سئو , بهبود رتبه , افزایش بازدید , افت سئو

دلایل مختلف افت در سئو


به دلایل مختلف افت در سئو سایت شما صورت میگیرد، و باعث نزول رتبه شما در موتور جستجوهای گوگل میشود. یادمان باشد که سئو مجموعه ای از اصول و قواعد منطقی و قابل درک است.

دلایل مختلف افت در سئو

اگر شما یک مدیر، طراح ، صاحب کسب و کار یا بصورت کلی جزء افرادی باشید که مستقیما با سئوکاران در ارتباط هستند، احتمالا با اختلاف نظرهای غیر قابل قبولی میان افراد و شرکت های مشاور سئو روبرو خواهید بود.

1. وجود اختلاف نظرهای بیشمار در سئو

عده ای معتقدند که سئو مملو از دانسته ها و نادانسته هاست و موضوعات بسیاری وجود دارد که حتی در تمام دنیا متخصصین سئو هرگز بر سر آن ها به یک نظر واحد نرسیده اند.
به عنوان مثال آیا رفتار کاربر تاثیری در رتبه سایت در SERP دارد یا خیر؟ وقتی شخصی بر روی یک سایت در نتایج گوگل کلیک می کند، بعد از چه مدت در آن صفحه میماند، صفحات دیگر را میبییند ، یا  به سایت دیگری وارد میشود، تاثیر مستقیم در رتبه سایت در گوگل دارد یا خیر؟
این مساله بسیار مبهم است و نظرات کاملا مخالف و موافقی دارد، و از همه مهم تر اینکه گوگل هیچ حرفی در اثبات یا رد این حرف نزده است !

جالب است بدانید که ده ها برابر بیشتر از این مسائل مبهم سئو، موضوعاتی است که متخصصان ایرانی سئو در آنها اختلاف نظرهای 180 درجه ای دارند.

  • bold کردن کلمات کلیدی
  • لینک کردن کلمه کلیدی به همان صفحه
  • کیفیت پاییت عکس های یک سایت، حجم صفحه را کم میکند.
  • و …

گوگل بارها تاکید کرده است که بنیان و اساس سئو، ارائه محتوای با کیفیت و مرتبط به جستجوی انجام شده توسط کاربران است.

2. اصرار بر باورهای اشتباه سئوکاران

  • نداشتن دانش کافی
  • استفاده از خرافات
  • به روز نبودن

برای مقابله با این امر همیشه از سئو کار خود بخواهید تا کارهایش را صورت خلاصه برای شما توضیح دهد. کسی که روش کارش را توضیح نمی دهد  یا درباره روند سئو اطلاعاتی نمیدهد، دانش و مهارت کافی ندارد.

3. راز و رمزهای سئو

یک متخصص سئو، به خوبی می داند که هیچ “دکمه ای” وجود ندارد که با فشردن آن، به رتبه اول گوگل دست یابید. برای این جایگاه باید میلیون ها بار کلیک کنید.

4. خریدن بک لینک (paid backlinks)

هنگامی که یک سایت تعداد زیادی لینک از خارج یعنی از سایت های دیگر دریافت کند، از نظر گوگل دارای اعتبار بالاتری است. بهمین خاطرعده ای از سئو کاران تمرکز اصلی خود را روی خرید بک لینک یا تهیه لینک هایی که رایگان هستند می گذارند.

یک سایت بدون داشتن سئو داخلی و خارجی مناسب، محتوایی با حجم و کیفیت بالا، اعتبار و مارکتینگ و برندسازی، هرچقدر هم بک لینک داشته باشد خیلی نتیجه مطلوبی نمی گیرد.