طراحی سایت , قیمت طراحی سایت , سئو و پشتیبانی , طراحی سایت حرفه ای

12 فاکتور مهم در اختلاف قیمت طراحی وبسایت ها


حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام قدم زدن در خیابان با تراکت های طراحی وبسایت مواجه شده اید، و یا پیامک های تبلیغاتی آنها را دریافت کرده اید: طراحی سایت ارزان، طراحی سایت از 300،000 تومن، و اگر برای راه اندازی سایت خود به شرکت های مختلف سر زده باشید متوجه شدید که قیمتهای مختلفی و متفاوتی در این زمینه وجود دارد. براستی علت این همه اختلاف در تعرفه ها چیست؟ با ما همراه باشید تا با 12 فاکتور مهم در اختلاف قیمت طراحی سایت ها بیشتر آشنا شوید.

این تصور که تمام شرکتها یک کار را انجام میدهند، پس چرا برخی قیمت کمتر و برخی قیمت بیشتری دریافت میکنند؟ و اینکه هر شرکتی که تعرفه بالاتری دارد، حتما سایت بهتری را طراحی می کند! کاملا اشتباه است.

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که باید بدانید تعرفه طراحی سایت و نحوه قیمت گذاری آن به چه صورت است و در ازای هزینه ای که پرداخت می کنید، چه کارهایی برای شما انجام می شود؟

هزینه طراحی سایت بر اساس خدماتی است که شرکت از ابتدای شروع پروژه طراحی تا زمانی که سایت وجود دارد، به شما ارائه می دهد، این خدمات در هر شرکت هزینه های متفاوتی دارد که علت این اختلاف قیمت ها عواملی چون:

  • کیفیت طراحی سایت
  • کیفیت خدمات پشتیبانی
  • تعهد کاری
  • خروجی

بر قیمت طراحی سایت تاثیر مستقیم میگذارند، همچنین سطح توانایی های شرکت طراح بر کیفیت خروجی سایت نیز بسیار تاثیر گذار است. بسیاری از افراد یا شرکت های سودجو با استفاده از نرم افزارهای آماده خصوصا open source علت اصلی این اختلاف قیمت ها هستند، زیرا باعث میشوند تا مشتریان قیمت حقیقی یک طراحی خوب و استاندارد را ندانند.

جالب است بدانید که طبق آمار حدود 85% از پروژه های نرم افزاری، هیچگاه به سرانجام نمی رسند و 80% از سایت هایی که به سرانجام می رسند، موردپسند مشتریان نیستند.

اکثر مشتریان اطلاعات کافی درباره تفاوت های فنی و خدماتی ندارند و به طراحی سایت مانند خرید یک کالا نگاه میکنند، بهمین سبب به هدف خود نمیرسند و از طراحی سایت پشیمان میشوند.

12 فاکتور مهم در اختلاف قیمت طراحی سایت ها

به عنوان مثال خدماتی از قبیل طراحی گرافیکی سایت، برنامه نویسی امکانات موردنیاز مشتری ، عکاسی از محصولات، ویدئو در سایت ، محتوای سایت طراحی شده ، آنالیز رقبا در فضای مجازی، افزایش ترافیک سایت از طریق بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو ، تامین امنیت سایت، تبلیغات سایت در اینترنت و ارائه خدمات پشتیبانی 24 ساعته از جمله خدمات حرفه ای هستند که آریاهاست در بخش طراحی وبسایت به مشتریان خود ارائه می دهد.

در این بخش همراه ما باشید تا به تعدادی از عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی سایت اشاره کنیم:

1. ثبت دامین (دامنه)

هزینه ثبت دامنه بطور مستقیم به پسوند آن بستگی دارد، دامنه ها با پسوندهای ir . یا com. و یا سایر پسوندها قیمت های متفاوتی دارند که این هزینه برای هر سال تمدید میشود.

2. خرید هاست

هزینه هاست با توجه به ظرفیت و پهنای باند لازم برای وب سایت محاسبه میشود و سالی یکبار باید تمدید شود.

3. ارائه template برای سایت

طراحی گرافیکی سایت بر اساس تخصص گرافیست و تنوع کاری او، و تعداد template ها و تعداد دفعات ویرایش متفاوت است.

4. برنامه نویسی سایت

نرم افزارها و اسکریپت های مورد استفاده برای هر سایت متنوع و متفاوت است و بر اساس پیچیدگی آنها قیمت های متفاوتی نیز دارد. در واقع بیشترین هزینه ای که برای طراحی پرداخت می کنید مربوط به همین بخش است.

5. طراحی پایه سایت

اتصال و ارتباط بخش برنامه نویسی و گرافیکی سایت یا همان پیاده سازی صفحات وب توسط طراح، هزینه های متفاوتی دارد.

6. اضافه کردن زبان جدید به سایت

معمولا هزینه هر زبان جدید در سایت درصدی از کل مبلغ طراحی است.

7. سایت های ریسپانسیو

باتوجه به قوانین جدید گوگل و افزایش کاربران موبایل و تبلت، ریسپانسیو بودن از ملزومات طراحی سایتهای جدید بحساب می آید. طراحی سایت های واکنشگرا هزینه جداگانه ای دارد.

8. ورود اطلاعات ( Data entry)

بسیاری از شرکتها سایت را به صورت خام به مشتری تحویل می دهند اما برخی نیز ورود دیتای اولیه را بر عهده می گیرند و بر اساس حجم این اطلاعات اولیه قیمت میدهند.

9. امنیت وب سایت

این کار نیاز به متخصص امنیت وب دارد که مدام سایت را به لحاظ امنیتی بررسی کند و تمام باگهای امنیتی را از بین ببرد.

10. بهینه سازی برای موتورهای جستجو

متخصص سئو در آخرین مرحله سایت را بلحاظ قابلیت بالا آمدن در نتایج موتورهای جستجو بررسی و بهینه میکند.

11. آموزش CMS

آموزش سیستم مدیریت محتوای سایت به کارفرما نیز از جمله خدماتی است که مشمول هزینه می شود.

12. پشتیبانی 

متاسفانه برخی از شرکتهای طراحی پس از تحویل سایت به مشتری، دیگر هیچ گارانتی ندارند و در صورت بروز مشکل نمیتوان نسبت به رفع آن اقدام کنید. امروزه طراحی سایت به صورت تیمی انجام میشود، هر کدام از اعضای تیم بخشی از کار را با توجه به تخصصش به نحو احسن انجام می دهد و بدین ترتیب پشتیبانی از سایت به نحو احسن انجام میپذیرد. شاید این هزینه منطقی و بسیار ارزشمند است، پس نگران نباشید!

برای اطلاع از هزینه های طراحی وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرید، میتوانید سایت ایده آل خود را داشته باشید.