طراحی سایت , طراحی ریسپانسیو , طراحی جوملا , بهینه سازی سایت , سئو سایت

طراحی مجدد وبسایت های قدیمی


معمولا تمام وبسایت ها پس از مدتی نیاز به طراحی مجدد دارند. اما قبل از آنکه طراحی مجدد وبسایت های قدیمی را آغاز کنید، بهتر است در مورد نکات مهمی کمی تامل کرده و سپس تصمیم بگیرید.

همیشه در نظر داشته باشید که در وب سایت فعلی آیا عناصر یا صفحات مناسبی وجود دارند که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان سایت قرار گرفته باشند. در صورتی که پاسخ مثبت است حتما این فاکتورها را شناسایی کنید تا در وب سایت جدید هم مجددا از این صفحات و عناصر مفید استفاده کنید.

آیا واقعا به طراحی مجدد وبسایت های قدیمی نیاز دارید؟

با آنکه وبسایت نقش مهمی در جلب مشتریان بیشتر و معرفی بهتر شرکت و محصولات شما دارد اما در صورتی که سایت فعلی شما از دید یک متخصص به خوبی از عهده این امر بر می آید نیازی به طراحی مجدد نیست. ممکن است تنها با برخی تغییرات کوچک به یک سایت مطلوب تبدیل شود.

معمولا بیشتر سایت ها برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به طراحی مجدد نیاز دارند، نه تنها ظاهر جدید. ممکن است سایت شما با زبان HTML نوشته شده باشد و امکان بروزرسانی در بخش مدیریت وجود نداشته باشد و یا امکان عضوگیری و یا پیگیری سفارشات در سایت وجود نداشته باشد.

قبل از شروع به طراحی مجدد وبسایت های قدیمی

از طراح وب سایت خود بخواهید تا تمامی مشخصات فنی سرور هاست شما را دقیقا مورد بررسی قرار دهد تا در حین جابجایی سایت جدید با سایت قدیمی با مشکل مواجه نشوید. دقت داشته باشید که تعویض سرور معمولا راه حل نهایی است و تا حد امکان در صورتی که از هاست خود راضی هستید از تغییر دادن سرور اجتناب کنید.

امروزه CMS های بسیار مناسب با امکانات بالایی در دسترس کاربران قرار گرفته است. از محبوب ترین CMS ها میتوان به جوملا و وردپرس اشاره کرد. ظاهر کاربری سایت همیشه در اولویت است. بهتر است قبل از شروع به بازسازی سایت سری به وب سایت رقبا خود بیندازید و از نکات مثبت موجود در وب سایت آنها ایده بگیرید و به طراح وب سایت جدید خود منتقل کنید.

با توجه به استفاده کاربران از موبایل و یا تبلت برای مرور اینترنت حتما به Responsive بودن قالب سایت جدید دقت کنید. در واقع در قالب نوع ریسپانسیو وب سایت شما به درستی در تمامی ابزار و وسایل گوناگون نمایش داده میشود. همیشه این مسئله را به خاطر داشته باشید که ممکن است به هر دلیلی در آینده شما نیاز به اعمال تغییرات در وب سایت از جانب یک طراح جدید داشته باشید.

 حتما اطمینان حاصل کنید که سورس و کد اصلی وب سایت از جانب طراح وب سایت به شما تحویل داده میشود. اگر این کدها را در اختیار نداشته باشید در آینده در صورتی که به طراحی فعلی وب سایت خود دسترسی نداشته باشید برای اعمال تغییرات و یا اضافه کردن امکانات جدید در سایت با مشکل مواجه خواهید شد.

طراحی مجدد وبسایت های قدیمی و تاثیر آن در گوگل

گوگل این روزها به ابزاری مهم برای معرفی وب سایت شما با مخاطبین جدید محسوب میشود پس حتما از طراحی هماهنگ سایت خود با موتور جستجوگر گوگل اطمینان حاصل کنید. معمولا طراحان وب سایت هزینه جداگانه برای بهینه سازی یا SEO سایت دریافت میکنند اما در صورتی که سایت شما از اساس با موتورهای جستجوگر هماهنگ نباشد، قطعا نتیجه مطلوبی در گوگل و یا سایت های مشابه به دست نخواهید آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *