سئوالات متداول سئو و بهینه سازی

سئو چیست؟

سئو فرایندی است که به ما کمک میکند تا با انجام فعالیت هایی در طراحی سایت و تولید محتوا، گوگل بتواند سایت ما را شناسایی کرده، و بر اساس کلمات کلیدی مرتبط ما را در صدر نتایج جستجوی خود نشان دهد، بدین ترتیب قادر به افزایش بازدیدکننده سایت و افزایش درآمد از طریق وبسایت خواهیم بود.

برای اطلاعات بیشتر روی لینک سئو چیست کلیک کنید.

انواع سئو کدامند؟

انواع سئو پس از تعریف و بررسی ویژگی ها و مزیت ها بطور گسترده  به سه دسته:

کلاه سفید

کلاه سیاه

و کلاه خاکستری

طبقه بندی شده اند که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید روی لینک انواع سئو کلیک کنید.

seo و sem چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همانطور که گفتیو سئو فرایندی کمک کننده در جهت ارتقا و پیشرفت کسب و کار ما در فضای وب است، در حالیکه SEM همان بازاریابی اینترنتی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تفاوت seo و sem مراجعه فرمایید.

هزینه سئو وب سایت چقدر است؟

سئو قیمت مشخصی ندارد و برای تعیین میزان هزینه سئو وبسایت فاکتورهایی نظیر: ترافیک وبسایت، میزان جستجوی کلمه کلیدی، چند سیلابی بودن کلیدوازه ها، موقعیت فعلی سایت، وضعیت رقبا و … در نظر گرفته میشود. شرکت هایی که خدمات سئو را با هزینه های بسیار اندک و غیرمتعارف انجام میدهند، از روشهای غیرمعمولی و سئو کلاه سیاه استفاده میکنند که باعث پنالتی و جریمه شدن سایت از طرف گوگل میشود.

برای اطلاع از قیمت سئو وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا وردپرس بطور اختصاصی برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است؟

 خیر، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بهینه سازی شده نیست، با آنکه از نظر سئو محبوب است اما برای دستیابی به نتایج بهتر باید برخی از کارهای سئو را بصورت دستی انجام داد؛ پس این تصور که شما با داشتن یک سایت وردپرس، بطور اتوماتیک در نتایج برتر گوگل رتبه بندی میشوید، کاملا اشتباه است.

شاید بهتر باشد تا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فاکتورهای رتبه بندی وبسایت ها در گوگل روی لینک کلیک کنید.

آیا اضافه کردن یک پست در چند دسته بندی در سئو سایت موثر است؟

زمانی که محتوای یکسانی را در چند دسته بندی قرار میدهید، اینطور به نظر میرسد که آن محتوا بیش از یک آدرس اینترنتی دارد و محتوا تکراری است. محتوای تکراری و تکثیر شده نیز از نظر گوگل نمره منفی میگیرد در نتیجه بر سئوی سایت شما تاثیر میگذارد. برای جلوگیری از این امر میتوانید با استفاده از تنظیمات ورددپرس برای صفحات و پست ها را در بیش از یک دسته بندی قرار دهید.

بطور معمول برای گرفتن یک نتیجه خوب در سئو، چقدر زمان لازم است؟

در صورت استفاده از روش های صحیح  و اصولی سئو و همچنین کلمات کلیدی مناسب، ظرف مدت ۶ ماه میتوانید نحوه عملکرد، بهبود رتبه و افزایش میزان ترافیک سایت را مشاهده نمایید. بخاطر داشته باشید که این محدوده زمانی به نحوه عملکرد موتورهای جستجو، سختی کلمات کلیدی، و رقبای شما بستگی دارد.

آیا شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت تاثیر میگذارند؟

امروزه بعضی از سایت ها مانند اینستاگرام حتی بیشتر از گوگل ورودی دارند! پس وقتی مطلب شما اشتراک گذاری یا لایک شود، شما فالو میشوید و این بدین معنی است که مطلبتان خوب بوده است. بخاطر داشته باشید که سئو فقط به گوگل و یاهو ختم نمیشود بلکه حتی بهینه سازی شبکه ها یا گرفتن بازدید کننده و تبلیغ در این شبکه ها نیز میتواند در بهبود رتبه شما و افزایش ترافیک سایت موثر باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو مراجعه کنید.

آیا بک لینک برای سئوی سایت مناسب و موثر است؟

هر بک لینکی برای سئو سایت مناسب و موثر نیست، همانطور که در بحث الگوریتم های گوگل گفتیم، گوگل همواره تمایل دارد که سایت ها محتوای بهتر و مناسب تولید کنند، بهمین دلیل سایتهایی که این خواسته گوگل را رعایت میکنند محبوبتر بوده و همواره در صدر جستجوها هستند. اگر از بک لینک های غیروابسته و اسپمی (بیش از حد) استفاده کنید، برای گوگل هیچ ارزشی نداشته و با کاهش رتبه  و جریمه مواجه میشوید.

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بک لینک و تاثیر آن بر seo را بخوانید.

چه عواملی بر سئو سایت تاثیر میگذارند؟

فاکتورهای بسیاری در تعیین رتبه سایت شما وجود دارند کهمهمترین آنها از نظر گوگل عبارتند از:

  • بک لینک : لینک های ورودی به سایت که باید از سایت هایی معتبر و با رتبه بالا باشد.
  • سئو درون صفحه و محتوا: توضیحات متا، عنوان صفحه، تعداد و نوع کلمات کلیدی، بهینه سازی تصاویر، لینک های خروجی، تگ های HTML و…
  • اعتبار دامنه: دامنه هایی که قدمت بیشتری دارند برای موتورهای جستجو اعتبار بیشتری داشته و رتبه بهتری نیز می گیرند.
  • بروزرسانی مداوم: درج مطالب جدید در سایت بطور مستمرو با کیفیت مناسب نتیجه مثبتی برای سایت دارد.

همچنین میتوانید مطلب فاکتورهای مهم رتبه بندی وبسایت در گوگل را مطالعه نمایید.

آیا سئو برای تمامی وبسایت‌ها ضروری است؟

گوگل نقش بسیار مهمی در دادن اطلاعات و تجارت آنلاین دارد و بهمین دلیل وبسایت‌های فروشگاهی که محصول یا خدماتی برای فروش دارند، از گوگل استفاده می‌کنند تا بیشتر دیده شوند. اگر هدف شما نیز دیده شدن و افزایش مخاطبان می‌باشد، سئو جزء  واجب کار شما است.