طراحی وبسایت , مدیریت محتوا , تولید محتوا , seo , برندینگ

اشتباهات تولید محتوا


اشتباهات تولید محتوا یکی از عواملی است که میتواند در بازدید و همچنین عدم موفقیت وبسایت شما موثر باشد. رازهای سایت های موفقی که رتبه قابل قبولی در سئو دارند و صفحه اول گوگل هستند داشتن استراتژی در بازاریابی محتوا است .

محتوا یکی از تاثیرگذارترین موارد در موفقیت یک سایت است، پس با توجه به اهمیت آن باید محتوای با ارزشی تولید شود تا علاوه بر جذب مخاطب، موردتوجه موتورهای جستجو نیز قرار بگیرد .

در این بخش شما را با برخی از اشتباهات رایج در زمینه تولید محتوا آشنا میکنیم تا با رفع آنها بتوانید سایت خود را بهبود ببخشید.

  • تولید محتوای تکراری از اشتباهات تولید محتوا

از تولید یک محتوای معمولی که بارها مخاطبان در جاهای مختلف با آن مواجه شده اند به شدت بپرهیزید. شما نیاز به ایجاد یک محتوای غیر معمول، تخیلی، معتبر و جالب دارید.

برای بیان حتی موضوعات مشابه باید روشی داشته باشید که توجه مخاطبان را به خود جلب نمایید. با این کار، یک حس انحصاری در مخاطبان ایجاد شده و آنها  متقاعد میشوند که چنین چیزی را در هیچ جای دیگر نخواهند یافت. به طور مداوم، محدوده خلاقیت هایتان را گسترش دهید.

 اریک کولمن در کتاب خود میگوید:

” شرکت های موفق در رسانه های اجتماعی بیشتر شبیه به شرکت های سرگرمی، ناشران و یا برنامه ریزان هستند تا آگاهی دهندگان سنتی.”

  •  انجام بازاریابی محتوا فقط برای ساخت لینک ها از اشتباهات تولید محتوا

 شما باید به بازاریابی محتوا به عنوان یک روش فعال تعامل با مخاطب و ایجاد روابطی پایدار و مبتنی بر اعتماد و اقتدار نگاه کنید. وجود آن در ایجاد ارتباط با مخاطبان و ایجاد انگیزه گفتگو در مورد نام تجاری تان بسیار کمک کننده می باشد.

لینک ها برای بقای شما مهم هستند، اما این همان روش قدیمی بهینه سازی است. گوگل به محتوای آموزشی با ارزش، که باعث وفاداری به برند و افزایش شهرت کسب و کار می شود علاقه بیشتری نشان می دهد. با ایجاد این نوع از محتوا به طور طبیعی مجموعه ای از لینک های معتبر مربوطه را خواهید ساخت.

  •  ایجاد محتوا فقط در ذهن خود از اشتباهات تولید محتوا

صاحبان کسب و کار و بازاریابان معتقدند که می دانند چه چیزی برای مخاطبانشان مناسب است و این امر منجر به تولید محتوایی میشود که فقط ظاهرا مناسب است.

چیزهایی که شما با آنها مواجه هستید در واقع موضوعاتی هستند که فقط منافع شما را تحت پوشش قرار میدهند. اینگونه نتایج یا به هدف میخورند یا به خطا میروند که عمدتا به خطا خواهند رفت، چرا که شما واقعا نیاز مخاطبان را هدف قرار نداده اید.

وظیفه شما تولید، انتشار و توزیع محتوایی است که با مخاطبان در مورد آنها صحبت میکنند و یا مطلبی که پس از خواندن آن به دانش مخاطب افزوده شود.

بهترین روش پیدا کردن علاقه مندی مخاطبان، خواندن انتقادات، جستجو در بحث های رسانه های اجتماعی، بررسی سایت های پرسش و پاسخ و شنیدن درمورد صنعت خود می باشد.

  •  تسلیم شدن در شرایط سخت از اشتباهات تولید محتوا ​

گاهی شما همه کارها را بدرستی انجام میدهید و با اجرای بازاریابی محتوا به هدف میزنید، اما ناگهان ایده هایتان به پایان می رسد، شکست می خورید ، انرژی و پشتکار خود را از دست می دهید و کیفیت کارتان دستخوش تغییرات قرار می گیرد.

بدترین کاری که در این زمان می توانید انجام دهید، این است که استراتژی خود را از حرکت باز دارید. این کار می تواند شما را متحمل هزینه های گزاف کند. به خاطر داشته باشید که مخاطبان به این محتوا وابسته شده اند و این باعث افزایش فروش کسب و کار شما شده است. هر چقدر هم که شرایط سخت شده،  شما نباید لحظه ای آن را رها کنید.

 امیدواریم این مطلب رایتان مفید و موثر بوده باشد، بخاطر داشته باشید که برای موفقیت باید سختی های بسیاری را پشت سر بگذارید. همیشه نوآوری داشته باشید و راهی درجهت تازه، جذاب و کارآمد نگه داشتن محتوای خود پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *