سئو , بهینه سازی , افزایش رتبه , افزایش بازدید , افزایش ترافیک سایت

مزایای سئو


چرا سئو برای کسب و کارهای آنلاین مفید و لازم است؟ در بخش های قبل در خصوص سئو و انواع آن با شما دوستان به بحث نشستیم، در زیر برای درک بهتر و بیشتر فهرستی از مهمترین مزایای سئو را بیان میکنیم.

هر کسب و کاری نیاز به سرمایه گذاری در بخش بهینه سازی موتورهای جستجو دارد. این امر فرایند بهینه سازی وب سایت شما برای به حداکثر رساندن ترافیک در موتورهای جستجو میسر میسازد. موتورهای جستجوی پیشرو گوگل، یوتیوب، بینگ و یاهو هستند.

شما امتیاز هر روز را از دست می دهید، اگر که وب سایت شما در موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد.

مهمترین مزایای سئو:

۱. افراد بسیاری هر روز برای پیدا کردن محصولات یا خدمات موردنیاز خود، در حال جستجو در موتورهای جستجو هستند.

بیش از ۲ میلیارد نفر روزانه آنلاین هستند و ۹۳٪ فعالیت های آنلاین از طریق موتورهای جستجو صورت میگیرد. ۴۰،۰۰۰ جستجو در هر ثانیه و ۳.۵ میلیارد جستجو بصورت روزانه وجود دارد، و این یعنی میلیون ها فرصت برای کسب و کار شما در موتورهای جستجو.

از آنجا که مردم در دنیای وب به دنبال حل مشکل خود هستند (خواه خرید یک محصول باشد یا پاسخ به یک سوال) و به گوگل اعتماد دارند، ترافیک موتورهای جستجو بهترین ترافیک ها برای اکثر وبسایت ها میباشد، با بهبود و افزایش رتبه خود در موتورهای جستجو، مخاطبان شما با کسب و کارتان ارتباط برقرار میکنند.

۲. سئو باعث افزایش آگاهی افراد نسبت به برند شما می شود و این یعنی افزایش خرید و فروش، چه آفلاین و چه آنلاین.

بازدیدکنندگان وبسایت همیشه برای خرید آماده نیستند اما جستجوگرها با کمک سئو، نام تجاری شما را بر سر زبانها میاندازند.این آگاهی بسیار مهم است، زیرا در آینده منجر به خرید از شما میشود.

اگر شما ارائه دهنده محصول یا خدماتی ویژه هستید، باید بهترین استراتژی ها را داشته باشید تا نسبت به رقبا ارتقا جایگاه و پیشرفت داشته باشید.

در حالی که آگاهی کاربران نسبت به شما افزایش می یابد، SEO به طور همزمان نقاط قوت مشتریانتان را نیز افزایش میدهد. هر چه بیشتر کسب و کارتان را ببینند، بیشتر احتمال دارد که از شما خرید کنند.

مشتریان و حتی خود شما قبل از خرید از یک فروشگاهدرباره آن تحقیق می کنید؟ حال که تمام تحقیقات و کسب اطلاعات بصورت آنلاین انجام میشود، SEO فروش آنلاین را نیز مدیریت میکند.

۳. سئو هزینه های شما را در هر کسب و کاری کاهش میدهد و مقرون بصرفه تر از تبلیغات دیگر است.

یکی از مهمترین مزایای جستجوگرها “رایگان” بودن آنها است و این به مراتب ارزانتر از سایر تبلیغاتاست که برای خرید مشتریان از آنها استفاده میکنید. با کمک یک برنامه نویسی اصولی و الگوریتم های گوگل، شما نیازی به تبلیغات PPC ندارید، چرا که با رتبه بندی های موتورهای جستجو بهترین نتایج را بدست می آورید.

بسیاری از صاحبان کسب و کار، برای حضور در موتورهای جستجو از تبلیغات اینترنتی استفاده میکنند که مهمترین نوع آن رپورتاژ خبری و استفاده از بک لینک است، با سرمایه گذاری در جستجوگرها، به ترافیک بیشتری از تبلیغ کنندگان با همان کلمات کلیدی دست خواهید یافت.

۴. سئو یک استراتژی بلندمدت، قابل سنجش و بهترین استراتژی PR است.

برای بدست آوردن یک رتبه بهینه، باید ۶ تا ۱۲ ماه صبر کنید، و به همان اندازه نیز کاهش رتبه زمانبر است. تنها دلیل این تغییرات افزایش رقابت در جستجوگرها یا تغییرات در الگوریتم های گوگل است.

با استفاده از سئو میتوانید پیشرفت رتبه و ترافیک سایتو مراجعات را اندازه گیری کنید. بدین ترتیب خواهید فهمید که با کدام کلمات کلیدی کسب و کارتان ارزشمندتر میشود. جستجوگرها مراجعه وبسایت  را افزایش میدهند و حضور قوی شما باعث میشود تا بازدید کنندگان وبسایت شما را به دوستان خود معرفی کنند.

SEO جدیدترین استراتژی “PR” است، از آنجا که موتورهای جستجو بسیار به روابط عمومی حساس هستند، شما باید لینک های باکیفیتی داشته باشید تا موفقیت سایتتان تضمین شود.

۵. رقبای شما از SEO برای رشد استفاده می کنند.

 مشتریان شما با جستجو سفر اینترنتی خود را آغاز کرده و رقبای شما از جستجو برای کسب و کار خود استفاده می کنند. دیر یا زود، اگر از جستجوبرای رشد کسب و کار خود استفاده نکنید، کسب و کاری  نخواهید داشت!

۶. SEO می تواند کسب و کارهای کوچک را به شرکت های بزرگتر تبدیل کند.

اگر شما یک شرکت کوچک را اداره میکنید، ممکن است متوجه شوید که رقبای شما در AdWords بیشتر هستند. با این حال، یک استراتژی موثر SEO ممکن است راه شما را برای به دست آوردن رتبه بالاتر باز کند. در حالی که شرکت های بزرگتر به تبلیغات متکی هستند، می توانید با یک استراتژی جستجوگر هوشمندانه به مشتریان خود تکیه کنید.

۷.SEO به شما کمک خواهد کرد بازار را به دست آورید.

بیشترین سهم بازار را با اولین بودن آن به دست آورید. اگر شما اولین گزینه هستید، مشتریان شما هرگز از صدها گزینه دیگر مطلع نخواهند شد. مگر اینکه آنها به صفحه ۱۰ گوگل رفته باشند! ۷۵٪ از کاربران هرگز صفحه اول نتایج جستجو را رها نمی کنند.

۸. SEO به شما کمک خواهد کرد تا بازارهای جدید را ببینید.

SEO به شما کمک خواهد کرد که به بازارهای جدید بپیوندید. هنگامی که وب سایت شما بهینه سازی شده است، می توانید شروع به گسترش وب سایت خود کنید تا سایر کلمات کلیدی را نیز هدف قرار دهید. کلمات کلیدی که انتخاب می کنید می تواند محصولات یا خدمات جدیدی باشد که می توانید ارائه دهید.

۹. SEO ارزش کسب و کار شما را افزایش می دهد.

کسب و کار شما ارزشمندتر می شود زیرا رتبه بندی SEO آن را افزایش می یابد. اگر شما در بازار تصمیم به فروش محصولات خود دارید، بسیاری از خریداران رتبه بندی قوی SEO را به عنوان دارایی ارزشمند نامحسوسی پیدا خواهند کرد، رتبه بندی جستجوگرها  ارزش خود را در طول سالها حفظ کنند.

۱۰. SEO تمام فعالیت های بازاریابی شما را آنلاین مدیریت می کند.

SEO بازاریابی آنلاین است. تمام فعالیت های بازاریابی آنلاین به نوعی می تواند به رتبه بندی های SEO شما کمک کند. طراحی وبسایت، بازاریابی محتوا، خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین بر SEO تاثیر می گذارند.

۱۱. SEO به ROI بازاریابی شما نیز کمک می کند.

همانطور که قبلا گفته شد، یک کمپین بازاریابی یکپارچه بر رتبه بندی های SEO تاثیر خواهد گذاشت. این تاثیر نه تنها بر رتبه بندی های SEO شما تاثیر می گذارد، بلکه ROI کلی شما از تمام فعالیت های بازاریابی نیز بالاتر خواهد رفت.

۱۲. جستجوگرها پیروان رسانه های اجتماعی شما را افزایش خواهند داد.

جستجوگرها افزونه های بیشتری را برای طرفداران رسانه های اجتماعی به بازدیدکنندگان وبسایت شما اضافه خواهند کرد. آنها در حال گردش در وبسایت شما احتمالا بر روی آیکون های رسانه های اجتماعی نیز کلیک میکنند.

۱۳. SEO مشترکین ایمیل شما را افزایش خواهد داد.

جستجوگرها مشترکین خبرنامه ایمیل شما را افزایش خواهند داد. اگر یک فرم ثبت نام ایمیل در وب سایت خود داشته باشید، می توانید مشترکین بیشتری را برای رتبه بندی خود اضافه کنید. به این دلیل که شما در حال افزایش ترافیک وب سایت خود و قرار گرفتن در معرض دید بیشتر هستید. برای کسب نتایج مطلوب، مطالب جدیدی در وب سایت خود برای افرادی که مشترک خبرنامه شما هستند، ارائه دهید.

۱۴. SEO باعث افزایش ترافیک وبلاگ شما خواهد شد.

جستجوگرها ترافیک وبلاگ شما را نیز افزایش می دهند. همانطور که قدرت وب سایت شما با موتورهای جستجو افزایش می یابد، چند اتفاق کوچک هم خواهد افتاد. رتبه بندی وبلاگ شما در گوگل افزایش خواهد یافت. محتوای وبلاگ شما بیشتر در گوگل یافت می شود. و در نهایت، شما با ترویج وبلاگ خود در وب سایت خود، مراجعه بیشتری از وب سایت خود خواهید داشت.

۱۵. SEO باعث افزایش میزان کلیک در وب سایت شما می شود.

شما باید بر روی یک نرخ بالا کلیک کنید تا SEO شما بهبود یابد. میزان کلیک بستگی به افرادی دارد که از وبسایت شما خوششان آمده و بر روی آن کلیک کرده اند.

۱۶. SEO بهینه سازی وب سایت شما را بهبود میبخشد.

همانطور که نرخ کلیک شما افزایش می یابد، مدت حضور در وب سایت نیز افزایش می یابد. این مهم است که چه مدت زمانی بازدید کنندگان وب  در وب سایت شما مانده اند. اگر بازدید کنندگان مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند، بیشتر احتمال دارد که آنها خرید کنند. علاوه بر این، رتبه بندی SEO شما نیز افزایش خواهد یافت.

۱۷. SEO به ایمنی و امنیت وب سایت شما کمک می کند.

SEO باعث می شود که وب سایت شما امن تر و مطمئن تر شود. سئو از بازدیدکنندگان وب سایت شما و همچنین از ویروس ها و تقلب محافظت می کند. همزمان، رتبه بندی های شما را افزایش خواهد داد زیرا وب سایت های ایمن به طور قابل توجهی رتبه بندی SEO شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

۱۸. SEO سرعت وب سایت شما را ارتقا می بخشد.

وب سایت با سرعت بالا به شما کمک می کند تا بهترین تجربه کاربری را به بازدید کنندگان خود ارائه دهید. علاوه بر این، رتبه بندی بالا SEO نیز با سرعت وب سایت مطابقت دارد.

۱۹. SEO باعث بهبود تجربه کاربر در وب سایت شما خواهد شد.

به طور کلی سئو تجربه کاربری وب سایت شما را بهبود می بخشد. به خاطر داشته باشید که هدف Google این است که شما با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. وب سایت شما باید در رتبه بالایی در Google قرار داشته باشد. به همین منظور، شما باید یک تجربه کاربری عالی به مشترکین خود ارائه دهید.

۲۰. SEO بصورت مداوم در حال رشد است.

پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۲۰ هزینه های SEO به ۸۰ میلیارد دلار افزایش یابد. هزینه های جستجوگرها احتمالا بالاتر از هزینه های تبلیغاتی آنلاین است. SEO یکی از دلایل رشد است، که بصورت فوق العاده ای کار می کند.

۲۱. SEO همان تلفن همراه است.

۵۰٪ از کاربران اینترنت افرادی هستند که موبایل دارند. این رقم همچنان افزایش خواهد یافت. با بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوگرها، شما خود را برای نسل بعدی بازاریابی آماده می کنید. وب سایت شما باید با تلفن همراه نیز بهینه باشد.

۲۲. SEO به شما کمک خواهد کرد تا کسب و کارتان رشد کند.

حدود ۲۵۰ میلیون وب سایت در اینترنت وجود دارد، که به طور متوسط افراد هرگز نمی دانند چه چیزی را بیشتر در اینترنت ارائه دهند. رتبه بندی جستجوگرهای عالی به شما کمک خواهد کرد که از میلیون ها وب سایت دیگر برجسته تر شوید.

۲۳. جستجوگرها هدف هایی لیزری هستند.

SEO بر اساس کلمات کلیدی است. بدین معنی که لیست ها بر مبنای کلمات کلیدی مورد جستجو برای افراد ظاهر می شوند. مزیتش این است که برای رسیدن به افرادی که دقیقا به دنبال همان کاری هستند که شما انجام میدهید، تلاش میکنند.

۲۴. ترافیک جستجوگرها واقعی است.

افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند برای سرگرمی نیستند. آنها مشکلات واقعی دارند و به دنبال پاسخ هستند، روی وب سایت شما کلیک کرده اند، زیرا فکر می کنند که شما می توانید آنچه را میخواهند ارائه دهید. تا زمانی که ارزش خود را حفظ و مشتریان خود را درک کنید، با SEO موفقیت زیادی خواهید داشت.

۲۵. رتبه بندی جستجوگرها برای همیشه است.

تاکتیک های سئو سیاه خیره کننده ااست زیرا موتورهای جستجوگر را فریب می دهند تا وب سایت شما را رتبه بندی کنند. اگر شما قصد استفاده از یک جستجوگر مورد اعتماد را دارید ، وقت آن است که شروع به گسترش سایر کلمات کلیدی خود کنید.

۲۶. جستجوگرها می توانند تماس های سرد و سایر استراتژی های سنتی را از بین ببرند.

از تبلیغات در مجلات و ندیدن نتایج دلخواه خسته شده اید؟ از فراخوانی مردم و اینکه عده ای هرگز نمی خواهند از شما خرید کنند؟ اگر پاسخ شما بله باشد، در جستجوگرها سرمایه گذاری کنید.

۲۷. SEO می تواند کسب و کار شما را دو ، سه و یا چهار برابر کند.

SEO شما را به کل افراد جستجوگر معرفی می کند. می توانید با یک استراتژی موثر در بیشتر شهرها، ایالت ها، کشورها، یا سایر نقاط جهان خدمات خود را گسترش دهید. جهان با یک استراتژی SEO موثر تبدیل به بازار شما می شود.

۲۸. SEO می تواند به شما در جذب استعدادها کمک کند.

SEO می تواند به شما در جذب استعدادها کمک کند. افرادی که به دنبال کار هستند نیز سفر خود را در گوگل آغاز می کنند. شما می توانید وب سایت خود را برای رتبه بندی در گوگل برای موقعیت های استخدامی بهینه سازی کنید. با سرمایه گذاری مناسب در کلمات کلیدی، از هزینه های اضافی اجتناب کنید.

۲۹. SEO مقرون به صرفه است.

SEO بیشتر از یک تبلیغات است. قیمت گذاری جستجوگرها معمولا در هر ماه متغیر است. هنگامی که شما رتبه ۱ را در Google قرار دارید، وب سایت شما هزاران بازدید رایگان به شما میدهد.

۳۰. SEO هوشمندترین سرمایه گذاری بازاریابی است که می توانید انجام دهید.

مزایای جستجوگرها بی حد و حصر است. این یک دارایی بلند مدت برای کسب و کار شما است که منجر به فروش میشود. دیگر نیازی به تبلیغات  نیست، زیرا مشتریان شما در حال جستجو هستند. همین امروز در یک کمپین جستجوگر سرمایه گذاری کنید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید