seo سایت , بهینه سازی سایت , مدیریت محتوا

سئو حرفه ای


سئو حرفه ای بدون شک یکی از لازمه های شناخته شدن در فضای کسب و کار اینترنتی است. در این مقاله نکاتی را میگوییم که با رعایت کردن آنها به سادگی میتوانید سئوی محتوا خود را به درستی انجام دهید . توجه داشته باشید که سئوی محتوا کاری زمان بر است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به صبر و دقت فراوان است.

۱. سئو حرفه ای با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط

با استفاده از نرم افزارهای جستجوی کلمات کلیدی٬ یک کلمه و یا دسته ایی از کلمات را که به برند شما مربوط است شناسایی کرده و سپس روی کلمه کلیدی مرتبط کار کنید.

شناسایی کلمه کلیدی بسیار مهم است و اولین قدم  سئو کلمه کلیدی است. اضافه و یا کم کردن حتی یک حرف میتواند شما را از آنچه مدنظرتان است، دور کند.

استفاده از کلمه کلیدی مناسب این فرصت را به شما می دهد که دسته هایی جدید و بخش هایی تازه در سایت خود بوجود آورده و با استفاده از این دسته ها بتوانید کاربر بیشتری را به سایت خود انتقال دهید. فایده این دسته بندی و بخش کردن اطلاعات سایت این است که کاربران ممکن است به موضوعات شما علاقه مند شوند.

به یاد داشته باشید کلمه کلیدی را بطور مرتب پیگیری و دنبال کنید. ببینید که الان در چه رتبه ایی قرار دارید و در صفحه چندم جستجوها هستید و همین طور سایت های دیگر را هم بررسی و تحلیل کنید تا متوجه شوید که چه نوع کلمات کلیدی آن ها را به رتبه های نخست و صفحه اول آورده است.

۲. سئو حرفه ای با تشخیص اینکه چه محتوایی مورد نیاز است و چگونه می توان آن را بهبود بخشید.

آنچه مد نظر کاربران و استفاده کنندگان است باید در دستور کار شما قرار گیرد. ساخت و ایجاد محتوای شما باید بر اساس نیاز کاربران باشد چون شما سایت خود و اطلاعات خود را برای استفاده آنان طراحی و بهینه سازی می کنید.

 با شناخت از نیاز کاربر، باید محتوا را بسازید. سعی کنید محتوا طوری باشد که عمق نیاز کاربر را براورده کند و ارزشمند باشد، به طوری که خواندن و استفاده از مطلب شما برای او سودمند باشد.

جستجوی کاربران نیز بسیار مهم است، اینکه جستجو شامل چه کلمات و عباراتی می شود، تا بتواند نیاز کاربر را برطرف کند. شاید شما روی یک کلمه خاص تمرکز کرده اید و کاربران با هم معنی آن کلمه را جستجو م. یا اینکه آنان درباره مشکلات جستجو می کنند و شما فقط روی کلمات کلیدی بعد از حل مشکل کار کرده اید.

۳. هوشیار باشید که روبات های گوگل سایت شما را قبول کنند.

برای اینکه کاربران بتوانند به سایت و بلاگ شما بروند و از آن استفاده کنند ابتدا باید سایت شما در دسترس آنها باشد یعنی بتوانند سایت را پیدا کنند. محتوایی که شما می سازید باید برای کاربر قابل استفاده باشد و در عین حال روبات ها نیز محتوا را قبول کنند.

– کاری کنید که آسان در دسترس باشید: مطمئن شوید که هیچ صفحه ایی وجود ندارد که دریافتش از صفحه اصلی شما برای کاربران مشکل باشد.
– سعی کنید که URL شما تا حد امکان کوتاه باشد.
– روبات ها نوشته هایی را که قسمتی از یک تصویر هستند ایندکس نمی کنند: سعی کنید نوشته ها خارج از تصویر باشند و همین طور در منبع HTML بصورت نوشته باشند.
– هوشیار باشید که صفحات شما گاهی مورد خزش قرار گیرد: اگر این طور نباشد به این مفهوم است که گوگل در ایندکس محتوا شما دچار مشکل شده است.

۴. تمرکز شما روی دریافت لینک باشد تا لایک گرفتن

سیگنال های شبکه های اجتماعی بسیار سودمند هستند اما از تاثیر لینک ها غافل نشوید. برای بدست آوردن بک لینک٬ محتوای شما باید ارزش لینک دادن را داشته باشد و غنی و جذب کننده و ناب باشد.

بهتر است بدانید یک دامنه خوب٬ در خاطره ها بهتر می ماند و به راحتی نوشته می شود. اگر دامنه شما بدترکیب و بی اسلوب است آن را تغییر دهید. برای بدست آوردن دامنه مناسب و مربوط به فعالیت و کلمه کلیدی شاید مجبور شوید که هزینه کنید اما ارزش این هزینه کردن را دارد.

۵. اعتبار و مقبولیت خود را در طول زمان با بازاریابی صحیح بدست آورید.

سعی کنید در تجارت و کسب و کار خود به عنوان یک حرفه ایی شناخته شوید. حضور در کنفرانس ها و همایش هایی که مربوط به تجارت شماست بسیار اثربخش است. اگر بتوانید خود را صاحب سبک و یک فن بخصوص در فعالیت خود نشان دهید همه خواستار همکاری و ارتباط با شما خواهند شد.

اگر تازه شروع کرده اید و توانایی حضور در همایش های تخصصی را ندارید از محله و منطقه خود شروع کنید و نشان دهید که در آن موضوع توانایی دارید. با این روش با دوستان و آشنایان فعال در کار و فعالیت خود آشنا می شوید و می توانید با هم همکاری کنید و به یکدیگر مشورت دهید.

 

اگر به این نکته ها توجه کنید و طبق اصول و روش های تخصصی سئو حرکت کنید می توانید یک سئو حرفه ای ایجاد کنید. فقط فراموش نکنید فعالیت های سئو کاری زمان بر است و نیاز به دقت فراوان دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید