سئو سایت , لینک سازی , کلمات کلیدی مناسب , سایت ریسپانسیو , بهبود رتبه , افزایش بازدید

6 تکنیک قدیمی و منسوخ شده سئو


اگر فکر میکنید که وبسایت شما مانند قبل، کاربری را جذب نمی کند، شاید وقت آن رسیده که در خصوص سئو سایت خود، تجدیدنظر کنید. از آنجا که الگوریتم های سئو ثابت نیستند و همواره در حال تغییر میباشند، پس بروز رسانی و بهینه سازی سئو سایت از عوامل مهم در حفظ یا بهبود رتبه در نتایج جستجو می باشد. در این بخش در خصوص ۶ تکنیک قدیمی و منسوخ شده seo با شما صحبت خواهیم کرد که امروزه دیگر کارآیی ندارند.

با پیشرفت موتورهای جستجو، الگوریتم های سئو نیز تغییر یافته اند، و پارامترهایی که در گذشته تاثیر بسیاری بر سئو داشتند، امروزه دیگر ارزشی ندارند. صاحبان سایت ها و سئوکاران نیز برای کسب بهترین نتایج باید خود را با این شرایط وفق دهند تا بتوانند نتیجه دلخواه را بگیرند.

۶ تکنیک قدیمی و منسوخ شده seo در گذشته :

  • اجبار و استفاده بی رویه از کلمات کلیدی خصوصا در عنوان صفحه 

استفاده نادرست و بسیار زیاد از عبارات کلیدی در محتوا به هیچ وجه ایده خوبی نیست، زیرا با اینکار محتوای سایت غیر اصولی شده و منجر به کاهش بازدید و ترافیک سایت می گردد.

ابتدا باید عنوان صفحه را طوری انتخاب کنید که حاوی چکیده ای از مطالب آن صفحه باشد و از کلمات تاثیرگذار برای ترغیب کاربران به کلیک بر روی عنوان صفحه استفاده کنید. سپس به صورت همزمان از کلمات کلیدی متنوع برای افزاییش ترافیک سایت استفاده کنید.

سعی کنید از کلمات کلیدی به شکل متعادل استفاده کنید و مترادفات و متشابهات آنها را نیز به کار برید.

  • استفاده نادرست از انکر تکست در لینک های داخلی

استفاده از انکر تکست برای افزایش رنک گوگل، کاملا منسوخ شده است، کاربران نادان نیستند و متوجه استفاده از انکر تکست آنهم به صورت غیر اصولی میشوند. برخلاف تصور عموم انکر تکست موجب افزایش نرخ کلیک نمیشود و اکثر کاربران پس از دیدن چنین چیزی، بسرعت سایت را ترک میکنند.

  • نادیده گرفتن تجربه کاربری

در حال حاضر یکی از قوانین اصلی سئو تجربه کاربری (ux) می باشد. محتوای وبسایت باید بگونه ای ایجاد شود که بسیاری از کاربران را به خود اختصاص دهد، بدین ترتیب باید کاربرپسند بوده و طراحی سایت نیز از زیبایی و سادگی کافی برخوردار باشد.

از آنجا که بطور متوسط ۶۰% جستجوهای گوگل از طریق دستگاه های موبایل صورت می گیرد، از این رو سایت باید برای کاربران موبایلی نیز بهینه باشد. الگوریتم های گوگل از پارامتر تجربه کاربری برای رتبه دهی به سایت ها استفاده می کنند، از جمله این پارامترها زمان سپری شده کاربران در سایت و نمایش پاپ آپ های تبلیغاتی است.

  • نوشتن مطالب کوتاه و تولید محتوای اتوماتیک 

نوشتن مطالبی که کمتر از ۳۰۰ کاراکتر هستند، فقط تلف کردن وقت است. بر  خلاف تصور عموم، مطالب کوتاه در رنکینگ هیچگونه تاثیر مثبتی ندارند.

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر سایتهایی که در صفحه اول گوگل قرار می گیرند، محتوایی بیش از ۲۰۰۰ کلمه دارند، البته صرفا به طولانی بودن اکتفا نکنید زیرا محتوای شما باید مفید و کاربردی باشد.

تولید اتوماتیک محتوا، نیز بر خلاف اصول سئو میباشد و باعث افت رتبه سایت می گردد. در نوشتن مطالب و تولید محتوا دقت بیشتری کنید و آن را مناسب با خواسته های کاربران تهیه کنید.

  • لینک سازی نامناسب

لینک هایی که از سایت های نامعتبر وارد سایت شما میشوند، و یا ایجاد بک لینک های بسیار فراوان در سایت های بسیار ضعیف و نامعتبر جز کاهش رتبه تاثیر مثبت دیگری ندارد.

از قدرت شبکه های اجتماعی استفاده کنید، با ارائه پست های با کیفیت، کاربران را ترغیب به اشتراک گذاری مطالب خود کنید. مادامی که مطالب شما بیشتر به اشتراک گذاشته می شود، کاربران بیشتری به سمت شما آمده و محتوا و سایت شما را بیشتر به اشتراک می گذارند.

  • فراموش کردن مدیریت تصاویر

 سئو تصاویر را فراموش نکنید زیرا بخش بزرگی از محتوای قابل ایندکس شدن را از دست میدهید. موتورهای جستجو در حال حاضر قادر به تفسیر تصاویر سایت ها نیستند اما با قرار دادن متا تگ های مناسب برای تصاویر، آنها را برای موتورهای جستجو دارای معنی و مفهوم میکنید.

 

حالا که با این ۶ تکنیک قدیمی و منسوخ شده سئو آشنا شدید، وقت آن است که تصمیم بگیرید و  رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

مقالات مرتبط :

انواع سئو

 بک لینک و تاثیر آن بر سئو 

سئو محتوا 

دلایل مختلف افت سئو 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *