تبلیغات کلیکی گوگل , دیجیتال مارکتینگ , بازاریابی دیجیتالی , بازاریابی مدرن

شروع تبلیغات در گوگل


شروع تبلیغات در گوگل از کجاست؟ فرض کنید مدیر شرکت از شما خواسته است اکانت گوگل ادوردز برای شرکت ایجاد کنید. در چنین شرایطی احساس اضطراب و استرس اولین چیزی است که به سراغ تان می آید. نگران نباشید، ما در کنارتان هستیم!

قبل از آنکه بخواهید تبلیغات گوگل ادوردز را آغاز کنید باید برای خود اکانت بسازید. تنظیم و راه اندازی کمپین در گوگل ادوردز بسیار ساده و آسان است و تنها چند دقیقه زمان می برد. بعد از ایجاد اکانت باید برخی از موارد اصلی مانند بودجه، موقعیت، ناحیه زمانی، نوع کمپین و … را مشخص کنید.

برای انتخاب نوع کمپین در گوگل ادورز، می توانید از دو روش تبلیغاتی، تبلیغ خود را نمایش دهید:

۱. شبکه جستجو (Search Network)

در این شبکه تبلیغ کنندگان می توانند بر روی کلیدواژه هایی سرمایه گذاری کنند که مربوط به کسب و کارشان است. در این شرایط شانس نمایش تبلیغ برای افرادی که این کلیدواژه ها را در گوگل به عنوان بخشی از کوئری جستجو وارد می کنند، بسیار بالاست. تبلیغات کلیکی (PPC) به عنوان جستجوی پولی نیز شناخته شده است.

۲. شبکه نمایش (Display Network)

شبکه نمایش به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تبلیغات بصری خود را با سبک بنری در وب سایت هایی قرار دهند که بخشی از این شبکه است. شبکه نمایش گوگل تقریبا به ۹۰ درصد از کاربران اینترنت دسترسی دارد. اگرچه هر دو کمپینِ نمایش و جستجو توسط گوگل ادوردز مدیریت می شود اما واژه ادوردز معمولا برای شبکه جستجو به کار می رود.

شما بعد از ساخت اکانت به سراغ ساخت قسمت های بعدی بروید:

۱- شروع تبلیغات در گوگل با کمپین ها (Campaigns) :

به طور معمول هر اکانت از یک یا چند کمپین و هر کمپین از یک یا چند ادگروپ تشکیل می شود. بعد ساخت کمپین و ادگروپ های خود به سراغ پیدا کردن کلمات کلیدی بروید.

۲- شروع تبلیغات در گوگل با گروه های تبلیغاتی (Ad Groups) :

در هر کمپینی، شما گروه های تبلیغاتی مرتبط را ایجاد خواهید کرد که بسیار خاص خواهد بود. هیچ عدد و تعداد پیشنهادی برای گروه های تبلیغاتی در هر کمپین وجود ندارد اما می توان آنها را مدیریت کرد. این گزینه ممکن است بودجه تبلیغاتی شما را در سرتاسر گروه های تبلیغاتی متعدد، کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحات فرود تحت تاثیر قرار دهد.

۳- شروع تبلیغات در گوگل با کلمات کلیدی (Keywords) :

شما یک سری کلمات کلیدی انتخاب می کنید که اگر کاربران آن ها را جستجو کنند در جستجو شما را مشاهده می کنند. برای هر یک از کلمه های انتخابی خود می توانید لینکی جدا مشخص کنید که با کلیک بر روی آن به لینک مشخص بروند،. اگر کاربری یکی از واژه های مورد نظر شما را در گوگل جستجو کند، آگهی شما برای آن کاربر نمایش داده می شود.

۴- شروع تبلیغات در گوگل با کلیدواژه های منفی (Negative Keywords) :

این گزینه عمدتا توسط تبلیغ کنندگان نادیده گرفته می شود اما باید به درستی تنظیم گردد تا از صرف هزینه های بسیار زیاد در مورد جستجوهای نامرتبط جلوگیری شود. به خصوص اگر از کلیدواژه های اصلاح شده با انطباق گسترده استفاده می کنید ممکن است با جستجوهای نامرتبطی روبرو شوید که با تبلیغ و کلمات کلیدی شما هماهنگ اند اما نمی توانند ترافیک هدفمندی برایتان فراهم آورند.

۵- شروع تبلیغات در گوگل با متن تبلیغ (Ad Text) :

حال باید در هنگام سرچ این کلمه متن تبلیغی مناسب با کلمه نمایش داده شود. در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی ظاهر می شود که در برگیرنده دو عنوان، توضیحات و آدرس سایت یا URL سایت یا صفحه خاصی از سایت است.

۶- شروع تبلیغات در گوگل با صفحات فرود (Landing Pages) :

صفحه فرود مقصدی است که هر تبلیغ، جستجو کننده را به آن هدایت خواهد کرد. به هنگام طراحی صفحه فرود خود بسیار استراتژیک عمل کنید. اطمینان حاصل نمایید که هر تبلیغ به یک صفحه مرتبط می رسد که نه تنها کلیدواژه های سرمایه گذاری شده را در آن گروه تبلیغاتی نشان می دهد بلکه متن تبلیغاتی نشان داده شده در نتایج موتورهای جستجو را به نمایش می گذارد.

به یاد داشته باشید هیچ وقت در ماه اول، ادوردز را قضاوت نکنید زیرا در ماه اول شما فقط هزینه پرداخت می کنید. در ماه دوم این هزینه کاهش پیدا می کند و در ماه سوم شما شاهد بازگشت هزینه می باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید