طراحی وبسایت , بهینه سازی , مدیریت سایت , محتواسازی

تولید محتوا


تولید محتوا مهمترین بخش هر از سایت است که نقش اصلی را در جذب مخاطب دارد و باعث ماندگاری بیشتر کاربر در سایت شما میشود و همچنین  گوگل نیز بر اساس محتوای وارد شده در سایت رتبه شما را مشخص میکند.

با توجه به نقش کلیدی محتوا در این مقاله آریاهاست شما را با نکاتی آشنا میکنیم که با رعایت کردن آنها میتوانید محتوای سایت خود را بهبود بخشیده و سایت پر بازدیدی داشته باشید.

  • تولید محتوا و استفاده نکردن از محتوای کپی

حتی یک مطلب کپی می تواند شما را از بالا به پایین بیاورد، پس ریسک نکنید!  بارها اتفاق افتاده که مطلبی را جستجو کردیم و شبیه آن را در ده ها سایت گوناگون دیده ایم. حس ما در همچین مواقعی این است که این سایت ها مطالب دیگران را برای ارتقای خود برداشته اند، و نمی شود به آنها اطمینان کرد. برای خود و مخاطبان خود ارزش قائل شوید!

  • تولید محتوا و میزان متن در صفحه

اگر قصد تولید مطلبی را دارید، باید آن را خیلی مختصر و در دو تا سه پاراگراف توضیح دهید، یا توضیحی جامع نسبت به آن ارائه دهید. سعی کنید تولید محتوای خود را با قوانین نویسندگی در مجلات و روزنامه ها پیش ببرید. ابتدا اخبار روز را بررسی کنید، سپس آنها را اولویت بندی کرده ، و مهمترین آنها را در صفحه اصلی با تیتری داغ قرار دهید.

برای آنکه مطالبتان در صدر نتایج گوگل نمایش داده شود، محتوایی تولید کنید که دارای جزئیات و توضیحات کامل باشد.

  • تولید محتوا و محتواسازی هدفمند سایت

جالب است بدانید شما برای جذب مخاطبتان از طریق محتوا، ۸ ثانیه فرصت دارید. مغر مخاطب در این مدت کوتاه تصمیم می گیرد که مطلب مورد نظر را بخواند یا به سراغ مطلب بعدی برود. در زمینه تولید محتوا، سعی کنید اهداف خود را پیش روی کاربر و در جلوی چشم او قرار دهید.

  • تولید محتوا از طریق استفاده از سرتیترهای جذاب و کاربردی

سرتیرها را جدی بگیرید. تیترهای جذاب و کاربردی تولید کنید. دقت کنید چه تیتری کاربران بیشتری را به مطلب شما جذب میکند. یک تیتر خوب در بازدید کاربران از سایت شما تاثیر بسزایی دارد. تیتر محتوای شما، همان بازاریاب شماست. شما توسط آن میتوانید مخاطبان را جذب می کنید. پس در تیترهای خود بیشترین دقت را انجام دهید.

  •  قدرت کلمات در تولید محتوا

استفاده درست از کلمات کلیدی و مهم برای کاربران وب سایت، همان قدرت کلمات است. در تولید محتوا باید به نسبت خاصی از کلمات کلیدی، استفاده کنید. یک محتوای ارزشمند بدون کلمه کلیدی سایت، قدرتی ندارد.

منظور از کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که قرار است کاربران از طریق آنها و با جستجوی آنها به سراغ شما بیایند. لیستی از آنها تهیه کنید و در طراحی سایت خود از آن کلمات استفاده نمایید.

  • استفاده از تصاویر در تولید محتوا (پیام تصویری)

تصاویر می تواند ابزاری قدرتمند برای نشاندن شما در صدر نتایج گوگل باشد! مغز انسان تا ۶۰ هزار برابر تصاویر را بهتر از متن به ذهن می سپارد. در ایجاد محتویات خود از تصاویر مربوطه (اینفوگرافیک) استفاده کنید. شما می توانید تمام پیام های خود را به صورت تصویری ایجاد کنید و با نشان دادن آن تصویر به مخاطبان، حرف خود را به آنها بزنید.

  • تولید محتوا ازطریق پرسش از مخاطبان

سوال ها به مخاطبان کمک می کنند تا درک بهتری از دلیل خواندن مطالب شما داشته باشند. سوال و جواب مشکلات و یا راه حل ها می تواند به کاربران شما احساس اطمینان و اعتماد بدهد، می تواند شما را در چشم آنها محبوب کند و تکرار این روند، به پیروزی شما ختم خواهد شد، و پیروزی شما صدر نتایج جستجو است.

  • تولید محتوای خاص

مطالبی که شما می نویسید از یک لحن و ادبیات خاص خود، پیروی می کنند. اگر مخاطبان شما مدتی مطالبتان را بخوانند به آن لحن و ادبیات عادت می کنند. کاربرانی که مطالب شما را دنبال می کنند با لحن و ادبیات شما عجین شده اند و تغییر در اینها باعث میشود تا آنها از شما دور شوند.

  • تولید محتوا با هضم آسان مطالب در ذهن مخاطب

باید طیف گسترده ای از خوانندگان را برای مطالبتان در نظر بگیرید. همه افراد با یک میزان علم، و با یک دید یکسان مطالب شما را نمی خوانند ، پس مطالبتان را طوری بنویسید که برای اکثریت قابل فهم باشد.

اصول کلاسیک مطلب نویسی را رعایت کنید اما برای جذب مخاطبان، زیاد وارد کلمات و متون تخصصی نشوید. از خودمانی نوشتن و بکار بردن کلمات محاوره ای پرهیز کنید.

  • قدرت شما در تولید محتوا

برای ایجاد اعتبار باید از روشهای متعددی استفاده کنید. در وب سایت ، هم ردیف با نمونه کارها، خدمات و یا محصولات، اگر بتوانید محتوایی قدرتمند برای جذب مخاطب بنویسید، و آن را در یک سیکل زمانی (مثلا هفته ای یکبار) تکرار کنید، معرف آن است که شما درک بالایی در بازار کسب و کار خود دارید و می توانید بهترین خدمات را در این خصوص ارائه دهید.

سخن آخر

محتویات خود را هر چند وقت یک بار بروزرسانی کنید! در آینده مطالبی را تولید خواهید کرد که به مطالب قبلی سایتتان مرتبط است. سعی کنید مطالب جدید را به مطالب قدیم و مطالب قدیم را به مطالب جدید با کلمه کلیدی مدنظرتان لینک نمایید. لینکها را برای جذب مخاطب به صفحه دیگر درست کنید نه برای موتورهای جستجو. امیدوارم با رعایت کردن این نکات بتوانید سایتی ایده آل از نظر تولید محتوا داشته باشید.