وب سایت چیست؟

وب سایت چیست؟

مجموعه ای از اسناد، اطلاعات و پرونده هایی که از متن، گرافیک، رنگ، لینک و قالب بندی تشکیل شده و برای ایجاد ارتباط با کاربران ایجاد می شوند راوب سایت مینامند.

دامنه وب سایت چیست؟

وب سایت ها معمولا با یک نام که به آن دامنه (Domain) گفته میشود فراخوانی شده و نوشتن آنها با .www آغاز  و به ” com. ” یا ” ir. ” یا ” org. ” یا ” .net ” و … ختم میشوند. مانند www.ariyahost.com یا www.ariyahost.ir که آدرس دامنه آن را می توان هم به صورت ir. و هم به صورت com. و… ثبت کرد.

www در وب سایت چیست؟

توجه داشته باشید که www جزء دامنه محسوب نمی شود و دامنه این سایت ها ariyahost.com و ariyahost.ir هستند. نوشتن این سه حرف در ابتدای آدرس وب سایت برای نظم دادن به فضای کل اینترنت مرسوم است.
واژه www مخفف world wide web است و ترجمه فارسی آن “وب جهان‌گستر” می باشد. استفاده از www در ابتدای نام دامنه توافقی است در بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب، به این منظور که تمامی نام‌ها از یک پروتکل تبعیت میکنند. واژه Com نیز مخفف کلمه Commercial به معنی تجاری است.

مخترع وبسایت ، وب سایت چیست؟

جالب است بدانید که برای اولین بار در سال ۹۱ (قرن بیستم میلادی) شخصی به نام  ” تیم برنزلی ” وب سایت را ابداع و به نام خود ثبت کرد. ایشان را مخترع وب سایت می نامند، اما دو سال قبل در سال ۸۹ میلادی توانسته بود فایل html را به مرتبه و شکل ساخت یافته تری برساند.

html در وب سایت چیست؟

گرچه فایل های html  فایلهایی ترکیبی هستند، که شامل چندین فایل دیگر در یک فایل می شوند، اما در دهه ی ۶۰ (قرن بیستم میلادی) توسط دو محقق و استاد دانشگاه به جهانیان ارائه شده بودند. ولی ” تیم برنزلی” با تکمیل تحقیقات گذشته و ارائه یک صفحه بر روی بستر نت که همگان بتوانند آن را تماشا کنند، نام خود را به عنوان مخترع وب سایت ثبت نمود.

وب سایت چیست؟ درآمد شغلی آن

امروزه طراحی وب سایت یک شغل پر درآمد شده است؛ و همچنین وب سایت ها مکان مناسبی برای تجارت و تبلیغات تجاری ایجاد کرده اند.  اهمیت وب سایت ها به جایی رسیده است که در زندگی روزمره ما تاثیر مستقیم دارند.

ارسال یک پاسخ