طراحی سایت , وب سایت ارزان , طراحی وب سایت

وبسایت چیست


این روزها اینترنت بخش مهمی از زندگی روزمره ما شده است؛ این اهمیت زمانی ملموس است که ما حتی نمیتوانیم یک روز خود را بدون وبگردی و یا چک کردن شبکه های اجتماعی سپری کنیم. کمتر کسی است که نداند وب سایت چیست؟ اما تا بحال به این فکر کرده اید که سایت ها از کجا و چگونه شروع بوجود آمدند؟

وب سایت چیست؟

یک وب سایت مجموعه صفحات به هم پیوسته ای است که از اطلاعاتی مانند متن، گرافیک، رنگ، لینک و قالب بندی تشکیل شده و برای ایجاد ارتباط مستقیم با کاربران از طریق یک آدرس قابل دسترسی است.

وب سایت ها معمولا با www و یک نام آغاز و به ”com.” یا ”ir.” یا ”org” یا “.net” و … ختم میشوند؛ مانند www.ariyahost.com. البته www جزء دامنه محسوب نمی شود و نوشتن این سه حرف در ابتدای آدرس وب سایت تنها برای نظم دادن به فضای کل اینترنت است.

تاریخچه وب سایت

برای اولین بار در سال 1991 (قرن بیستم میلادی) ” تیم برنزلی ” وب سایت را ابداع و آنرا به نام خودش ثبت کرد.

اولین سایت‌ها با کدهای ساده HTML نوشته می‌شدند و صفحات آنها شامل سرتیتر و پاراگراف و ابرمتن (Hypertext) بود که بر روی صفحه نمایش رایانه‌ها به نمایش درمی‌آمد. در ابرمتن‌ها از ابرپیوند (Hyperlink) استفاده می‌شد که از طریق این پیوندها، کاربران می‌توانستند به صفحات دیگر نیز مراجعه کنند.

اجزای تشکیل‌دهنده وب سایت‌ چیست؟

سایت‌های مختلف، بخش‌های مختلفی نیز دارند و این بدلیل وجود کاربری های مختلف و انواع سایت ها میباشد اما برخی عناصر در همه سایت‌ها مشترک است، که در زیر به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

همان نام سایت که کاربران آنرا در صفحه مرورگر تایپ می‌کنند تا به سایت شما برسند. این نام باید منحصر به فرد باشد.

 اولین صفحه‌ای است که کاربران با ورود به سایت با آن مواجه می‌شوند،‌بنابراین باید به بهترین شکل ممکن طراحی شود تا به جذب مخاطب بیانجامد. این صفحه هدف اصلی سایت و کسب و کار شما را معرفی میکند.

این صفحات جایی است که خودتان را معرفی میکنید، پس باید کاملا در معرض دید باشند.

محتوای بخش درباره ما معرفی شما و کسب‌ و کارتان است و محتوای بخش تماس با ما شامل اطلاعاتی مانند شماره‌های تماس، آدرس‌های پست الکترونیکی و نشانی شبکه‌های اجتماعی است که کاربران میتوانند از طریق آنها با شما در ارتباط باشند.

در حال حاضر تمام کسب‌‌ و کارها از کلینیک های پزشکی و کارخانجات تا سوپر مارکت ها برای معرفی خود به سایت نیاز دارند! و این بدلیل گسترش استفاده از اینترنت و رواج گوشی‌های هوشمند است که به افراد این امکان را میدهد تا در هر جایی که باشند، بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق سایت‌های اینترنتی یا شبکه‌های اجتماعی بدست آورند.

به زبان ساده تر وبسایت کارت ویزیت یا کاتالوگی است که اینترنت آن را در دسترس همگان قرار می‌دهد.