افزایش رتبه سایت , سرعت لود سایت , ابزارهای گوگل

ابزارهای بازاریابی اینترنتی


هر کسب‌ و کاری که به بازاریابی آنلاین روی می‌آورد، بدنبال ابزارهایی است که در این مسیر بتواند به افزایش بازدهی بیشتر آن کمک کند. یکی از دلایل مهم موفقیت دیجیتال مارکتینگ وجود ابزارهای بازاریابی اینترنتی مختلف جهت اجرای کمپین‌ها، اندازه گیری و در نهایت ارزیابی عملکرد آنها است.

مهمترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی

1. Alexa Toolbar

سایت alexa.com تمامی وبسایت ها را بر اساس ترافیک و تعداد بازدید رتبه بندی می کند. هرچه رتبه شما در سایت آلکسا عدد کوچکتری باشد، به معنای موفقیت بیشتر وبسایت شما است.

تولبار آلکسا یکی از ابزارهای ضروری برای هر بازاریاب اینترنتی است، که با استفاده از آن می توان رتبه سایت در حال بازدید و مشخصات مهم دیگر آن سایت را مورد بررسی قرار داد.

2. GTMertix.com

همانطور که بارها گفته ایم سرعت یک سایت عامل بسیار مهمی در موفقیت آن محصوب می شود. هیچ کاربری در سایتی که سرعت بارگذاری آن زیاد است، نمی ماند. با مراجعه به gtmetrix.com و وارد کردن آدرس سایت خود می توانید میزان سرعت سایت خود را در کمتر از یک دقیقه ببینید و یک گزارش کامل و رایگان دریافت کنید که توصیه های لازم برای افزایش سرعت سایتتان در آن موجود است.

بیشترین امتیاز سرعت برای یک سایت عدد ۱۰۰ میباشد، هر چقدر سرعت سایتتان کم باشد، امتیاز کمتری نیز میگیرید و این در رتبه بندی وبسایت شما بسیار مهم است. همچنین از طریق gtmetrix میانگین سرعت سایت ها نیز قابل بررسی است. سعی کنید یک کنترل هفتگی سرعت سایت به کمک این ابزارداشته باشید.

3. keywordtool.io

سایت keywordtool.io به شما کمک می کند تا ببینید کدام کلمات کلیدی در جستجوهای گوگل محبوب تر و پرکاربردتر هستند. یک کلمه کلیدی را وارد کنید تا تمام عبارات مرتبط را که توسط جستجوکنندگان زیاد استفاده می شود، به شما نشان دهد.

این ابزار برای بهینه سازی سایت بسیار ارزشمند است زیرا نشان میدهد که بر روی کدام موضوعات باید کار کنید و چه مطالبی را منتشر کنید تا با استقبال بیشتری مواجه شود.

4. woorank.com

اگر می خواهید با کلمات کلیدی خود در اولین نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این ابزار قدرتمند است که تنها در چند ثانیه بررسی، گزارشی مفصل از وضعیت سایت شما ارائه می دهد تا بدانید از لحاظ موتورهای جستجو در چه شرایطی هستید و چه کارهایی باید انجام دهید تا در اولین نتایج قرار بگیرید.

5. trends.google.com

در هر شغلی که باشید باید برایتان مهم و جالب باشد که محصول شما در بازار هدف و همینطور در دنیای اینترنت رو به رشد است یا افت! و یا از کدام های شهرها بیشترین جستجوی کلمات کلیدی انجام می شود.

این ابزار گوگل به تمام صاحبان کسب و کار کمک میکند تا ببینید دو کلمه از نظر حجم جستجو با هم چه تفاوتی دارند و کدام یک بیشتر جستجو می شوند و همچنین امکان مشاهده نمودار آنها در یک بازه زمانی نیز وجود دارد.