الگوریتم گوگل , بروزرسانی کلمات کلیدی , محتوای باکیفیت

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو


الگوریتم مرغ مگس‌خوار، اساس کارش تحلیل رفتار کاربران است. تحلیل این موضوع موضوع که محتوای تولیدشده چه کیفیت و چه محبوبیتی دارد. تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو عنوان موضوعی است که در این بخش با شما خواهیم بود:

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو :

۱. کلمات کلیدی را بهینه کنید.

اولین گام بهینه سازی کلیه کلمات کلیدی استفاده شده در متن است. متن‌را با یک کلمۀ کلیدی خاص پر نکنید، بلکه از کلمات مترادف و هم معنا هم به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید.

برای مثال وقتی کلمه کلیدی اصلی مطلب‌مان طراحی وبسایت است، در بخش‌های مختلف متن می‌توان از کلمات و عبارات زیر استفاده کرد: طراحی سایت، ایجاد وبسایت، چگونه یک وبسایت طراحی کنیم، آموزش طراحی سایت و … .

وب‌سایت‌هایی که فقط از کلمات کلیدی، آنهم به شکل بی فایده در متنشان استفاه می‌کنند و هیچ توجهی به کیفیت محتوای تولیدشده ندارند، هدف مرغ مگس خوار قرار می‌گیرند.

مرغ مگس خوار دوست خوبی برای سئوکاران کلاه سفید است و کابوسی بد برای سئوکاران کلاه سیاه!

۲. بهینه سازی انکر تکست‌ها 

همانگونه که قبلا گفتیم انکر تکست قسمتی از یک لینک است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و قادر است بر روی آن کلیک کند.

منظور از بهینه سازی انکر تکست‌ها این است که انکر تکست ها را طوری انتخاب کنید که با کلمات کلیدی و محتوای کلی سایت همسو باشند. هر چقدر هم که عنوان لینک شما جذاب باشد، در صورتی که با محتوای صفحه ارتباطی نداشته باشد، از نظر گوگل بی معنی تلقی میشود.

برای بهینه‌سازی انکرتست ها اقدامات زیر را انجام دهید:

  • لیستی از بک لینک های خارجی سایتتان  تهیه کنید.
  • لیستی از لینک های داخلی سایتتان تهیه کنید.
  • تمامی این لینک‌ها را بازنگری کنید و ببینید که مناسب محتوای صفحۀ مقصد هستند یا نه.
  • حتماً از کلمات کلیدی در انکر تکست استفاده کنید.

۳. مقاله‌ها را با تعداد کاراکترهای متنوع تولید کنید.

درست است که مقاله‌های طولانی و جامع برای سئو و اعتبار وب‌سایت شما عالی هستند، اما گاهی هم ممکن است برای برخی خوانندگان خسته کننده‌ و حوصله بر باشند. بعضی اوقات از مقالات خلاصه‌ برای کابران کم حوصله استفاده کنید و آن را بین مقالات جامع پخش کنید.

۴. از محتوای تصویری هم در پستهایتان استفاده کنید.

اینفوگرافی‌ها، ویدئو و حتی بخش‌های ساده‌ای مثل گراف، جدول، نمودار، کمیک، آیکون و … میتواند پست‌های سایت شما را جذابتر کنند. همچنین به کاربر کمک می‌کنند که با علاقۀ بیشتری متن را دنبال کند.

۵. از کدهای نشانه‌گذاری Schema استفاده کنید.

اسکیما یا Schema نشانه‌هایی است که برای راحتی کار موتورهای جستجو، در سایتمان قرار می‌دهیم. با مراجعه به سایت schema.org می‌توانید با انواع کدهای مختلف اسکیما آشنا شوید و از آن‌ها در بخش‌های مختلف سایتتان، مثل بیوگرافی، ویدئو، تصویر، فیلم و … استفاده کنید.

با انجام این کار در کنار تولید یک محتوای ارزشمند ، براحتی نمره قبولی از گوگل و الگوریتم هایش خواهید گرفت.

سخن نهایی

در جهان امروز تکنولوژی و نیازهای ما مدام در حال رشد و تغییر است. گوگل نیز برای داشتن رضایت کاربران خود باید هر روز پیشرفت کند و امکانات جدیدی را فراهم آورد.

مرغ مگس خوار به خوبی می تواند بررسی کند که عبارات و جملات و کلمات مورد جستجوی ما دارای چه مفاهیمی هستند. یکی از اهداف اصلی ایجاد این الگوریتم درک بهتر جستجوی کاربران بود و تمرکز بر روی درک عبارات و جملات و نه تنها کلمات.

نظراتتان را با ما در میان بگذارید ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تا بتوانیم بهتر از قبل پاسخگویتان باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید