طراحی وبسایت , اهمیت فونت ها در سایت , فونت های جذاب سایت

نقش فونت ها در طراحی وبسایت


طراحان وبسایت اغلب زمان بسیاری را صرف تنظیمات نوشتاری سایت از قبیل سایز، فاصله گذاری، رنگ و … میکنند، زیرا کیفیت این تنظیمات بر دیدگاه کاربران موثر میباشد و در این خصوص نقش فونت ها در طراحی سایت از همه مهمتر است.

در حقیقت برای آنکه بتوانید بطور مؤثر با کاربران ارتباط برقرار کنید، باید از فونت ها استفاده کنید. یکی از مهمترین نکات طراحی سایت خوانا و واضح بودن فونت اصلی میباشد تا کاربران برای خواندن مطالب سایت اذیت نشوند.

در کنار زیبایی و جذابیت، خوانا بودن یکی از اصلی ترین ویژگی های فونت های سایت می باشد.

نقش فونت ها در طراحی سایت

یکی از مهمترین موارد زیبایی و جذابیت وبسایت ها، استفاده از یک فونت مناسب در طراحی وبسایت می باشد. فونت ها با توجه به نوع طراحی و سلیقه صاحب سایت و گاها موضوع وبسایت انتخاب می شوند، و  در جذب مخاطب و ماندگاری آنها نقش بسزایی دارند

فونتی انتخاب کنید که زیبا و خوانا باشد. هر چقدر فونت با کلیت سایت سازگارتر باشد، طرح را زیباتر می کند و کاربران برای خواندن متون سایت ترغیب تر خواهند شد.

عوامل مهم در انتخاب فونت ها : 

فونت ها، لحن متن را نشان می دهند. محتوای سایت میتواند طنزآمیز، تجاری، کودکانه و آموزشی و … باشد. پس با توجه به محتوای سایت، باید فونتی را استفاده کنید که در نگاه اول سایت را به خواننده معرفی کند.

برخی از فونت ها رایگان هستند و دسترسی به آنها آسان است. رایگان یا هزینه بر بودن فونت های انتخابی شما میتواند عامل مهمی در استفاده آنها باشد.

محبوبترین و پرکاربردترین فونت های فارسی وبسایت :

  • Tahoma
  • Yekan – B Yekan
  • Nazanin – B Nazanin
  • Roya – B Roya
  • Mitra
نقش فونت ها در طراحی وبسایت و تاثیر بزرگی و کوچکی آنها:

مهم است که فونت نه آنقدر بزرگ باشد که چشم کاربر را بزند، و نه آنقدر کوچک باشد که کاربر بخواهد زوم کند. دقت کنید که فونت های طراحی وبسایت در داخل تیترهای مطالب بزرگ و در داخل مطالب کوچک باشند.

“عناوین و متن اصلی، مواردی هستند که توجه کاربران را بسیار به خود جلب کرده و افراد را مجاب به بازدید و مطالعه سایت میکنند.”

زمان انتخاب فونت مناسب برای وبسایت، حتما حجم متن را در نظر بگیرید تا خواننده را خسته نکند و  افراد را به مطالعه محتوای سایت ترغیب نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *