خدمات SEO , بهینه سازی سایت , پشتیبانی آنلاین , طراحی وبسایت

انواع سئو


انواع سئو پس از تعریف و بررسی ویژگی ها و مزیت ها مطلبی است که توسط تیم آریاهاست مورد بررسی قرار میگیرد. مواردی که توسط بازاریابان به تصویب رسیده است می تواند به طور گسترده ای به سه دسته کلاه سفید و کلاه سیاه و کلاه خاکستری طبقه بندی شده اند.

 

به گفته MOZ، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، افزایش تعداد و کیفیت ترافیک به وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی موتور جستجوی آلی است.

 

انواع سئو :

  • SEO کلاه سفید

سئو کلاه سفید یکی از روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو است که بر طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو  بهینه سازی سایت را انجام میدهد و معمولا نتیجه گرفتن از این روش ها در بلند مدت مشخص خواهد شد.

سئو کلاه سفید مجموعه ای از تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی هایی است که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می کنند. این نوع سئو از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح در جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می کند و به شدت به رهنمودهای گوگل برای جستجوگرها پایبند است.

متداولترین تکنیک های این سئو، انتشار محتوای با کیفیت در وب سایت، بازسازی و بهینه سازی وب سایت، کمپین های خرید با محتوای با کیفیت و تحقیق دستی و تبلیغاتی میباشد.

  • SEO کلاه سیاه

اصطلاح سئو کلاه  سیاه به مجموعه‌ای از دستورات اشاره دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌ بالاتر، بکار می رود. این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

امروزه این تکنیک برای هکرهای کامپیوتر نیز استفاده می شود، زیرا از جمله روش های زود بازده در سئو است که نتیجه فوری به همراه دارد اما بدون خطر هم نیست. موتورهای جستجو با تکنیک های کلاه سیاه به شدت برخورد کرده و جریمه های سختی را اعمال می کنند.

این مجموعه روش ها برای کسانی مناسب است که تصمیم به حضور کوتاه مدت در وب داشته و تصمیم دارند از روش های زود بازده استفاده کنند تا سریع نتیجه بگیرند. در این روش در حالت کلی سایت خیلی سریع به صفحات اول نتایج گوگل می رسد اما هر لحظه امکان دارد که دچار جریمه گوگل شود.

این روش شامل شیوه هایی است که هدف آن پیدا کردن نقاط ضعف و آلودگی در الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو است.

شایع ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه شامل لینک های اسپم، کلمات کلیدی، مخفی کردن، متن پنهان و لینک های پنهان است. این شیوه ها گمراه کردن کاربران و هدایت آنها به سایت هایی که برایشان اهمیت ندارد، را هدف می گیرند.

  • SEO خاکستری

این نوع سئو، ترکیبی از کلاه سفید و سیاه است، روش هایی هستند که در مرز کلاه سیاه حرکت می کنند ولی قابل تشخیص توسط گوگل نخواهند بود. تکنیک هایی که سرعت رشد شما را به شدت افزایش داده ولی موجب نمی شوند که وارد منطقه خطر جریمه توسط گوگل شوید.

این نوع از سئو شامل روش هایی است که هنوز نگفته اند صددرصد انجام ندهید، ولی هنوز هم در دسته سئو کلاه سفید قرار نمی گیرند.عمدتا به دلیل فشار مشتریان برای دریافت نتایجی که پرداخت کرده اند، به کار خود ادامه می دهد. شرکت های شخص ثالث معمولا تمایل بیشتری نسبت به این شیوه های ترکیبی دارند.

از آنجا که سئو و بهینه سازی وبسایت در روند رو به رشد کسب و کار شما تاثیر فراوانی دارد، مقالات ما را دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا درخواست هرگونه پشتیبانی با کارشناسان ما ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *