seo , شبکه های اجتماعی , تبلیغات اینترنتی , خدمات آنلاین

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئئو


تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سوالی است که بسیاری از شما دوستان از ما می پرسید. به یاد داشته باشید که بیشتر مشتریان شما در این شبکه ها حضور دارند یا در آینده خواهند بود. این شبکه ها ارتباطی قوی با مشتری و سرمایه گذاران دارند. دلایل بسیاری وجود دارد برای آنکه در بازاریابی شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید.

امروزه هیچ فعالیتی مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی نمی تواند در برندسازی و افزایش رتبه سایت شما تاثیرگذار باشد. کافی است که فقط یک بار در سطح شهر قدم بزنید. بیشتر افراد با گوشی های هوشمند خود و از طریق این شبکه ها در حال ارتباط با یکدیگر هستند یا آخرین اخبار و مسائل دنیا را مرور می کنند و حتی خرید کردن را توسط همین شبکه ها انجام می دهند.

بهمین دلیل، امروزه متخصصان سئو تاکید بیشتری بر انجام بازاریابی اینترنتی و به خصوص شبکه های اجتماعی دارند.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو و دلایل فعالیت در این شبکه ها

۱- شبکه ای اجتماعی در ایجاد مطالب

تحقیقات نشان داده است که بهترین روش برای دیده شدن مطالب سایت شما شبکه های اجتماعی میباشند. بعضی از سایت ها مانند اینستاگرام حتی بیشتر از گوگل ورودی دارند!

شاید شما نیز تجربه کرده باشید که در بعضی از جستجوها صفحه اینستاگرام نیز دیده میشود، پس شبکه های اجتماعی سهم مهمی در سئو سایت دارند  در عوامل موثر بهینه سازی سایت، عاملی به نام اجتماعی بودن سایت وجود دارد، بدین معنا که آیا سایت شما در شبکه های اجتماعی وجود دارد؟

وقتی مطلب شما اشتراک گذاری یا لایک شود، شما فالو میشوید و این بدین معنی است که مطلبتان خوب بوده است.

۲- ایجاد یک گروه برای خود

بزرگترین دغدغه صاحبان برندها این است که بتوانند در تمام لحظه ها ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنند. می توانید با ایجاد یک گروه در شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام و اینستاگرام که درصد حضور کاربران در آنها بیشتر است، بصورت آنلاین و در هر زمان این ارتباط را حفظ کنید.

به راحتی می توانید آخرین محصولات و اخبار برند خود را از طریق کانال ها و شبکه ها اطلاع رسانی کنید. فقط کافی است که به هر مشتری جدید در خصوص اکانت شبکه ها اطلاع رسانی کنید.

۳- تاثیر شبکه های اجتماعی در رتبه بندی

ممکن است که لینک های شبکه های اجتماعی نوفالو باشند، در این صورت بنابر گفته گوگل، چنین تبلیغاتی بی تاثیر است. شبکه های اجتماعی شاید به طور غیر مسقیم بر روی ضریب اعتماد گوگل به سایت تاثیر خوبی داشته باشند اما همیشه برای پیشرفت یک راه وجود ندارد.

چندین روش وجود دارد که به طور غیر مستقیم در رتبه بندی سایت تاثیر دارند،  پس حضور در شبکه های اجتماعی و انتشار مطالب سایت در انها میتواند فوق العاده باشد.

۴- ارتباط با مشتریان

اکثر مشتریان دنبال راهی راحت تر برای ارتباط مستقیم با فروشگاه ها هستند، هیچ راهی بهتر از شبکه های اجتماعی برای ارتباط مستقیم با برندها نیست.

مشتریان می توانند با ارسال پیام خصوصی و ارسال کامنت در زیر پست ها به راحتی با فروشگاه تان ارتباط برقرار کنند. مهم ترین نکته ای که شما به عنوان مالک فروشگاه یا مسئول شبکه های اجتماعی باید رعایت کنید، پاسخگویی سریع و کامل به کامنت ها، نظرات و پیام های مشتریان است.

۵- بررسی سایت seo.com

این روزها سئو کاران حرفه ای و سایت هایی با اعتبار فوق العاده بر روی شبکه های اجتماعی خود بسیار سرمایه گذاری کرده اند. بر طبق بررسی های صورت گرفته، این سایت ها لینک های بسیاری دارند!

از همین امروز شروع کنید و در تمام شبکه های اجتماعی شروع به فعالیت نمایید، روزی ۳۰ دقیقه وقت بگذارید تا در شبکه های اجتماعی که طرفدار بیشتری دارند، سرمایه گذاری کنید.

۶- تشکیل یک تیم عالی

با توجه به افزایش اهمیت شبکه های اجتماعی در برندسازی و سئو، اکثر شرکت ها یک تیم و اتاق مجزا برای فعالیت ایجاد کرده اند. این امر باعث تمرکز تیم شما برای دستیابی به یک هدف مشترک شده و بازدهی فعالیت و تبلیغات را افزایش می دهد.

۷- استفاده کاربردی از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی برای پخش مطلب بسیار موثر است، از مهم ترین استفاده ها برند سازی است .شاید شما با اینستاگرام یک سایت را بشناسید و نقطه قوت آن سایت همان شود. سئو فقط به گوگل و یاهو ختم نمیشود بلکه حتی بهینه سازی شبکه ها یا گرفتن بازدید کننده و تبلیغ در این شبکه ها نیز شامل آن میشود.

۸- افزایش درگیری کاربر

هر کسی که وارد شبکه های اجتماعی شما می شود، به نوعی به مطالب و محصولات شما علاقه مند بوده است و این کار شما را برای تولید محتوا، نوع پست گذاری، تبلیغات و غیره راحت تر خواهد کرد.

با تحلیلی که از قبل در خصوص کسب و کار خود انجام داده اید، با مشخصات کاربران و ویژگی های آن ها آشنایی کامل دارید و به راحتی می توانید یک استراتژی تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی خود به منظور افزایش نرخ فروش و درگیر شدن تبلیغات با پست و مطالب خود تنظیم کنید.

۹-  تاثیر شبکه های اجتماعی به کاربران تلفن ارتباط دارد

روز به روز به تعداد کاربرانی که با تلفن شخصی خود از اینترنت استفاده میکنند، بیشتر میشود. تمامی این کاربران سهم عظیمی از شبکه های اجتماعی دارند.

شما باید یک قدم از موتورهای جستجو جلوتر باشید. سال ۲۰۱۹ سال محتوا و شبکه های اجتماعی است زیرا گوگل در جستجوهای خود شبکه های اجتماعی را مدنظر دارد. پس این شبکه ها حتی باعث افزایش نرخ کلیک هم میشود.

۱۰- افزایش آگاهی برند

بیش از ۶۰ درصد فعالیت های امروزی مانند ارتباط با یکدیگر، خواندن روزنامه، پیگیری صفحات فروشگاه ها و … از طریق شبکه های اجتماعی انجام می شود. بهمین خاطر اگر این شبکه ها به درستی انتخاب و در آنها فعالیت شود، بهترین بستر برای تبلیغات و برندسازی خواهد بود.

بسیاری از افراد فقط با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام فروش خود را انجام می دهند.

۱۱- شخصی سازی پیام

افرادی که وارد شبکه های اجتماعی شما می شوند به محتوا و محصولاتتان علاقه مند هستند. شما با دریافت مشخصات دقیق از کاربران مانند ایمیل، علایق، تحصیلات و …، پیام هایی شخصی به آن ها ارسال میکنید.

زمانی که کاربران در شبکه های اجتماعی پیام های شخصی شده را از برند مورد علاقه خود دریافت می کنند، بیشتر از مواقع دیگر ترغیب به بررسی برند و خرید از آن ها می شوند.

حرف پایانی

امروزه روند لینک سازی به کلی تغییر کرده است و شبکه های اجتماعی روز به روز موثرتر و قوی تر شده اند. گاهی برای افزایش ایندکس مطالب سایت یا افزایش بازدید ویدیو های اموزشی خود، میتوانید از انها استفاده کنید. پیشنهاد ما برای سایت های تازه تاسیس که قدرت زیادی برای لینک سازی ندارند یا زود جریمه میشوند، استفاده از شبکه های اجتماعی است.

همانطور که در مقاله عنوان کردیم از تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو غافل نشوید، برای بهتر دیده شدن، دستیابی به رتبه برتر سایت خود، مدیریت و تبلیغات در این شبکه ها با ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید