اپ موبایل , برنامه موبایل , طراحی اپ , اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل


امروزه با گسترش دستگاه های موبایل هوشمند در سراسر جهان، رفتار کاربران اینترنت تغییر کرده است. بیشترین دسترسی به اینترنت از طریق موبایل ها و تبلت ها انجام میشود و بهمین دلیل صاحبان کسب و کار که تجربه حضور در بازارهای آنلاین را دارند بدنبال طراحی اپلیکیشن موبایل برای خود میباشند.

بسیاری از مشاغل برای افزایش فروش، جذب کاربران بیشتر در فضای رقابتی، ایجاد برندینگ و سبقت گرفتن از رقبا در تجارت از راه های متفاوتی نظیر تبلیغات چاپی، تبلیغات اینترنتی، تبلیغات گوگل و … استفاده میکنند.

با آنکه وبسایت ریسپانسیو اهمیت ویژه ای پیدا کرد اما آمار نشان میدهد که بیش از ۸۰%  کاربران از طریق نرم افزارهای تخصصی موبایل به اینترنت دسترسی دارند. اگرچه تعداد نرم افزارهای موبایل در بازار و تقاضا برای بهتر دیده شدن بسیار زیاد است اما پیدا شدن بین تعداد زیادی برنامه موبایل بسیار راحت تر از پیدا شدن در میان میلیون ها صفحه وب است.

نرم افزارهای موبایل که بصورت اختصاصی طراحی میشوند دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایت های ریسپانسیو بوده و تجربه کاربری بهتری را برای کاربران نهایی دارند.

برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل یکی از تکنولوژی های جدید و مناسب برای برندینگ و افزایش خدمات بیشتر به مشتریان و حفظ آنان و پیشرو بودن در میان رقبا است. موبایل های هوشمند حضوری همیشگی در کنار کاربرانشان دارند و در طول روز با آنها هستند.

تاریخچه طراحی اپلیکیشن موبایل

اولین برنامه های موبایل در اوایل دهه ۹۰ میلادی به همراه یک کامپیوتر جیبی قابل حمل بدنیا عرضه شد که Psion نام گرفت و سیستم عامل EPOC بر روی آن نصب بود. قابلیت جالب این سیستم عامل امکان ساخت برنامه توسط کاربران معمولی را فراهم میکرد و همین امر سبب گسترش طراحی اپلیکیشن ها شد.

اپلیکشین موبایل 

برنامه موبایل (Mobile Application) که به خلاصه به آن اپ هم میگویند یک برنامه کامپیوتری است که برای اجرا در گوشی ها و تبلت ها، برنامه نویسی می شوند. هر برنامه موبایلی عملکرد خاصی دارد مانند برنامه های بازی، ماشین حساب یا مرورگر صفحات وب.
در ابتدای ظهور اپلیکیشن های موبایل، به خاطر محدودیت هایی که از نظر سخت افزار در گوشی ها وجود داشت از امکان انجام چند کار همزمان (Multitasking) خودداری می کردند.

با طراحی اپلیکیشن :

  • برقراری ارتباط دوطرفه قوی با مشتریان
  • بهتر دیده شدن در میان رقبا
  • ارائه راه های جدید و آسان تر خدمات به مشتریان
  • حضور همیشگی در فضای خصوصی کاربران
  • سبقت گرفتن در بازار رقابتی از رقبا
  • فراهم نمودن کیفیت کاربری بی همتا نسبت به سایتهای ریسپانسیو برای مشتریان
  • افزایش دادن راه های ارتباطی
  • مطرح شدن بیش از پیش برند

آریاهاست در خصوص پاسخگویی به درخواست شما عزیزان، در راستای تأمین تمام نیازهای مشتری اقدام به راه اندازی بخش برنامه نویسی موبایل بر بستر پلتفرم های اندروید و آی او اس نموده است، در خصوص طراحی اپلیکیشن موردنظر خود با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *