افزایش رتبه وبسایت , افزایش رنک وبسایت , بهینه سازی وبسایت

تاثیر تصاویر بهینه بر افزایش سرعت وبسایت


از مهمترین مشکلات قالب بندی تصاویر، کاهش شدید کیفیت پس از کم کردن حجم تصاویر می‌باشد، که در دید کاربران به وبسایت تاثیر مستقیم دارد. با بهینه سازی تصاویر می‌توان عملکرد وبسایت را بهبود بخشید. همانطور که قبلا هم گفتیم بهینه سازی تصاویر از طریق سایز و کاهش حجم آنها، انجام میشود، پس تصاویر و عکس‌ها را به اندازه‌ای کم حجم و بهینه سازی کنید که کیفیت خود را از دست ندهند. در این بخش همراه ما باشید با تاثیر تصاویر بهینه بر افزایش سرعت وبسایت.

تصاویر زیبا و منحصر به فرد، وبسایت شما را برای کاربران اصیل و با ارزش میکند. متخصصان سئو، با بررسی عملکردهای گوگل توصیه میکنند که:  صفحاتی ایجاد کنید که برای تمام مخاطبان ارزشمند باشد. هدف اصلی بهبود تصاویر سایت ، تعادل میان کمترین حجم و بهترین کیفیت قابل قبول تصاویر است.

اصلا چرا باید تصاویر وب سایتمان را قالب بندی کنیم ؟ اینکار چه فایده ای دارد؟

بطور میانگین ۶۵% حجم یک صفحه وب به تصاویر آن بستگی دارد. پس برای افزایش سئو و سرعت سایت، تصاویر و اسکریپت ها و فونت ها را بهینه سازی کنید.

تاثیر تصاویر بهینه بر افزایش سرعت وبسایت 

  • بهبود بخشیدن سرعت لود صفحه باعث سئو و نتیجه بهتری در موتورهای جستجو میشود، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم گوگل به سرعت بارگذاری سایت و بهینه سازی تصاویر بسیار اهمیت می‌دهد. کاهش دیدگاه‌ها و بازدید کنندگان روزانهمی‌تواند به علت کم بودن سرعت و بیش از حد طول کشیدن لود وبسایت باشد.
  • فایل‌هایی که بصورت  بکآپ (پشتیبان) هستند، بسیار سریع تر ساخته می‌شوند.
  • بهینه سازی تصاویر باعث افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود رنک بهتر در صفحات موتورهای جستجو می‌گردد. تصاویر باید هرچه سریع‌تر مرتب و ایندکس شوند. وارد حساب گوگل آنالیتیکس وبسایت خود شوید تا ببینید چقدر از ترافیک ورودی سایتتان از بخش تصاویر بوده است.
  • تصاویر کم حجم ، ترافیک کمتری مصرف می‌کنند و مرورگرها از آنها بیشتر استقبال می‌کنند.
  • تصاویر بهینه حجم کمتری از سرور شما را اشغال می‌کند.
  • تصاویر بهینه خطاهای Optimize Images و Serve scaled images را در زمان تست سرعت لود صفحه در PageSpeed Insights یا GTmetrix  برطرف میکند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *