جذابیت وبسایت , رنگ وبسایت , وبسایت موفق , جذب مخاطب , جذب کاربر

تاثیر رنگ وب سایت بر کاربران


تاثیر رنگ وبسایت بر کاربران در جذب و ماندگاری آنها در سایت چیزی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در زمان انتخاب رنگ وبسایت باید آیتم های مهمی چون توجه به فرهنگ مخاطبان هدف، جذابیت رنگ بندی و تاثیر مثبت و یا منفی ناشی از انتخاب رنگ مناسب، مورد توجه قرار گیرد.

انتخاب یک طرح رنگ بندی مناسب برای وبسایت ممکن است کار سختی به نظر برسد، به خصوص اگر در مورد قابلیت های هماهنگی خود اطمینان ندارید و یا احساس می کنید طراح ماهری نیستید.
فکرکنید که مشتری شما کمی کوررنگی دارد، چه رنگی برای وبسایت و آرم و لوگوی خود استفاده میکنید؟ چگونه باید رنگ های تکمیلی را با هم ترکیب کنید؟ برای هر بخش از وبسایت باید از چه رنگ هایی استفاده کنید؟

سعی کنید از ترکیب های مناسب در رنگ بندی وبسایت استفاده کنید. اگر از برخی رنگ ها در طراحی وب سایت خود اجتناب کنید، سایت زیبا به نظر نمی آید و ناامید کننده میشود، همچنین اگر از برخی رنگ ها بیش از حد استفاده کنید باز هم ظاهر سایت ناامید کننده و غیر جذاب میشود.

علاوه بر انتخاب قالب مناسب شما باید رنگ بندی مناسبی را نیز در طراحی سایت خود داشته باشید. یادگیری نحوه انتخاب رنگ مناسب در وب سایت ، یکی از مهمترین چالش های هر صاحب وب سایتی است.

 

نکات مهم در تاثیر رنگ وبسایت بر کاربران

زمانی که می خواهید سایت جذابی طراحی کنید ، استفاده از رنگ ها می تواند تاثیر به سزایی در آن داشته باشد.

۱. استفاده از رنگ مناسب برای وب سایت و نام تجاری خود
۲. استفاده از ترکیب رنگ های مکمل برای ایجاد رنگ های کامل در وب سایت
۳. انتخاب یک رنگ پس زمینه مناسب برای وب سایت
۴. استفاده از رنگ های مناسب در مکان های صحیح در وب سایت

 

تاثیر رنگ وبسایت بر کاربران و بهبود نام تجاری تان

زمانی که می خواهید به کوکاکولا فکر کنید اولین چیزی که به نظرتان می رسد، ممکن است یک قوطی نوشابه پر از یخ باشد، سپس یک تصویر از نماد قرمز کوکاکولا. هر کسی که به کوکاکولا فکر میکند، رنگ قرمز آن به نظرش می آید.

رنگ قرمز دو هدف حیاتی دارد:
– رنگ قرمز رنگ آتشی است و باعث می شود که از رقبای خود در قفسه های فروشگاه متمایز شود.
– هر رنگی دارای احساسات مختلفی است که به آنها وابسته هستند. هنگامی که مردم رنگ قرمز را می بینند، پاسخ های احساسی نظیر هیجان، جسارت، عشق و شور را در ذهن آنها به وجود می آورد. این دقیقا همان احساسی است که کوکاکولا می خواهد در شما به وجود بیاید.

زمانی که شما رنگی را برای وب سایت یا نام تجاری خود انتخاب می کنید، تاثیر آن بر ذهن مشتری خیلی بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. رنگ ها می توانند باعث شوند که نام تجاری شما در ذهن مشتری بماند و یا آن را فراموش کنند.

سه مرحله استفاده از رنگ ها به شیوه صحیح در وب سایت

در هنگام طراحی وب سایت شما سه رنگ اصلی وجود دارد:
۱. انتخاب رنگ غالب به عنوان رنگ نام تجاری تان
۲. انتخاب یک یا دو رنگ دیگر برای ایجاد طرح رنگی برای وب سایتتان
۳ انتخاب یک رنگ پس زمینه برای تکمیل طراحی تان

انتخاب رنگ غالب وب سایت

رنگ غالب، رنگ اصلی وب سایت و نام تجاری شما است مانند رنگ قرمز برای کوکاکولا. این رنگ باعث می شود زمانیکه کاربر به وب سایت می آید احساس خاصی نسبت به آن رنگ داشته باشد. زمانی که برای اولین بار کسی به وب سایت شما می آید اولین چیزی که می بیند رنگ غالب وب سایت شما است. اگر لوگو دارید، مطمئن شوید که رنگ غالب وب سایت شما همان رنگ لوگوی شما باشد.

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت

شرکت های بزرگ رنگ نام تجاری خود را به صورت تصادفی انتخاب نمی کنند. از رنگ غالب خود در تعداد محدودی از مکان هایی که می خواهید مورد توجه بازدیدکنندگانتان باشد، استفاده کنید. یا از رنگ های غالب برای دکمه های خاص مانند شماره تماس، فرم تماس، ثبت نام و … اساسا، رنگ غالب شما باید در برجسته ترین جایی که مشتریان می بینند، قرار بگیرد.

انتخاب رنگ تکمیلی

اینکه در کل وب سایت فقط از یک رنگ استفاده کنید، بسیار خسته کننده است. برای یک طراحی جالب ، شما نیاز به رنگ های مکمل دارید، که این رنگ ها را باید با توجه به رنگ غالب انتخاب کنید. از رنگ های مکمل در برجسته کردن اطلاعات ثانویه در صفحات وب سایت استفاده کنید. به عنوان مثال ممکن است آنها زیر نویس، دکمه های ثانویه، جعبه اطلاعات و … باشند.

انتخاب رنگ پس زمینه وب سایت

انتخاب یک رنگ پس زمینه شبیه به انتخاب رنگ برای دیوارهای خانه است. به عنوان مثال شاید شما خانه ای در محلی خلوت دارید که دوست داشته باشید تعطیلات به آنجا بروید و در آن استراحت کنید و در آنجا آرامش داشته باشید، باید از رنگ هایی استفاده کنید که آرام و آرامش بخش باشند. رنگ پس زمینه وب سایت، به آنچه که بازدیدکنندگان شما بر روی آن تمرکز می کنند بستگی دارد.

وب سایت های شیک و خلاق بیشتر جذاب هستند.

برای وب سایت های مورد استفاده در مد، طراحی، رستوران، زیبایی و صنایع می توانید نوار منو مشکی را برای نمایش استفاده کنید، یا از تمام رنگ های رنگین کمان برای ایجاد تصاویر الهام بخش برای پس زمینه استفاده نمایید. اگر شک دارید از رنگ سفید یا خاکستری برای پس زمینه استفاده کنید، بدانید که این رنگ ها الهام بخش هستند و محتوای شما خواهد درخشید.

 

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت شما نباید از روی احساس و یا بر اساس رنگ دلخواهتان باشد. یک طراح وب سایت خوب، همیشه اول مخاطبان خود را مد نظر قرار میدهد. رنگ و طرحی را انتخاب کنید که برای مخاطبان شما جذابیت داشته باشد. انتخاب رنگ های طرح بندی نباید تصادفی باشد، بلکه  باید بر اساس مجموعه ای از فعالیت های سازماندهی شده، شما را به اهداف خود برساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *