طراحی وبسایت , طراحی سایت ساده , طراحی سایت حرفه ای

طراحی وبسایت بر اساس رابط کاربری


ظاهر وبسایت یکی از مهمترین فاکتورهای جذب و جلب کاربر به خود میباشد، اما در نظر داشته باشیم که کاربران سایت‌ها سلیقه یکسانی ندارند. یک وبسایت از نظر عده ای از مخاطبان میتواند بسیار خوب و حرفه ای به نظر برسد و از نظر برخی دیگر بسیار بد و ابتدایی. یک طراح خوب، وبسایت را با سلیقه خود نمیسازد، بلکه آنرا بنابر هدف مدیر سایت طراحی می کند. در این بخش همراه تیم آریاهاست باشید با ۴ مدل طراحی سایت بر اساس رابط کاربری.

برای یک سایت کودک نمی توان از طرح های رسمی  جدی استفاده کرد، ظاهر وبسایت باید همراه با المان های فانتزی و رنگ های شاد باشد، تا کودک را به شوق آورده و به سمت خود جلب کند.

۴ مدل طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

با کمی جستجو و گشت و گذار در اینترنت و تحقیق درمورد انواع طراحی سایت، متوجه میشوید که اغلب سایت‌ها بر اساس یکی از چهار مدل زیر طراحی میشوند. همانطور که بارها گفته ایک: قبل از طراحی سایت بدانید که چه کاری میخواهید انجام دهید و نیازهای شما از طراحی وبسایت چیست؟

  • طراحی سایت نامنظم

این مدل از سایت ها امروزه یکی از پرطرفدارترین طراحی ها هستند، طراحی های جدید گرافیستی که در آنها خصوصیاتی همچون رها، داشتن لبه های نامتقارن، محو شده و کاملا متفاوت به چشم میخورد و نسبت به سایتهایی که ساده و براق و کاملا خط کشی شده هستند، کاملا متمایز هستند.

در حقیقت این سایت ها با وجود بی قانونی در طرح گرافیک چهارچوب خاصی را دارند، که کاربر را گیج و سردرگم نمیکنند. این طراحی ها بیشتر برای هنرمندان ، افراد خلاق و دوستداران طراحی های مدرن و متفاوت مناسب است و برای افرادی که خیلی به اصول خط کشی پایبند هستند مانند مهندسان و پزشکان جذابیت و کارایی ندارد.

۲- طراحی سایت خلوت

این نوع طراحی سایت، در ظاهر بسیار ساده است، اما کاربرد خاص خود را دارد. استفاده از المان‌های کم و گرافیک ساده و همچنین استفاده از دو یا سه رنگ در طراحی، به آن‌ها ظاهر متفاوتی داده است، از نظر طراحی کاملاٌ متمایز، حرفه ای و مدرن هستند.

این نوع طراحی بسیار مرتب و تمیز و از نظم خاصی برخوردار است و به صورتی کاملاً حرفه ای تلاش شده است که پیام اعتماد و اشتیاق مدیر سایت به کاربر در طراحی آن انتقال داده شود. این گونه سایت‌ها برای همه برای همه افراد مناسب میباشند و بخوبی القا کننده پیام ”صاحب این سایت قابل اعتماد است” میباشند.

۳- طراحی سایت پر المان

این طراحی در کشور ما طرفداران بسیاری دارد. موضوع سایت تعیین کننده آن است که چه المان ها و رنگ هایی باید در سایت وجود داشته یاشد. اگر موضوع سایت فضایی فانتزی یا کودکانه است، نیاز به حضور آیکون‌های مختلف در تمام بک گراند و هدر است. طراحی درست و مناسب این سایت‌ها، فضایی پر هیجان را ایجاد می‌کند و القاکننده پشتکار و خونگرمی مدیر سایت است.

۴- طراحی سایت ساده و استاندارد

اغلب سایت هایی که میبینید از این نوع طراحی استفاده کرده اند: هدر مستطیل شکلی در بالای صفحه، منو در زیر هدر یا به صورت عمودی، تمام قسمت های سایت قاب و محدوده خاصی دارند، معمولاً از رنگهای خاکستری و سفید برای بک گراند با طرح‌های خط یا شیار استفاده می شود. هدرها معمولا چند عکس دارند .

این سایت ها علاوه بر سادگی میتوانند زیبایی خاص و متفاوت خود را داشته باشند، اما در واقع ظاهر اینگونه سایت ها در یاد بازدیدکننده نمی ماند زیرا ظاهری ساده و کاملا جدی دارند. البته این امر برای صاحبان این سایتها خیلی مهم نیست زیرا آنچه اهمیت زیادی دارد، محتوای کاربردی سایت میباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *