طراحی سایت , نرم افزار Asp.net , طراحی با Asp.net

طراحی سایت با Asp.net


Asp.net یک تکنولوژی جدید است که برای طراحی وبسایت های داینامیک توسط شرکت مایکروسافت  ارائه شده است. از آنجا که زبانهای قدیمی امکانات محدودی داشتند و قابل استفاده در تکنولوژی های امروز نبودند، نسل جدید زبان های برنامه نویسی شکل گرفت. ASP.Net اولین سیستم جامع برنامه نویسی تحت وب است که از مراحل سطح پایین تا بالاترین سطح که برنامه نویسی ویژوال است را تحت پوشش قرار میدهد. در این بخش همراه ما باشید تا طراحی سایت با Asp.net را بررسی کنیم.

ویژگی های مهم طراحی سایت با Asp.net در مدلهای توسعه یافته:

ساختار Asp.net بر اساس Framework است که تمام سطوح برنامه نویسی را در بالای سیستم عامل دربرگرفته است. بزرگترین مزیت، امکانات اینترنت آن است که از ASP.Net میتوان در طراحی سایت های یک شرکت استفاده نمود. استفاده آسان، کارآیی بالا و قابلیت فوق العاده این نرم افزار مهمترین دلیل برتری آن است.

1. بهبود عملکرد

ASP.Net یک تکنولوژی قدرتمند از مجموعه Server-side برای ایجاد صفحات وب است که بهبود در مقیدسازی ،کمپایل Just-in-time، بهینه سازی و سرویس Cache را در بهترین شرایط ارائه می دهد.

2. پشتیبانی از ابزار جهانی

ASP.Net دارای یک جعبه ابزاری کامل و یک محیط طراحی توسعه یافته است. ویرایش WYSIWYG، کنترل های بکش ورهاکن سرور و گسترش اتوماتیک، از ویژگی های این ابزار قدرتمند می باشند.

3. قدرت و انعطاف پذیری

به واسطه استفاده از CLR ، ASP.Net از قدرت و انعطاف پذیری خاصی در توسعه برنامه های کاربردی وب برخوردار است و همچنین دارای زبانی مستقل است که می توانید آنرا انتخاب و جزئی از زبان های برنامه کاربردی خود قرار دهید.

4. سادگی

ASP.Net از یک فرم ساده، برای گسترش و پیکربندی سایت جهت ایجاد یک برنامه استفاده می کند. یک صفحه ASP.Net به شما اجازه میدهد یک رابط کاربری بسازید که برنامه کاربردی آن جدای از کنترل های دستی، در واقع یک Code-behind داشته باشد.

5. مدیریت

ASP.Net تحت سرور، به سادگی با کپی فایلهای لازم روی سرور توسعه می یابد، سرور نیاز به restart نداشته و تنها با جایگزینی کدهای کمپایل شده یا توسعه یافته گسترش می یابد.

6. قدرت و توانایی

پردازش ها توسط ASP.Net مدیریت شده و نمایش داده می شوند. اگر گسیختگی پیش بیاید، یک پردازش می تواند در این مکان ایجاد شود تا به درخواست های برنامه کاربردی کمک نماید.

7. مشتری مداری و قابلیت تمدید

ASP.Net اجازه توسعه Plug-inها را به شرکت ها و اشخاص میدهد و این امکانی است که به کاربران اجازه نوشتن، جایگزینی و به کار بردن قطعات نوشته شده را در ASP.Net می دهد.

8. امنیت

با استفاده از مجوزها در ویندوز و پیکربندی، ASP.Net قادر به ارائه امنیت در سطوح مختلف می باشد.