مدیریت وب , پشتیبانی , بروز رسانی , سئو ، نگهداری سایت

مدیریت وبسایت


اصول کلی در راه اندازی هر وب سایت از دو فرآیند طراحی وب سایت، پشتیبانی و مدیریت تشکیل شده است. پس از اتمام مراحل طراحی سایت باید بتوانید وب سایت خود را مدیریت کنید. در این بخش اصول مدیریت وبسایت را با شما در میان خواهیم گذاشت.

در باور بسیاری از افراد، مدیریت وب سایت فقط قراردادن اطلاعات داخل وب سایت و به روز رسانی مطالب می باشد. درحالیکه مدیریت وب سایت همه امور وب سایت را مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهد و برای انجام این امور از همکاری افراد متخصص و باتجربه بهره میگیرد.

وظایف مدیریت وبسایت:

– تدوین آیین نامه، اساس نامه و چشم انداز وب سایت

– برقراری امنیت وب سایت

– کشف اشکالات وب سایت

– ساماندهی کاربران و اعضای وب سایت

– پاسخ گویی به کاربران

اصول مدیریت وبسایت:

– مدیریت راهبردی

منظور تنظیم برنامه، سیاست ها، چشم اندازها و اهداف وب سایت است.

– مدیریت فنی

منظور مسائل فنی وب سایت از جمله ساختار و زبان برنامه نویسی وب سایت است.

– مدیریت محتوایی

باید ببینیم وب سایت ما خدمات محور است یا محتوا محور. وب سایت های خدمات محور کار اصلی آنها ارائه خدمات می باشد. وب سایت های محتوا محور با هدف ارائه محتوای ویژه به کارکنان راه اندازی شده اند.

– گرافیک

همانقدر که محتوای سایت اهمیت بالایی دارد، گرافیک و زیبایی سایت نیز از نکات مهم و ضروری است. مدیریت گرافیک وب سایت باید روی طراحی قالب و هم مسائل مربوط به گرافیک وب سایت اشراف کامل داشته باشد.

– امنیت

مهمترین و اساسی ترین بخش در مدیریت وب سایت، مدیریت امنیت آن است. زمانی که سایتی را راه اندازی میکنید باید آماده  حمله هکرها باشید. ازجمله مواردی  که میتواند امنیت سایت را مختل کند فاش شدن نام کاربری و از بین رفتن محتوای وب سایت است.​

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *