تفاوت وب سایت و وبلاگ

تفاوت وب سایت و وبلاگ

تفاوت وب سایت و وبلاگ در نگاه اول، برای اکثر افراد خیلی محسوس نیست زیرا هر دو به صفحات اینترنتی اشاره دارند، با اینحال هر یک مشخصات و عملکرد ویژه خود را دارا میباشند. ۴ تفاوت اساسی میان این دو عبارت است از: 

ساختار اولین تفاوت وبسایت و وبلاگ: 

وب سایت نسبتاً پیچیده تر از وبلاگ بوده و مهارت های تکنیکی بیشتری برای ساخت آن مورد نیاز می باشد.  طراحی وب سایت ها انعطاف پذیری بیشتری داشته و به شما امکان آن را می دهد تا براحتی نوع صفحات و ظاهر آنها را تغییر دهید. ساخت وب سایت نیاز به مهارت و دانش فنی بیشتری مانند HTML ,AJAX ,PHP ,JAVA و دیگر تکنولوژی های این رشته دارد. 

اگرچه ساخت وبلاگ  نسبت به ساخت وب سایت آسانتراست اما طرح های وبلاگ محدود به قالب های موجود می باشد.

رسمیت دومین تفاوت وبسایت و وبلاگ:

وب سایت نسبت به وبلاگ  بسیار رسمی تر بوده و معمولاً وب سایت های شرکتی برای اهداف تجاری و بازاریابی اینترنتی محصولات و یا خدمات ایجاد می شوند. در اینجا مخاطبان هدفمند، مشتریان بالقوه و یا خریداران هدف اصلی هستند اما در وبلاگ این امر بسیار شخصی می باشد.

وبلاگ ها حول محور یک تم خاص (وبلاگ خبری) و یا یک موضوع فردی (وبلاگ شخصی) انتخاب می شوند. در مقابل وب سایت ها به طور کلی بر روی یک موضوع متمرکز هستند که مربوط به عنوان و بیشتر در مورد کسب و کار اینترنتی می باشد.

امکانات سومین تفاوت وبسایت و وبلاگ:

از نظر مشخصات فنی، وبلاگ ها فقط زیر شاخه ای از وب سایت ها می باشند و شامل بسیاری از ویژگی های اساسی یکسان هستند. با این حال یک وبلاگ مشخصات را به طور کلی به صورت یکپارچه در هر صفحه دارد؛ به این معنی که هنگامی که شما تغییری در یک صفحه ایجاد می کنید در تمامی صفحات آن تغییرات نمایش داده می شود.

پشتیبانی و نگهداری چهارمین تفاوت وبلاگ و وبسایت:

وبلاگ ها حفظ و نگهداری فنی راحت تری دارند، علت اصلی آن وجود قالب های یکنواخت می باشد. هنگامی که یک تغییر در یک آیتم ایجاد کنید، تمامی آیتمها در وبلاگ به روزرسانی می شود.

برای بسیاری از وب سایت ها ممکن است به ایجاد تغییرات زیادی به منظور به روزرسانی و یا تغییر در ظاهر وب سایت نیاز باشد. وب سایت ها در این مورد بیشتر تغییر پذیر هستند.

سخن پایانی

اگر فقط به محیطی برای نوشتن مقالات خود نیاز دارید، پیشنهاد ما انتخاب وبلاگ میباشد که هم هزینه کمتری دارد و هم کاربر آن برای شما بیشتر خواهد بود. شما می‌توانید این کار را حتی با سیستم‌های وبلاگ نویسی رایگان هم انجام دهید..

تنها عیب آن این است که آدرس شما به صورت زیر دامنه (مثلاً my-weblog.blogfa.com) خواهد بود. یا آنکه یک وبلاگ حرفه ای با دامنه اختصاصی راه بیندازید که طبیعتاً هزینه بیشتری خواهد داشت.

اما اگر به صفحاتی برای ارائه خدمات، فروش محصولات، معرفی شرکت خود و … احتیاج دارید، پیشنهاد ما استفاده از وب سایت میباشد.  طراحی وب سایت باعث ترویج فضای کسب و کار حرفه ای شده، ایجاد اعتماد در مخاطبین بالقوه و چشم انداز یک شرکت و یا یک کسب و کار اینترنتی قابل اعتماد و مناسب را ایجاد می نماید.

ارسال یک پاسخ