چگونه سرعت لود صفحات را افزایش دهیم؟

افزایش سرعت , بهبود رتبه , سرعت لود سایت

چگونه سرعت لود صفحات را افزایش دهیم؟


چگونه سرعت لود صفحات را افزایش دهیم؟ دغدغه ذهنی بسیاری از مدیران صاحب سایت است. افزایش سرعت وب سایت سبب افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو میشود، بعبارت دیگر هر چه سرعت وب سایت بالاتر باشد رنکینگ بالاتری کسب می کند و این دلیل معروفیت امروزی گوگل است.

 روش هایی برای افزایش سرعت وب سایت:

۱. سرور مجازی یا اختصاصی

بجای استفاده از هاست اشتراکی بهتر است از هاست اختصاصی استفاده کنید، چون هاست اشتراکی بین چند سایت تقسیم می شود و سرعت سایت شما را پایین می آورد. هاست اختصاصی تنها متعلق به سایت شما خواهد بود و سرعت بالاتری خواهد داشت و به مراتب هزینه بیشتری از هاست اشتراکی خواهد داشت.

۲. استفاده از CDN

اگر وب سایت تان را CDN کنید مطمئن خواهیم شد که دیگر وب سایت شما Down نخواهد شد. منظور از CDN آن است که به صورت آنلاین فایل های استاتیک css ، js و HTML بر روی سرورهای مختلف در کشورهای مختلف قرار میگیرد و زمانیکه درخواستی فرضا از آمریکا بر روی سرور شما داده شود آن اطلاعات استاتیک را از روی سروری که نزدیک به محل اقامت آن کاربر درخواست کننده است، ارسال می شود.

۳. زیپ کردن فایل های دانلود شده

در حال حاضر تکنولوژی بر روی سرورها وجود دارد که سبب می شود فایل هایی که بین کاربر و سرور انتقال داده می شوند به صورت zip انتقال پیدا کند که سرعت لود شدن وب سایت را بالا می برد.

۴. زیپ کردن فایل های آپلود شده

با فشرده کردن فایل های استاتیک css ، js و HTML سبب افزایش سرعت سایت و استفاده کردن کمتر از پهنای باند می شوید.

۵. استفاده از تکنولوژی minify

صفحات سایت تان را minify کنید تا به افزایش سرعت لود صفحات سایت کمک کنید.

۶. کنترل کش برروی سیستم کاربر

با کنترل cache سیستم کاربر پهنای باند کمتری مصرف می شود. فایل های css ، js و HTML بر روی سیستم کاربر کش کنیم که سبب می شود در طولانی مدت پهنای باند کمتری مصرف شود. کش باعث می شود که سایت برای مشاهدات بعدی دوباره لود نشود.

۷. بهبود دادن تصاویر

تا حد امکان حجم تصاویر سایت تان را کم کنید و تصاویر را بهینه کنید تا به افزایش سرعت لود صفحات کمک کنید.

۸. ابزارهای سنجش سرعت سایت

برای بهینه سازی سرعت وب سایت ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، برخی از این ابزارها GTMetrix ، Google PageSpeed Insights و Pingdom می باشند.

۹. گرافیک وب سایت

از قالب هایی با حجم بالا که سبب کاهش لود شدن وب سایت می شوند، استفاده نکنید و سعی کنید از قالب هایی با حجم پایین با تصاویر کم حجم استفاده کنید.

۱۰. افزایش امنیت سایت

امنیت بالای سایت سبب افزایش سرعت لود شما خواهد شد و از ورود ابزارهای مخرب جلوگیری می کند.

آموزشطراحی وبهاستینگوبلاگ

افزایش رتبه سایتافزایش سرعت سایتبهینه سازی و سئوسرعت لود سایتسرعت لود صفحات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question