کلمات کلیدی , افزایش رتبه , بهبود رتبه سایت

تاثیر کلمات کلیدی بر رتبه بندی وبسایت


با توجه به وجود رقابت سنگین بین وبسایت ها، رسیدن به رتبه برتر گوگل، کاری بسیار دشوار است.بنابراین داشتن تخصص لازم و رعایت اصول و قوانین طراحی وبسایت و بهینه سازی و بروزرسانی، ضروری است. در این بخش مهمترین تاثیر کلمات کلیدی بر رتبه بندی وبسایت را برای شما مطرح میکنیم.

کلمه کلیدی همان کلمات هدفی هستند که بطور مکرر در داخل متن از آنها استفاده میشود، و ما خواهان آن هستیم که با آن کلمات در صفحات جستجوی گوگل قابل رویت باشیم.

تاثیر کلمات کلیدی بر رتبه بندی وبسایت

۱. مفهوم کلمات کلیدی موجود در محتوا(LSI) به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنای واقعی و نهفته کلماتی را که بیش از یک معنی دارند، به دست آید.

۲. وجود کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا توضیحات به گوگل کمک کند تا تفاوت میان کلمات مترادف را تشخیص دهد.

۳. ظاهر شدن کلمات کلیدی در ادامه دامنه باعث میشود تا موتورهای جستجو کلمات کلیدی را به صورت برجسته در رتبه بندی سایت اعمال کنند.

۴. وجود کلمات کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه باعث میشود که رتبه بهتری نسبت به سایر وبسایت ها داشته باشند، خصوصا کلمات کلیدی مرتبط با نوع فعالیت.

۵. وجود کلمات کلیدی در نام زیر دامنه (ساب دامین) بر طبق تحقیقات سایت MOZ در سال ۲۰۱۱ این مورد یکی از مواردی است که در افزایش رتبه سایت موثر است.

۶. کلمه کلیدی در تگ عنوان این مورد اگر بدرستی انجام شود، می تواند یک سیگنال قوی سئو On-Page برای گوگل ارسال نماید.

۷. تگ عنوانی که با کلمه کلیدی آغاز می شود بسیار بهتر از تگ عنوان هایی است که کلمات کلیدی را در انتهای خود قرار داده اند.

۸. وجود کلمه کلیدی در توضیحات اگر به طور مکرر استفاده شود میتواند به عنوان یک سیگنال مرتبط عمل کرده  و هدف و موضوع فعالیت شما را برای  گوگل روشن نماید.

۹. وجود کلمه کلیدی که در تگ H1 نشانه هایی از مرتبط بودن موضوع با فعالیت برای گوگل است.

۱۰. چگالی کلمات کلیدی همان تعداد دفعاتی است که یک کلمه در یک متن قرار گرفته است که گاها برای مشخص کردن موضوع سایت، گوگل از چگالی کلمات کلیدی استفاده می کند.

۱۱. برجستگی کلمات کلیدی به معنای استفاده از کلمات کلیدی در ۱۰۰ کلمه اول موجود در صفحه است که نشانه مرتبط بودن سایت یا کلمه کلیدی انتخاب شده میباشد.

۱۲. ترتیب قرارگرفتن کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه در افزایش و بهبود رتبه و بروزرسانی سایت تاثیر مستقیم دارد.

۱۳. وجود کلمه کلیدی در URL نیز عاملی مهم در رتبه بندی سایت است.

۱۴. وجود تعدادی کلمات کلیدی فرعی نشان دهنده کیفیت محتوا می باشد.

۱۵. وجود کلمات کلیدی در عنوان باعث میشود تا گوگل امتیاز ویژه ای برای شما در نظر بگیرد خصوصا اگر از یک سایت حرفه ای به سایت حرفه ای دیگری لینک بدهید.

امروزه یکی از مهمترین عناصرسئو کلمات کلیدی هستند. انتخاب کردن کلمات کلیدی مناسب برای بهینه سازی سایت اولین و در حقیقت مهم ترین مرحله برای موفقیت یک سایت است.
این کلمات کلیدی هستند که می توانند ترافیک وب سایت را هدایت کنند، و برای سایت شما اعتبار صفحه، افزایش اعتبار دامنه،  و افزایش فروش را به ارمغان بیاورند. پس مواظب باشید تا با انتخاب یک کلمه کلیدی نادرست زمان و هزینه بسیاری را هدر خواهید داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *