که اطلاعات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای انتقال اطلاعات به بازدید کنندگان سایت، انتخاب نمایید.

  • جستجوگر داخلی برای وب سایت

اگر سایت شما در ابتدای کار است و هنوز تعداد صفحات و محتویات آن زیاد نشده، از همین حالا به فکر جستجوی داخلی در وب سایت خود باشید. بیش از ۲۳% از کاربران سایت ها از جستجوی داخلی استفاده می نمایند. وجود یک جستجوگر داخلی در سایت، به کاربران کمک میکند تا به مطالب مورد نظر خود راحت تر دسترسی پیدا کند.

  • مشخص بودن لینک های وب سایت

کاربر و بازدید کننده سایت، باید بتواند به راحتی لینک های شما را تشخیص دهد و براحتی آنها را پیدا کند. رنگ نوشته هایی که لینک دار هستند باید متفاوت باشد. سعی کنید با تغییر رنگ محتوای لینک، تغییر اندازه، لینک ها را متفاوت با نوشته های ساده بسازید تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند آنها را تشخیص دهند.

  • انتخاب نام دامنه مناسب

کاری کنید تا در ذهن بازدید کننده باقی بمانید. نام وب سایت شما می تواند نام کسب و کار شما یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هرگز از اسامی طولانی و جمله ها برای دامنه وب سایت خود استفاده نکنید.

نکات دیگری نیزجزء مهمترین نکات طراحی وب سایت هستند، که عبارتند از:
ظاهر سایت، انطباق استانداردها.

وب سایت کارآمد باید از نظر بصری خیره کننده، عاری از هر نوع باگ و مشکل و سرشار از اطلاعات با ارزش باشد.

آموزشسئو و بهینه سازیطراحی وبوبلاگ

بروز رسانیبهینه سازیتولید محتواسئوطراحی وبسایتلینک داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question