بهینه سازی تصاویر , سئو سایت , تصاویر مناسب سایت

بهینه سازی تصاویر , سئو سایت , تصاویر مناسب سایت


هرگونه محتوایی که در سایت خود منتشر میکنید، باید تصویر داشته باشد. عکس جز مهمترین مواردی است که علاوه بر تزغیب و تشویق مخاطب به خواندن مطلب، فهم مطلب را نیز ساده تر مینماید. دومین بخش پرطرفدار گوگل بخش جستجوی تصاویراست. پس برای افزایش بازدید و داشتن رتبه برتر در گوگل، در این بخش با چگونگی بهینه سازی تصاویر در وبسایت همراه ما باشید.

اهمیت سئو و بهینه سازی تصاویر در وبسایت: 

تصاویر نقش موثری در زیبایی و جذابیت بیشتر محتوا و بهینه سازی سایت دارند. استفاده از تصاویر زیبا، کم حجم، باکیفیت و مرتبط با نوشته به درک بهتر مخاطب کمک کرده و مفهوم را راحت تر به او انتقال میدهد. بهینه سازی تصاویر مدت زمان حضور کاربر را در سایت افزایش داده و نرخ پرش را به حداقل میرساند. 

چگونگی بهینه سازی تصاویر در وبسایت برای موتورهای جستجو:

۱. انتخاب تصویر مناسب:

عکس باید با موضوع کاملاً مرتبط باشد. برای انتقال بهتر پیام به مخاطب از بهترین عکسها، نمودارها و جداول در نوشته خود استفاده کنید.

۲. انتخاب نام مناسب:

نام تصاویر در جستجوی گوگل از ارزش بسیاری برخوردار است. نام تصویر باید کاملا مرتبط، مختصر و مفید باشد.

۳. استفاده از تگ alt :

اهمیت این تگ زمانی است که اگر به هر دلیلی تصویر در سایت نمایش داده نشود، این متن نمایش داده خواهد شد و به جای متن مربوطه توسط گوگل مورد جستجو قرار می گیرد! در حقیقت این تگ مانند یک لینک متنی عمل میکند.

۴. حجم تصویر:

این مورد به صورت کاملا مستقیم بر سرعت بارگذاری سایت تاثیر می گذارد، و یکی از عواملی که سبب افزایش نرخ پرش سایت میشود، حجم بالای تصاویر و طولانی بودن زمان بارگذاری آنها است.

۵. اندازه تصاویر:

عکسها باید در ابعاد مورد استفاده سایت و قالب آن باشند. برای مثال اگر اندازه نمایش تصاویر در قالب شما ۴۰۰ * ۳۰۰ است، باید تصویری با همین ابعاد قرار دهید.

۶. فرمت صحیح تصاویر:

معمولا از فرمت های JPEG ، PNG یا GIF برای تصاویر اینترنتی استفاده میشود. در فرمت JPEG تصاویر بصورت فشرده، با کیفیت بالا اما حجم بسیار پایین نمایش داده میشوند. در فرمت PNG تصاویر هنگام فشرده شدن، حجم بالاتری دارد و ممکن است برخی از جزئیات عکس خصوصاً رنگ های اصلی کیفیت خود را از دست بدهند. فرمت GIF معمولا برای تصاویر کوچک تزئینی استفاده میشود و کیفیت آن به نسبت دو فرمت دیگر پایین تر بوده و برتری ان تنها پشتیبانی از تصاویر متحرک و انیمیشن ها میباشد.

۷. عدم استفاده از تصاویر دکوراتیو:

منظور از تصاویر دکوراتیو، تصاویر غیرمرتبط با وبسایت هستند که بیشتر جنبه تزئینی دارند، و منجر به افزایش حجم صفحه و کند شدن سرعت بارگذاری می شوند.

۸. استفاده از تصاویر از زوایای خاص برای وبسایت های فروشگاهی:

زوایای موردپسند مشتریان را از طریق نظرسنجی شناسایی کنید، و تصاویر مربوط به محصول را از همان زوایا در سایت قرار دهید. همچنین برای بهبود خرید و جذب مشتری تعداد محصولات نمایش داده شده در دسته بندی های مختلف را بررسی کنید.

 

با رعایت همین چند نکته ساده، میتوانید بازدید سایت خود را افزایش دهید.  پیشنهاد و تجربه خود را در بخش نظرات همین بخش با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *