بروز رسانی , بهینه سازی سایت , seo , domain

کسب رتبه اول در موتورهای جستجو


از سال ۲۰۱۴ تاکنون، فرایند جستجو، پیچیده تر از قبل شده است. قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو خصوصا صفحه اول گوگل آرزوی هر مدیر  سایتی است. برای کسب رتبه اول موتورهای جستجو باید کاملا به اصول سئو و بهینه سازی سایت وفادار باشیم خصوصا در انتخاب کلمه یا کلمات کلیدی سایت.

برای کسب رتبه اول موتورهای جستجو و قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل، باید سایت شما براساس موتورهای جستجو بهینه شود. در این خصوص مطابق بودن سایت با الگوریتم های گوگل میتواند کمک کند تا براحتی و در سریع ترین زمان رتبه سایت خود را افزایش دهید.

عوامل موثر در کسب رتبه اول موتورهای جستجو

همواره تلاش کنید تا در وب سایت خود به کاربران اطلاعاتی را ارائه دهید، که به آنها نیاز دارند. صفحه اصلی وب سایت باید شامل: صفحه ای درباره شرکت و فعالیت های آن، توضیح درباره کار و تجارت، معرفی محصولات و سرویس ها، و مهمتر از همه نمایش آنچه شما را از سایر رقبا متمایز می نماید،‌ باشد.

  • بروز رسانی

آپدیت مرتب وبسایت از دیگر عوامل موفقیت یک سایت می باشد. سعی کنید همیشه وب سایت خود را بروز نگه دارید. یک وب سایت غیر فعال با اطلاعاتی قدیمی باعث دفع بازدید کننده می شود و این حس را تقویت می کند که نمی تواند از سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت نماید.

  • دسترسی آسان به محتوای وب سایت

برای موفقیت یک سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف آن، آسان باشد. تلاش کنید تا هر بازدید کننده ای حداکثر با سه کلیک به مطلب مورد نیازش دسترسی پیدا کند. هر قدر هم که اطلاعات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای انتقال اطلاعات به بازدید کنندگان سایت، انتخاب نمایید.

  • جستجوگر داخلی برای وب سایت

اگر سایت شما در ابتدای کار است و هنوز تعداد صفحات و محتویات آن زیاد نشده، از همین حالا به فکر جستجوی داخلی در وب سایت خود باشید. بیش از ۲۳% از کاربران سایت ها از جستجوی داخلی استفاده می نمایند. وجود یک جستجوگر داخلی در سایت، به کاربران کمک میکند تا به مطالب مورد نظر خود راحت تر دسترسی پیدا کند.

  • مشخص بودن لینک های وب سایت

کاربر و بازدید کننده سایت، باید بتواند به راحتی لینک های شما را تشخیص دهد و براحتی آنها را پیدا کند. رنگ نوشته هایی که لینک دار هستند باید متفاوت باشد. سعی کنید با تغییر رنگ محتوای لینک، تغییر اندازه، لینک ها را متفاوت با نوشته های ساده بسازید تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند آنها را تشخیص دهند.

  • تاثیر نام دامنه بر رتبه سایت 

نام وب سایت شما می تواند نام کسب و کار شما یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هرگز از اسامی طولانی و جمله ها برای دامنه وب سایت خود استفاده نکنید.

قرار گرفتن جز نتایج اول گوگل شاید پروسه ای شش ماهه یا یکساله باشد، اما آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد ماندن در آن رتبه و ارتقاء آن و همچنین کسب رضایت کاربران است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *