طراحی وبسایت , تاثیر رنگ در طراحی سایت , تاثیر فونت ها در طراحی سایت

نکات آزاردهنده در طراحی وبسایت ها


دنیای وب، یک گالری هنری است که طراحان وبسایت هنرمندان آن هستند. تجربه ما و نظرسنجی از کاربران نشان داده است که نظر تمام کاربران یک سایت با یکدیگر یکسان نیست، عده ای آن سایت را جذاب و عده ای دیگر آن را فاقد جذابیت میدانند. علت اینهمه اختلاف نظر چیست؟ در این بخش همراه ما باشید تا مهمترین نکات آزار دهنده در طراحی سایت ها را با شما در میان بگذاریم.

برای مثال نقاشی به رنگ نارنجی علاقمند است؛ اگر در همه اثرهایش از این رنگ استفاده کند، دیگر برای ما جالب و جذاب نخواهد بود و دیگر تمایل و حوصله ای برای دیدن اثر آن هنرمند نخواهیم داشت.

طراحی سایت نیز شبیه به همان بوم نقاشی است، “هنر” شما برای هر یک از کاربران متفاوت می باشد. برای افزایش بازدید و کسب رتبه برتر در نتایج گوگل باید از اشتباهاتی که باعث منحرف شدن توجه افراد از محصولات و خدمات شما می شود، دوری کنید.

نکات آزار دهنده در طراحی سایت ها

۱. استفاده از موسیقی در پس زمینه سایت

هیچ چیز بدتر از این نیست که در تمام وبسایت یک صدا، بطور مداوم تکرار شود، و بدتر اینکه با هر کلیک در صفحات مختلف و باز شدن هر صفحه جدید، موسیقی مجدد از ابتدا پخش شود. تکرار یک آهنگ آنهم بصورت کامل باعث دلخوری و ناراحتی بازدیدکننده میشود.

۲. استفاده از رنگ های آزار دهنده 

مشتریان بدلیل نداشتن دانش کافی، اغلب اصرار دارند تا از تمام رنگ ها در طراحی سایت استفاده شود، از نظر آنها استفاده از رنگ های تندی مانند نارنجی و قرمز و بنفش یا … سبب جال توجه بیشتر بازدیدکننده ها میشود، این وظیفه شماست که در خصوص تاثیر و نقش رنگ ها در طراحی سایت با آنها صحبت کنید.

رنگ هایی که بسیار روشن و یا بیش از حد تیره هستند، اصلاً مناسب نمی باشند، و استفاده بیش از سه رنگ تکنیک مناسبی در طراحی سایت نیست. حتی اگر مشتری شما صاحب یک مهدکودک باشد، باز هم نباید از همه رنگها و خصوصا رنگهای تند استفاده کنید.

۳. وجود اشتباهات املایی

اشتباه بودن دستور زبان، نشانه گذاری های نادرست و یا تلفظ نادرست در طراحی سایتیکی از عواملی است که باعث تاثیر منفی در رتبه سایت و ترک سریع توسط کاربران میشود.

قبل از بارگذاری و بروز رسانی هر متن، چندبار آن را چک کنید، حتی اگر مشتری متنی را برای وب سایت فراهم کرده، آن را مجدداً بررسی نمایید و سپس انتشار دهید.

۴. استفاده از اندازه مناسب فونت ها

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، فونت ها در طراحی سایت نقش موثری دارند. اگر در تمام محتوای وب از حروف بزرگ استفاده کنید، احساس امر و نهی کردن به افراد دست میدهد؛ بکار بردن حروف کوچک نیز باعث میشود که افراد احساس کنند شما در حال زمزمه کردن هستید.

همیشه بهترین روش اعتدال است و در اینجا یعنی استفاده از سایز معمولی با نشانه گذاری به موقع و مناسب در طراحی سایت، با استفاده از سایز و فونت نرمال در وبسایت، کاربر از برقراری ارتباط با سایت شما لذت خواهد برد.

۵. استفاده از لینک های چشمک زن و pop up های ویندوز

وجود این آیتم ها مانند ایمیل های ناخواسته در صندوق پستی است. استفاده از pop up ها و لینک های چشمک زن برای جلب توجه مخاطب، از نظر کاربران دادن نوعی دستور و اجبار برای اطلاع رسانی است، اطلاعاتی که از نظر آنها بیهوده است، و برای بازدیدکننده فقط ایجاد مزاحمت می نماید.

 

توصیه ما به شما مطالعه مقاله اشتباهات طراحی وبسایت نیز هست، زیرا این دو مقاله تا حدودی مکمل یکدیگر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید