طراحی سایت , ظاهر سایت , جذابیت سایت , جذب مخاطب

نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت


پس از ورود مخاطب به سایت شما، ظاهر وبسایت اولین چیزی است که مورد توجه قرار میگیرد و گاهی اوقات ظاهر سایت شما به حدی برای کاربر خسته کننده و تکراری میشود که کاربر علاقه ای به گشت و گذار در آن ندارد. نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت بوسیله آنها یک راه کاربردی برای جذب مخاطبین سایت است.

1. نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت با خلاقیت در تعامل با مشتری

می توانید با طراحی تعدادی آیکون جذاب، مخاطب را تشویق کنید تا زمان بیشتری را در سایتتان بگذراند. مشتری برای خرید کالا یا دریافت خدمات به سایت های اینترنتی مراجعه می کند، پس با کمی خلاقیت می توانید مشتریان را تشویق کنید که سایت شما را از بین وب سایت های متعدد انتخاب کنند.

بدین منظور آیکون ها را به شکلی طراحی کنید که مشتری را به تعامل بیشتر تشویق کند، طرحی بدهید که مخاطب تا به حال شبیه آن را ندیده باشد.  به خاطر داشته باشید یک طرح جالب، همیشه در اذهان می ماند، و مشتری، شما را تنها به دلیل وجه تمایزی که با سایرین دارید انتخاب می کند.

2. استفاده از آیکون ها در فهرست

به منظور بازاریابی و فروش بیشتر، سعی کنید ویژگی های منحصر به فرد خود را به شکلی مناسب و جذاب فهرست کنید. از آیکون های جذاب و با کمک روندهای رایجی که در طراحی سایت به کار میروند استفاده کنید. فهرست ها معمولا ملال آور و خسته کننده هستند بنابراین افزودن آیکون می تواند به فهرست ویژگی ها، ظاهر جذاب تری بدهد.

3. نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت با استفاده مناسب از انیمیشن ها

برای افزایش بهره وری یک آیکون، آن را متحرک طراحی کنید. این کار تاثیر شگفت انگیزی در جلب توجه مخاطب دارد. تناسب سایت و حد اعتدال در به کار بردن انیمشن را رعایت کنید. تصاویر گرافیکی متحرک اگر بیش از حد تکرار بشوند نه تنها تاثیر مثبتی در طراحی سایت ندارند بلکه تمرکز مخاطب را هم از بین می برند.

4. با در نظر گرفتن آیکون مناسب، خدماتی که ارائه می دهید را متمایز کنید.

استفاده از آیکون ها در طراحی سایت علاوه بر جذابیت ظاهری، خوانایی متن را هم افزایش می دهد. مطمئن شوید آیکونی که طراحی کرده اید، با محتوای صفحه ارتباط دارد و تا حد امکان از طرح های ساده و مینیمال استفاده کنید.

5. نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت و منوی سایت

می توانید از آیکون، در منوهای سایت استفاده کنید، می توانید طرح ها و شکل هایی که جذاب به نظر می رسند را با هم ترکیب کنید تا ظاهر جذاب تری برای طراحی سایت تان ایجاد کنید. این کار تقریباً وب سایت شما را منحصر بفرد می کند.

6. چرا بعضی از گزینه های فهرست آیکون ندارند؟

در فهرست سایتی که محصولات و یا خدمات متعددی ارائه می کند، تمام آن ها باید یک آیکون منحصربفرد داشته باشند. فرض کنید چند مورد در فهرست محصولات، بر خلاف سایر کالا ها آیکون نداشته باشند. احتمالا این حس به شما دست می دهد که این محصول بخصوص آن قدری که باید، اهمیت نداشته که برای همه محصولات آیکون طراحی شده به جز این!

7. نقش آیکن ها و جذابیت وبسایت با جایگذاری

با توجه به اینکه هدف استفاده از یک آیکون چیست، باید آن را در موقعیتی مناسب قرار بدهید. آیکون ها همیشه کاربر پسند هستند به همین خاطر استفاده از آن ها در وبسایت ها رواج دارد و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. سعی کنید در طراحی آیکون کمی خلاقیت به خرج بدهید. آیکون ها را در ستون جانبی، هدر، فهرست ویژگی ها، یا حتی اگر با کسب و کارتان تناسب دارد، در عناوین استفاده کنید.

 

سخن آخر

قبل از طراحی آیکون سایت، مطمئن شوید که مسیر درست را دنبال می کنید. در این زمینه می توانید از متخصصان حرفه ای طراحی آیکون و تیم طراحی آریاهاست 02166176625 کمک بگیرید و مطمئن باشید که نتیجه مناسبی خواهید گرفت. ما سعی میکنیم کاری منحصر به فرد را از خود به نمایش بگذاریم و نسبت به سایرین عملکرد بهتری داشته باشیم تا بهترین نتایج را کسب کنید.