بهینه سازی , لینک اسپم , محتوای بی ارزش , بک لینک

الگوریتم پنگوئن


گوگل برای نمایش هر چه بهتر و مطابقت بیشتر نتایج جستجوها با خواسته‌های مخاطبانش، الگوریتم‌های مختلفی را به کار می‌گیرد. الگوریتم پنگوئن هم یکی از این الگوریتم هاست که امروز قصد داریم در خصوص آن کمی با شما صحبت کنیم:

پیدایش الگوریتم پنگوئن

موتورهای جستجو در آغاز فعالیت خود، یک کلمه کلیدی را که به تعداد بیشتر در صفحه نشان داده می‌شدند، در نتایج بالاتر نمایش می‌دادند. این روش خیلی کارآمد نبود و افراد می‌توانستند به راحتی با کپی کردن کلمات،  به رتبه بهتر دست پیدا کنند.

کمی بعد لینک‌ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو و رتبه بندی سایت معرفی شدند. لَری پِیج، یکی از موسسین شرکت گوگل، PageRank را اختراع کرد که به گوگل اجازه می‌داد براساس تعداد بک لینک‌ها ، کیفیت یک وب‌سایت را اندازه‌گیری کند.

روش PageRank فوق العاده موثر بود زیرا هر لینک را به عنوان یک رای تایید برای یک صفحه به شمار می‌آورد. به عنوان مثال اگر صفحه‌ای کیفیت لازم را نداشت، هیچ لینکی دریافت نمی‌کرد. در واقع هنگامی که فردی به وب‌سایتی (غیر از وب‌سایت خودش) لینک می‌دهد یعنی صفحه مذکور منبع اطلاعاتی مفیدی به شمار می آید.

کمی زمان برد تا متخصصان سئو روش‌هایی را برای دور زدن قوانین گوگل و دست کاری PageRank و نتایج جستجوی کلمات کلیدی پیدا کردند. گوگل نیز برای یافتن این سایت‌های اسپم گونه، فعالیت خود را آغاز کرد. فیلترگذاری‌های متعدد و ارائه آپدیت‌های منظم از روش‌های گوگل برای مقابله با وب سایت‌هایی بود که شایسته رتبۀ یک نتایج جستجو نبودند.

این دور زدن‌ها موتورهای جستجو و گوگل را وادار کرد که برخی از عوامل قرارگیری سایت‌ها در نتایج بالاتر را تغییر دهد و روش کلمات کلیدی و لینک بیلدینگ خود را که قبلاً معرفی کرده بود، بی اعتبار کند؛ بدین ترتیب که معرفی الگوریتم گوگل پنگوئن روش‌های تنبیهی را برای سایت‌هایی که چنین اقدامات اسپم‌گونه‌ای انجام می‌دهند، در نظر گرفته است.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن، فیلتری است برای مقابله با سایت‌هایی که قصد دارند از طریق روش‌های اسپم مثل  لینک سازی اسپم و پر کردن صفحه با کلمات کلیدی در نتایج جستجوی گوگل، تغییر ایجاد کرده و سایت خود را به رتبه‌های بالاتر بیاورند. به عبارت دیگر، الگوریتم گوگل پنگوئن تلاش می‌کند سایت‌هایی که اسپم به نظر می‌رسند را شناسایی و جریمه کند.

این الگوریتم برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط گوگل معرفی شد، در حال حاضر، همزمان با خزیدن گوگل در سایت‌ها، به طور مداوم به روز رسانی می‌شود و کوچکترین تغییرات سایت ها از نگاه تیزبینش دور نمیماند.

در اصل گوگل در ابتدا الگوریتم پاندا را برای مبارزه با روش های سئو کلاه سیاه و جلوگیری از انتشار محتوای بی کیفیت و بی ارزش معرفی کرد ، و بعد برای تکمیل آن ، الگوریتم پنگوئن را برای مبارزه با لینک سازی های غیرقانونی و اسپم معرفی نمود.

نحوه عملکرد الگوریتم پنگوئن :

این الگوریتم در فواصل زمانی مشخص در سایت های اینترنتی سرک می کشد ، و اگر در آنها اثری از لینک سازی های غیر طبیعی یا اسپم مشاهده کند ، آن سایت ها را جریمه می کند. این الگوریتم هم لینک های دریافتی سایت ها، هم لینک های خروجی را مورد بررسی قرار میدهد.

الگوریتم پنگوئن وظیفه بررسی سلامت لینک سازی ها و مبارزه با روش ” تکرار کلمه کلیدی ” را برعهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *