SEO , SEM , طراحی وبسایت , بهینه سازی , وبسایت , تبلیغات

تفاوت SEM و SEO


تفاوت SEM و SEO موضوعی است که برای بسیاری از شما دوستان سوال برانگیز است، پس از تعریف سئو و ویژگی های آن، از آنجا که نام سئو و SEM در کنار هم می آید، در این مقاله به شرح این تفاوت ها میپردازیم.

با تولد اینترنت و شبکه جهانی وب، موتورهای جستجو برای کمک به کاربران، برای یافتن اطلاعات ایجاد شدند. جستجوگرها میزان بازدیدکنندگان وب سایت ها را افزایش می دهند، و بدین ترتیب وبسایت با نتایج موتورهای جستجو به رتبه بالا می رسد.

SEM همان بازاریابی اینترنتی است که دیدگاه وبسایت را از طریق نتایج موتورهای جستجو و تبلیغات افزایش می دهد. SEM شامل جستجوگرها و همچنین سایر تاکتیک های بازاریابی جستجو است.

تفاوت SEM و SEO

تفاوت اصلی بین این دو اصطلاح این است که بهینه سازی موتورهای جستجو صرفا جزئی از بازاریابی موتورهای جستجو است. همانطور که در بالا ذکر شد، SEM شامل اجزای جستجوی پرداخت می شود، مانند PPC و همچنین SMM (بازاریابی رسانه های اجتماعی).

توجه داشته باشید که هرگز نباید از اصطلاحات SEO و SEM به عنوان مبادله استفاده کنید، زیرا اگرچه آنها دست در دست یکدیگر کار می کنند، اما اصطلاح مشابهی نیستند.

تفاوت SEM و SEO در بازاریابی

بسیاری از بازاریابان بحث می کنند که کدامیک بهتر از دیگری است. به عنوان یک بازارکار ورودی، من می توانم استدلال کنم که جستجوگر ارگانیک بهترین روش است، اما همانطور که می بینید، SEM واقعا نمی تواند بدون استفاده از جستجوگرهای ارگانیک موفق شود.

علاوه بر این، موقعیت های زیادی وجود دارد که PPC (جزء SEM) معنی بیشتری نسبت به سئو دارد. به عنوان مثال، اگر شما برای اولین بار یک سایت را راه اندازی کرده اید و می خواهید سریعا بازدیدکنندگان را مشاهده کنید، ایده خوبی است که یک کمپین PPC ایجاد کنید زیرا زمان جستجوی کمتری نسبت به سئو دارد، اما به طور دقیق با PPC کار نخواهد کرد و حتی موتور جستجو را لمس نخواهید کرد.

با وجودی که برای رسیدن به نتایج طولانی مدتی زمان میبرد، در نهایت هزینه آن کمتر خواهد بود و شما برای خود یک اعتبار جستجو ایجاد کرده اید که ممکن است با PPC ایجاد نشود.

حرف آخر

وقتی که به انتخاب بهترین تاکتیک می روید، مهم است که نیازهای خاص خود را ارزیابی کنید، اما مطمئن باشید که به طور کامل تفاوت ها درک کرده و چگونگی تلاش های خود را حفظ خواهید کرد.

امیدواریم در خصوص سوالات پیش آمده در ذهن شما، گامی مثبت برداشته باشیم. برای راهنمایی بیشتر و خدمات سئو با کارشناسان ما ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تماس بگیرید.

آموزشسئو و بهینه سازیطراحی وبوبلاگ

بهینه سازیتبلیغات اینترنتیخدمات آنلاینخدمات سئوسئوطراحی وبسایتوبسایت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *