بهینه سازی , seo , بهبود رتبه , افزایش رتبه

سئو حرفه ای


تمام کسانی که وبسایت یا فروشگاه اینترنتی دارند هدفشان کسب رتبه اول نتایج گوگل است. اما اینکار ساده نیست زیرا گوگل طرح و برنامه های رتبه بندی خود را مشخص نمی کند. در این بخش با ما همراه باشید تا با تعدادی از آزمایشات سئو حرفه ای و نتایج آشنا شوید.

آزمایشات seo حرفه ای

1. تکنیک آسمان خراش و تاثیرگذاری آن بر سئو

برایان دین از سایت معروف Backlinko تکنیکی را ابداع کرد که با استفاده از آن میتوان در خصوص کلمات پر جستجو نتایج خوبی گرفت.

تکنیک آسمان خراش میگوید اگر میخواهید گوگل روی کلمه پر رقابتی شما را در صفحه اول نمایش بدهد, ابتدا باید بررسی کنید که در حال حاضر چه سایتهایی در صفحه اول هستند. سپس مطالب آنها را بررسی و مطلبی در سایت خود بگذارید که از    رقبا طولانی تر و جامع تر بوده و تمام جوانب کلمه کلیدی را پوشش بدهد.
با استفاده از این تکنیک، سایت های بسیاری به شما به عنوان مرجع لینک میدهند و گوگل هم محتوای شما را به عنوان مرجع تشخیص داده و رتبه بهتری به شما میدهد.
مدیران سایتهای ایرانی علاقه چندانی به بک لینک دادن به سایتهای فارسی به عنوان مرجع ندارند و تمام لینک های مقالات را به ویکی پدیا میدهند و بهمین خاطر سایت Wikipedia با تمام کلمات بالابوده و رتبه خوبی دارد.

2. بک لینک گرفتن از صفحاتی که لینک خروجی زیادی دارند، تاثیر زیادی ندارد

دن پتروویچ Dan Petrovic در سایت Dejan SEO آزمایش جالبی را روی بک لینک انجام داده است.
سئو کارها معتقدند که اگر سایتی زیاد لینک خروجی به جاهای مختلف داشته باشد، تاثیر لینکها کم میشود. برای انجام این آزمایش پتروویچ 2 سایت مختلف ایجاد کرد و یک ماه فرصت داد تا این سایتها با کلمات مختلف رتبه گرفته و در نتایج دیده شوند.
سپس به یکی از سایتها از یک سایت با اتوریتی 70 بک لینک داد و پس از چند روز سایت از رتبه 70 به رتبه 3 رسید ولی سایتی که لینک نداشت هیچ تغییر رتبه ای نداشت.

گرفتن بک لینک از سایتهایی که اتوریتی بالایی دارند، در هر صورت تاثیر خوبی دارد حتی اگر تعداد لینک های خروجی سایت لینک دهنده زیاد باشد.

3. تجربه صفحه اول گوگل بدون ساخت لینک

متیو وودوارد یکی از سئوکاران درجه یک دنیا، زمانی که در سال 2012 اولین بلاگش را راه اندازی میکرد تصمیم گرفت هیچ بک لینکی ایجاد نکند !
بهمین دلیل تعداد بسیاری ویدئو و مقالات آموزشی جامع و کاربردی منتشر کرد. سایت بعد از چند ماه بیش از 9.600 بک لینک بصورت طبیعی از 655 دامنه مختلف بدست آورد و با بسیاری از جستجوها در صفحه اول گوگل قرار گرفت.

4. هرگز تاثیر لینک های داخلی را نادیده نگیرید

بیل سپاد مدت زمان بسیاری را صرف میزان تاثیر و قدرت لینک های داخلی در سایتش کرد. در زمان انجام آزمایش سایتش با کلمه Philadelphia SEO company رتبه 11 گوگل را داشت.

در مرحله اول از یک صفحه مهم سایت که رتبه خوبی داشت با کلمه کلیدی به صفحه اصلی سایت لینک داد، سایت از رتبه 11 به 10 رسید.
در مرحله دوم در تمام صفحات سایتش با کلمه کلیدی به صفحه اصلی سایتش لینک داد، سایت از رتبه 10 به 12 سقوط کرد.
در مرحله سوم در تمام صفحات سایتش با کلمه کلیدی به صفحات مهم سایتش لینک داد، سایت از رتبه 12 به 9 رسید.

ایجاد لینک داخلی بین صفحات مهم سایت باعث بهبود رتبه کلی سایت میشود.

5. گوگل طول نمایش تایتل را به پیکسل اندازه میگیرد.

اگر کمی با تولید محتوا و اصول نوشتن مطالب سایت آشنا باشید میدانید که برای عنوان مطالب باید محدودیت بین 65 تا 70 کاراکتر را رعایت کنید و اگر طولانی تر بنویسید گوگل کاراکترهای اضافی را پاک میکند و …. نشان میدهد.

بیل هارتز مقالاتی را در سایتش ایجاد کرد که شامل مجموعی از حروف و اعداد بدون چیدمان و مفهوم بود ولی 95 کاراکتر طول داشت و در کمال تعجب این عنوان به صورت کامل در صفحه نتایج نمایش داده شد.

پس مشخص شد گوگل برای سنجش بلندی عنوان مقالات از واحد Pixel استفاده میکند و تعداد کاراکتر ها چندان مهم نیست. عنوان مقالات در گوگل میتواند تا 512 پیکسل طول داشته باشد و بصورت کامل هم نمایش داده میشود.​