تگ , تگ عنوان , تگ تیتر , seo , موتور جستجو , کلمات کلیدی

تگ های هدینگ


تگ های هدینگ با نام های دیگری مانند تگ های عنوان یا تگ های تیتر هم شناخته میشوند و جز مهمترین تگ های html هستند که علاوه بر زیبا کردن مقالات و محتویات سایت، تاثیر چشمگیری نیز بر سئو دارند و باعث میشوند که موتورهای جستجو درک بهتری از مطالب سایت شما پیدا کنند.

تگ های هدینگ، تگ های بین المللی HTML هستند که برای بیان ویژگی های متن و تعیین میزان اهمیت متن به موتورهای جستجو کاربرد دارند. بدون استفاده از این تگ ها فقط صفحاتی با متن های طولانی تولید کرده اید که کاربردی نخواهند داشت.

تگ های هدینگ مشخص می کنند که ارتباط بین قسمت های مختلف متن به چه صورت است،  از تگ H1 شروع و به تگ H6 ختم می شود که در این میان بیشترین اهمیت را تگ H1 دارد.

وظیفه تگ هدینگ مشخص نمودن عناوین هر پاراگراف و ارتباط دادن پاراگراف ها با زیر عنوان ها می باشد که نتیجه این ارتباط مشخص کردن عناوین مهم برای درک بهتر مطلب توسط گوگل و کاربران است.

 

مزایای تگ های هدینگ

  • این تگ ها در صفحه نمایش قابل رویت هستند به طوری که با تغییر سایز متن های قرار گرفته در این تگ متن ها بیشتر دیده می شوند و سبب جلب توجه بیشتر کاربر می شوند.
  • خاصیت زیبا شدن متن مزیت دیگر تگ ها است. متن های سایت در صورتی که تماماً با سایز ۱۸ نوشته شوند خصوصاً اگر متن طولانی باشد بسیار خسته کننده خواهند بود، در صورت استفاده از تگ هدینگ متن های عناوین در پاراگراف ها اهمیت بیشتری یافته و باعث می شود که متن از یکنواختی خارج شود.

 

استفاده از تگ های هدینگ برای انواع ساختار متنی صفحات وب از نظر محتوا:

۱. متن کلی صفحه که به صورت یکپارچه در رابطه با موضوع خاصی صحبت می کند.
در این قبیل متن ها ، به راحتی می توان تمام تگ ها را در متن جای داد و بیشترین تاثیر را گرفت.

۲. متن داخل منو ، فوتر ، هدر ، لینک های کناری صفحه (Site wide) .
این متن ها عملاً خاصیت متنی ندارند و فقط برای دسترسی بهتر کاربر به دیگر قسمت های سایت هستند.

۳. صفحاتی که موضوعات مختلف را لیست می کنند، مانند صفحه محصولات و یا مقالات.
در این قسمت هم با قرار دادن عنوانی مناسب در صفحه و مشخص کردن تگ h1 برای متن عنوان می توان تأثیر خوبی از سئو گرفت.

تگ های سلسله مراتبی h :

H1
تگ h1 را در متن ها برای عنوان داخلی صفحه قرار دهید. در هر صفحه تنها از یک تگ h1 می توان استفاده کرد. از آنجا که گوگل با استفاده از این تگ به موضوع هر صفحه از سایت پی می برد، تگ h1 در موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است.

H2
تگ h2 بیشترین استفاده را در متن سایت بخصوص متن های طولانی دارد. تمام تیترهای پاراگراف ها با تگ h2 برچسب خورده و باعث ارتباط بین پاراگراف ها با عنوان سایت می شوند. با استفاده از کلمات کلیدی در تگ ها گوگل متوجه می شود که کلمه کلیدی شما چیست و شما را برای این کلمات به کاربران پیشنهاد می دهد.

تگ های H3 , H4 , H5 , H6
کاربری این تگ ها به اندازه تگ h1 و h2 نیست. استفاده از همه تگ ها ضروری نیست.

 

ترتیب استفاده از تگ های h:

مهم است که بدانید استفاده از تگ ها باید به صورت نزولی انجام بگیرد. اگر در صفحات خود از تگ ها استفاده میکنید، ترتیب را رعایت کنید.
بعد از تگ h1 حتماً باید h2 استفاده شود، و بعد از تگ h2 حتماً باید h3 استفاده شود.
اشتباه وارد کردن ترتیب تگ ها باعث تأثیر منفی بر سئو خواهند شد.

و در آخر

استفاده از این تگ ها را فراموش نکنید و بدانید که با استفاده از ویژگی های مثبت کد های HTML ، هم به سئو سایت و هم به راحت تر خوانده شدن متن توسط کاربران کمک خواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید