افزایش رتبه , بهینه سازی سایت , افزایش بازدید

بهینه سازی تگ عنوان


بهینه سازی و بهبود عناوین صفحات وبسایت بسیار بااهمیت است و در این میان بهینه سازی تگ عنوان یکی از آن مواردی است که برای کسب رتبه اول گوگل بسیار موثر میباشد. استفاده از تگ عنوان مناسب افزایش نرخ کلیک و بهبود رتبه را برای وبسایت شما بهمراه دارد.

تگ عنوان یک تگ HTML است که در بخش head هر صفحه وجود دارد و یک دیدگاه کلی در ارتباط با محتوای آن صفحه ارائه می دهد. کاربرد اصلی این تگ ها در سئو می باشد!

نکات مهم در بهینه سازی تگ عنوان :

۱. تگ عنوان در تمام صفحات وجود داشته باشد: از موضوعات هر صفحه در تگ عنوان همان صفحه استفاده کنید.

۲. تگ عنوان باید قابل درک باشد : تگ عنوان باید برای کاربرقابل فهم و برای موتور جستجو بهینه باشد.

۳. کلمات کلیدی را در تگ عنوان قرار دهید: از کلمات کلیدی بر اساس مهم بودنشان در عنوان استفاده کنید. استفاده بیش از حد از تگ عنوان باعث میشود که موتور جستجوی گوگل آن را اسپمر شناسایی کند.

۴. استفاده از کلمات کلیدی طولانی: از کلمات کلیدی طولانی برای یک جستجوی خاص استفاده میشود و از کلمات کلیدی عام برای سایت های رقابتی که ارزشمند نیز می باشند. برای صفحات داخلی سایت بهتر است کلمات کلیدی به صورت عبارت نوشته شوند.

۵. از کلمات کلیدی مترادف استفاده نکنید: سعی کنید از کلمات کلیدی بکر استفاده کنید.

۶. محدود بودن طول عنوان تگ ها: طول عنوان تگ ها بین ۴۵ تا ۵۰ کاراکتر و ۵۱۲ پیکسل می باشد. اگر طول کاراکترها بیشتر باشد، موتور جستجو عنوان را به صورت کامل نمایش نمی دهد.

۷. نامگذاری و نام برند در عنوان: بهتر است در عنوان، ابتدا کلمه کلیدی و سپس نام شرکت را بیاورید.

۸. داشتن عنوانی بکر در هر صفحه: برای هر صفحه وبسایت از یک عنوان جدید استفاده کنید، تگ عنوان صفحات نباید یکسان باشد بدین صورت  کاربر راحتتر صفحه مورد نظر را پیدا کرده و سبب افزایش رتبه سایت شما می شود.

۹. از stop words استفاده نکنید: حداکثر استفاده را از ۵۰ کاراکتر داشته باشید و از کلماتی مانند  از- با- به- در و … استفاده نکنید زیرا  توسط موتور جستجو دیده نمی شوند.

۱۰. عدم استفاده از برخی کاراکترها: مواردی نظیر علامت دلار، علامت پوند و علامت تعجب و …هیچ تاثیری در رتبه سایت شما نخواهند داشت.

۱۱. انتقادات موتور جستجو: اگرعنوان شما موردپسند گوگل نباشد، موتور جستجو با توجه به محتوا و متا، عنوان شما را تغییر میدهد.

۱۲. استفاده از اعداد در تگ عنوان: اگر محتوا شامل چند مورد است، عدد آن را در عنوان بیاورید مانند ۱۰ نکته بهینه سازی و سئو.

۱۳. قرار دادن کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان: کلمه کلیدی را در ابتدای جمله قرار دهید. چون بیشتر در دید کاربران می باشد و امکان کلیک بیشتر شده و در نتیجه نرخ کلیک (ctr) را بالا می برد.​

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید