ویژگی های وب سایت خوب

ویژگی های وب سایت خوب

ویژگی های وب سایت خوب با توجه به این که برای چه کاری و با چه هدفی سایت را طراحی می کنیم، متفاوت است. بدیهی است که توجه نکردن به نوع کاربرد و هدف سایت باعث میشود  تا ما نتوانیم طراحی خوبی برای سایت خود انجام دهیم. 

ویژگی های وب سایت خوب: صفحات سایت 

صفحات  جزء مهمی در طراحی وب سایت است. در صفحه محصولات/ خدمات می توانیم اقدام به معرفی و یا فروش محصولات/خدمات خود کنیم. در صفحه درباره ما می توانیم اقدام به معرفی خود، سوابق کاری و ویژگی های محصولات/خدمات خود کنیم.

و در صفحه تماس با ما باید آدرس پستی، شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرس شبکه های اجتماعی و همچنین یک فرم تماس جهت ارتباط با کاربران قرار می دهیم.

ویژگی های وب سایت خوب: منو 
 یک منوی مرتب در تمام صفحات وب سایت بسیار مهم است، بطوری که کاربر بتواند به راحتی به صفحه اصلی یا صفحات دیگر سایت دسترسی پیدا یابد.

ویژگی های وب سایت خوب: قابلیت جستجو
امکان جستجو به کاربر کمک میکند تا با وارد کردن کلمات کلیدی در فیلد مربوطه به مطلب مورد نظر خود دستیابی یابد.

ویژگی های وب سایت خوب: خبرنامه
داشتن خبرنامه به شما این امکان را میدهد تا کاربران بتوانند با وارد کردن ایمیل خود و تایید آن، اخبار سایت شما را  دریافت نمایند. از آنجا که افراد با میل خودشان عضو خبرنامه شده اند، پس به وب سایت و خدمات شما علاقه مند هستند

با افزایش تعداد اعضا می توان برای تبلیغات از آن استفاده کرد.

ویژگی های وب سایت خوب: آمار بازدیدکنندگان 
آمار بازدیدکنندگان به شما کمک می کند تا بدانید چه تعداد کاربر و از چه طریق، روزانه از سایت بازدید می کنند. بدین ترتیب می توانید کنترل بیشتری روی وب سایت داشته و تبلیغات خود را روی صفحات پربازدید قرار دهید.

ویژگی های وب سایت خوب: نظرات بازدیدکنندگان 
دریافت نظرات به بازدیدکنندگان سایت اجازه می دهد که بتوانند نظر خود را در مورد مطالب به شما ارائه دهند، بنابراین شما میتوانید یک تعامل دو طرفه با کاربران خود داشته باشید.

ویژگی های وب سایت خوب: اشتراک گذاری
اشتراک گذاری مطالب در سایت های اجتماعی از دیگر ملزومات یک وب سایت است.

توییتر، فیسبوک، لینکداین، اینستاگرام، تلگرام، پینترست، گوگل پلاس، آپارات و … شبکه‌های اجتماعی هستند که امروزه مورد استقبال بیشتر مردم واقع شده‌اند. 

چرا که سایت هایی چون Google تاثیر بسزایی برای سایت هایی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند قائل است و در نتیجه روی سئو سایت این مسئله بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ویژگی های وب سایت خوب: عضویت 
قابلیت عضویت برای بعضی سایت ها ضروری است چرا که برخی مدیران تمایل دارند تا دسترسی را فقط به اعضا خود بدهند.

ویژگی های وب سایت خوب: بارگذاری سریع 
یک وب سایت خوب باید در مدت زمان اندکی بارگذاری شود، بطورکلی طراحی سایت بایستی برای وب بهینه‌ سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از ۱۵ ثانیه طول نکشد.

ویژگی های وب سایت خوب: مسیریابی واضح و آسان
داشتن نوار مسیریابی واضح و گویا، لازمه وب سایت میباشد. لینک‌های مهم را در مکان مناسب قرار دهید، از منوهای خود در بخش‌های راست یا چپ سایت استفاده کنید و طوری همه چیز را بچینید که مخاطب دسترسی‌ آسان به همهٔ اطلاعات سایت را داشته باشد. این امر تاثیر مهمی در سئو سایت شما خواهد داشت.

ویژگی های وب سایت خوب: میزبانی (هاستینگ)
سرویس میزبانی سایت خود را از شرکتی تهیه نمایید که بهترین سرویس دهی را داشته باشد. در انتخاب میزبانی به کیفیت سرویس دهی، مدت زمان پاسخگویی به مشکلات و در دسترس بودن توجه زیادی کنید.

ویژگی های وب سایت خوب: پشتیبانی رزولیشن های صفحه نمایش 
در حال حاضر کامپیوترهایی با رزولوشن‌های مختلف وجود دارند. سایت خود را برای تمام این رزولوشن‌های موجود طراحی و قابل دسترسی کنید. برای این منظور سایت خود را به جای پیکسل، با واحد درصد طراحی نمایید.

ویژگی های وب سایت خوب: قابلیت نمایش در همه مرورگرها 
سایت خود را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید. یک وب سایت خوب باید در همه مرورگرها به درستی نمایش داده شود.

ویژگی های وب سایت خوب: قابلیت نمایش در همه Device ها
امروزه بیشتر کاربران از طریق موبایل و تبلت و سایر Device ها سایت ها را بازدید مینمایند. به همین دلیل ریسپانسیو (واکنش گرا) بودن سایت تاثیر بسیاری در بازدید های وب سایت و در نتیجه سئوی سایت شما خواهد داشت.

ویژگی های وب سایت خوب: ظاهر سایت 
طراحان بطور مستقیم با بازدیدکننده ها در ارتباط نیستند، اما می توانند با به کارگیری از رنگ ها و ایجاد ظاهری متناسب با محتوای سایت به کاربر احساس خوبی از بازدید دهند و مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

ویژگی های وب سایت خوب: لینک ها
قبل از بارگذاری وب سایت، لینک‌های معیوب را چک کرده و از درست بودن عملکرد و آدرس مقصد آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

ویژگی های وب سایت خوب: پوسته
در انتخاب قالب سایت دقت کنید، در واقع قالب همان ستون دیداری وب‌سایت است. این دقیقاً‌‌ همان عاملی است که تفاوت‌های سایت‌ها را برجسته می‌نماید. طراحی پوسته را ساده انجام دهید، در این‌ صورت کاربران می‌توانند به‌ راحتی اطلاعات مورد نیازشان را پیدا نمایند.

ویژگی های وب سایت خوب: امنیت 
در طراحی وب سایت کسب و کارهای مهم، به نکات امنیتی توجه بیشتری نمایید. می توانید یک گواهی امنیت SSL بر روی وب سایت خود قرار دهید تا اعتبار وب سایت را بیشتر کرده و در نتیجه اعتماد کاربران را به وب سایت خود افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ