طراحی وبسایت , seo سایت , بهینه سازی سایت , موتور گوگل

نحوه کار موتور جستجوی گوگل


موتور جستجوی گوگل امروزه در سراسر جهان به حدی فراگیر شده است که به عنوان یک مرجع اطلاعاتی کامل به حساب می آِید، که  دارای کارکردها و الگوریتم های مختلفی است.
زمانی که موضوعی را در گوگل جستجو می کنیم نتایجی که توسط موتورهای جستجو به کاربر نمایش داده میشود بر اساس امتیازاتی است که رده بندی شده، این رده بندی ها بر اساس یک سری الگوریتم های خود گوگل و فاکتورهایی است که این وب سایت ها بر اساس آنها رده بندی شده و بهترین وب سایت ها در صدر نتایج قرار می گیرند.

موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند؟

آنها لینک ها را از یک صفحه به دیگر صفحات دنبال می کنند. گوگل شامل پایشگر، ایندکس و یک الگوریتم است. پایشگر گوگل به دنبال لینک ها در وب می گردد و ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت است. این پایشگرها نسخه HTML هر صفحه را در ایندکس ذخیره می کنند. در صورتی که پایشگر به سایت شما مراجعه کرده و تغییراتی را در سایتتان مشاهده کند، متناسب با آن ایندکس خود را به روز خواهند کرد.

تعداد دفعاتی که پایشگرهای گوگل به سایت شما سر میزنند به میزان تغییرات سایت شما وابسته است. برای اینکه گوگل از حضور سایت شما باخبر شود، کافیست لینکی از سایتتان در یک صفحه ایندکس شده آن قرار گیرد. هر زمان که پایشگر ها آن لینک را مشاهده کنند، آن را دنبال کرده و با رسیدن به سایت شما، آن را در ایندکس خود ذخیره می کنند. بدین شکل صفحات سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر خواهد شد.

فرایندهای موتور جستجوی گوگل :

۱.خزیدن

فرایندی است که گوگل برای پیدا کردن صفحات جدید و قرار دادن آنها در ایندکس خود انجام می دهد. با استفاده از سرورها و کامپیوتر های پیشرفته وب سایت ها را باز و آنها را در ایندکس خود جای می دهد. برنامه ای که این کار را انجام می دهد ربات گوگل می نامند.

۲. ایندکس کردن

ربات گوگل تمام صفحه هایی را که در آنها خزیده است، پردازش می کند و کلمات کلیدی و اطلاعات درون تگ ها را شناسایی و در گوگل ذخیره می کند.

۳. ارائه کردن

زمانی که یک کلمه را در کادر جستجو گوگل وارد می کنید، گوگل ایندکسهای خود را با کلمه شما تطبیق داده و نتایجی را که به نظرش با کلمه شما مرتبط است به کاربر نشان می دهد. رتبه بندی صفحات اهمیت زیادی در جستجو گوگل دارد. اگر رتبه یک وب سایت در گوگل بالاتر باشد در صدر نتایج جستجو قرار می گیرد.

سئو و موتور جستجوی گوگل

سئو مجموعه بهینه سازی هایی است که بر روی سایت انجام می دهیم تا صفحات آن در رتبه های بالای نتایج جستجو قرار گیرد. در روند سئو، تلاش هایی صورت می گیرد که مطابق با الگوریتم های گوگل است.

سئوی سایت نبایست در جهت فریب موتورهای جستجو باشد، گوگل سعی دارد که مرتبط ترین نتایج را برای کاربران نمایش دهد. . اگر سعی دارید که در زمان کمتری به رتبه های بالای گوگل برسید، از کلمات کلیدی بلندتری شروع کنید.

ارزش لینک ها در موتور جستجوی گوگل

تعداد لینک هایی که به سمت یک صفحه اشاره می کنند، تعیین کننده اهمیت آن صفحه هستند. بنابراین هرچه تعداد لینک های یک صفحه بیشتر باشد، موتورهای جستجو تصور می کنند که آن صفحه دارای اطلاعات بیشتر و مهمتری است.

هر دو لینک داخلی و خارجی (بک لینک ها)، به گوگل در رتبه بندی صفحات کمک می کنند. ارزش لینک ها نیز متفاوت است. سایت هایی که دارای بک لینک زیادی هستند، لینک هایشان ارزش بیشتری دارند.

اهمیت لینک ها به قدری است که گوگل سیاست های خاصی را برای آن ایجاد کرده است. در صورتی که سعی کنید از سایت هایی لینک بگیرید که مورد تایید گوگل نیستند یا برای گرفتن لینک ها پول پرداخت کنید، گوگل سایت شما را جریمه می کند.

درنهایت گوگل سعی می کند بر اساس شاخص گذاری هایی که از قبل انجام داده، برنامه و استراتژی الگوریتم خود و رتبه صفحات بهترین نتایج را نمایش دهد. امروزه کار کردن در موتور جستجوی گوگل خیلی سخت تر از گذشته شده  و به راحتی نمی توان در صفحه اول قرار گرفت.

برای داشتن بهترین نتایج در تبلیغات و همچنین موتورهای جستجو با تیم آریاهاست ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *