بهینه سازی سایت , بهبود رتبه , افزایش بازدید , افزایش ترافیک , sem , seo

تفاوت SEM و SEO


از آنجا که SEO و SEM از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر هستند، گاها به اشتباه به جای یکدیگر هم استفاده می‌شوند. با کمی دقت و تامل در می یابیم که تفاوت SEM و SEO بسیار ظریف است.

با تولد اینترنت، موتورهای جستجو با هدف کمک به کاربران، ایجاد شدند. جستجوگرها میزان بازدیدکنندگان وبسایت ها را افزایش می دهند، و بدین ترتیب وبسایت با نتایج موتورهای جستجو به رتبه بالا می رسد.

تفاوت SEM و SEO

seo بهینه سازی موتورهای جستجو و sem بازاریابی موتورهای جستجو است که شامل اجزای جستجوی پرداخت مانند PPC و SMM (بازاریابی رسانه های اجتماعی) میشود.

بطورکلی SEM گسترده‌تر از SEO است؛ در حالیکه SEO به نتایج بهتر جستجوی ارگانیک می پردازد، SEM از موتورهای جستجو کمک می‌گیرد تا ترافیک هدفمند بیشتری به سایت هدایت کند. SEO و SEM با یکدیگر رقابت نمی‌کنند، بلکه در کنار یکدیگر باعث موفقیت سایت می‌شوند.

تفاوت SEM و SEO در بازاریابی

بسیاری از بازاریابان بحث می کنند که کدامیک بهتر از دیگری است. به عنوان یک بازارکار ورودی، من می توانم استدلال کنم که جستجوگر ارگانیک بهترین روش است، اما همانطور که می بینید، SEM واقعا نمی تواند بدون استفاده از جستجوگرهای ارگانیک موفق شود.

علاوه بر این، موقعیت های زیادی وجود دارد که PPC (جزء SEM) معنی بیشتری نسبت به سئو دارد. به عنوان مثال، اگر شما برای اولین بار یک سایت را راه اندازی کرده اید و می خواهید سریعا بازدیدکنندگان را مشاهده کنید، ایده خوبی است که یک کمپین PPC ایجاد کنید زیرا زمان جستجوی کمتری نسبت به سئو دارد، اما به طور دقیق با PPC کار نخواهد کرد و حتی موتور جستجو را لمس نخواهید کرد.

با وجودی که برای رسیدن به نتایج طولانی مدتی زمان میبرد، در نهایت هزینه آن کمتر خواهد بود و شما برای خود یک اعتبار جستجو ایجاد کرده اید که ممکن است با PPC ایجاد نشود.

تفاوت اصلی: SEM یک استراتژی پولی است و سئو یک استراتژی ارگانیک.

در حالت عادی برای کسب و کارهای اینترنتی استفاده همزمان از SEM و SEO توصیه میشود.

  • اگر به تازگی کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید، ابتدا سئو سایت را قوی کنید، سپس از طریق SEM آن را مطرح کنید.
  • اگر ترافیک ارگانیک دارید اما نرخ آن پایین است، ابتدا به فکر سئو سایت باشید.
  • اگر نرخ تبدیل عالی است، اما ترافیک پایینی دارید، SEM راه حل مشکل شما است.

حرف آخر

SEM و SEO به تنهایی نمیتوانند در بحث افزایش فروش و بازدید سایت شما موثر باشند، استفاده از هر دو روش در کنار هم تاثیر بهتر و جامعتری خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید