لاراول , وبسایت , طراحی وبسایت , فریم ورک , php

لاراول


لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک ها یا بسترهای تولید نرم افزارهای تحت وب است که در مدت کوتاهی توانست به عنوان پرکاربردترین فریم ورک برنامه نویسی PHP شناخته می شود.

فریم ورک چیست؟

فریم ورک بستری است که به شما امکان استفاده از کدهای از پیش ساخته شده را می دهد و هدف اصلی فریم ورک ها آسان نمودن برنامه نویسی و دوری از کدنویسی های تکراری می باشد.

 

دلایل استفاده از لاراول در طراحی وبسایت

  • توسعه پذیری

امکانات بروز، آپدیت های منظم، استفاده از آخرین روش ها و ابزارهای توسعه و پیش بینی نیازهای برنامه نویسان، لاراول را به یکی از قوی ترین و پیشرفته ترین فریم ورک های طراحی سایت و نرم افزارهای تحت وب با php تبدیل کرده است.

  • امنیت بالا

بهره گیری از کدهای با کیفیت و تست شده دیگر فریم ورک ها از جمله سیمفونی (Symfony) باعث شده که لاراول در زمینه امنیت یکی از بهترین ها باشد. نکته مهم در این زمینه، آگاهی تیم توسعه از چگونگی بکارگیری این امکانات در جهت افزایش امنیت است.

  • سرعت

لاراول با توجه به امکاناتی که به برنامه نویسان میدهد سرعت کدنویسی را افزایش داده و در نهایت باعث می شود محصول نهایی در کمترین کمتری تولید شود. همچنین با استفاده از فناوری بارگذاری دیرهنگام (Lazy Loading) و کش ( Cache ) اطلاعات، سرعت دسترسی به محتوا را به حداقل ممکن کاهش داده و باعث می شود سرعت اجرا و نمایش اطلاعات به صورت چشمگیری افزایش یابد.

 

به روز رسانی سایت های طراحی شده با لاراول

حجم بسیاری از کدهای استفاده شده در انواع روش های طراحی سایت توسط برنامه نویسان نوشته نمی شود و برای افزایش کارایی و کاهش هزینه و زمان از کتابخانه های آماده استفاده میگردد. این کتابخانه ها اغلب به صورت مداوم با امکانات جدید و رفع اشکال های متعدد به روزرسانی می شوند. استفاده از یک فریم ورک پیشرفته مانند لاراول این مزیت را دارد که به روزرسانی این کتابخانه ها در آن به آسانی و در زمانی کوتاه قابل انجام است.

 

هدف لاراول

لاراول قصد دارد به برنامه نویسان این امکان را دهد تا در محیطی متمایز و ساده و بدون نیاز به درگیر شدن در کدهای پیش پا افتاده و ساده به توسعه بخش های مهم وب سایت خود بیندیشند و بدین وسیله سرعت و بازده پیاده سازی یک برنامه تحت وب را بالا می برد.

 

ویژگی های لاراول

سیستم روتینگ ساده: با استفاده از سیستم روتینگ بسیار ساده می توانید کلیه درخواستها را در برنامه به سادگی پاسخ دهید.

مدیریت داده ها: انتقال و مدیریت داده ها در این سیستم بسیار آسان میشود و با دیتابیس های MySQL, Postgres, SQL Server و SQLit سازگاری کامل دارد.

قالب زیبا: می توانید از کدهای پایه PHP استفاده نمایید و یا از قالب های کد فریم ورک بهره ببرید که کار را بسیار ساده تر می نماید.

آماده برای آینده: این فریم ورک برای توسعه در آینده بهینه سازی شده و با JSON و سایر ابزارها سازگاری کامل دارد.

پایه مستحکم: لاراول توسط کامپوننت های مختلف Symfony پیاده سازی شده است که به برنامه شما پایداری و ثبات بالایی می دهد.

ایجاد شده توسط Composer : یکی از ابزارهای بسیار جالب برای توسعه برنامه ها می باشد که می توانید از ابزارهای قدرتمند آن بهره بگیرید.

اجتماع بزرگ: امروزه جامعه کاربری بسیار بزرگی از لاراول استفاده می نمایند و پشتیبانی و فایل های آموزشی بسیاری برای آن وجود دارد.

 

نگارش های جدید لاراول

 – تغییراتی بنیادین در سیستم کدنویسی برای بهبود سرعت و امنیت و نظم

– با php نگارش ۵.۵ به بالا سازگاری دارد که ممکن است در برخی سرورهای قدیمی تر قابل راه اندازی نباشد.

 

قابلیت های لاراول در گرو نحوه پیاده سازی

در هنگام طراحی سایت یا برنامه نویسی به صورت اختصاصی با لاراول یکی از عوامل قابل توجه، چگونگی استفاده از قابلیت هایی است که این فریم ورک در اختیار ما قرار می دهد.

به دلایل گوناگون ممکن است در آینده تغییراتی کوچک یا بزرگ در سیستم طراحی شده مورد نیاز باشد و یا بخواهیم امکانات بیشتری به آن اضافه کنیم همه اینها به شرطی امکان پذیر خواهد بود که سیستم از ابتدا توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگانی با تجربه و با رعایت اصول لاراول تولید شده باشد.

عدم رعایت استانداردها و همینطور شناخت و تجربه کم باعث تولید وب سایت هایی با کیفیت پایین و عدم توسعه به هنگام نیازهای آتی خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید