طراحی وبسایت , سئو , افزایش بازدید , بهبود رتبه

search-intent


search intent یا هدف جستجو بدنبال یافتن دلیل یک جستجوی خاص توسط مردم انجام میشود. برای آنکه افراد بیشتری را جذب سایت خود کنید، باید برای کسب رتبه بالاتر از گوگل تلاش کنید، سئو میتواند به شما کمک کند. باید محتوای وب سایتتان را براساس کلماتی که مردم بیشتر از آن استفاده میکنند بهینه کنید. هدف شما از راه اندازی وب سایت میتواند فروش محصولات، ارائه مقالات علمی یا خبرنامه باشد.

چرا افراد جستجو می کنند؟

آن ها جستجو می کنند زیرا سوالی در ذهن دارند و می خواهند پاسخی برای آن پیدا کنند.
بیشش از یک سال است که گوگل قادر است هدف از جستجوی مردم را تشخیص دهد. گوگل می خواهد به صفحاتی بالاترین رتبه را بدهد که بیشترین تطابق را با کلمات مورد جستجو و هدف از جستجوی یک پرسش خاص دارند. به همین دلیل است که تناسب محتویات وب سایت با هدف از جستجوی افراد ضرورت دارد.

کلماتی که افراد در جستجوهای خود استفاده می کنند اطلاعاتی را در مورد اهداف کاربران ارائه می دهد. اگر مردم کلماتی مانند خرید، معامله، تخفیف استفاده کنند، قطعا مستعد خرید هستند. اگر کلماتی مانند اطلاعات، چگونه، بهترین راه را در جستجوی خود استفاده کنند احتمالا هدف آنها کسب اطلاعات است.

انواع search intent

۱- تحقیقات تجاری یا Commercial investigation
بسیاری از افراد در آینده قصد خرید دارند اما تحقیقات اولیه خودشان را از طریق وب انجام میدهند. این افراد قصد انجام تراکنش دارند اما به زمان بیشتری برای متقاعد شدن نیاز دارند.

۲- اطلاع رسانی یا Informational intent
بسیاری از جستجوهایی که توسط افراد در اینترنت انجام می گیرد به منظور کسب اطلاعات است. اطلاعات در مورد آب و هوا، آموزش کودکان، سئو یا بهینه سازی سایت و یا هرچیزی دیگری. در این موارد، افراد یک سوال خاص در ذهن دارند یا می خواهند درباره یک موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنند.

۳- هدف تراکنشی یا Transactional intent
بسیاری از افراد بصورت آنلاین خرید می کنند و به دنبال بهترین خرید از طریق وب هستند. تمام افرادی که به دنبال خرید هستند در زمره جستجو با هدف خرید قرار می گیرند.

۴- هدف ناوبری یا Navigational intent
افراد با این هدف سعی می کنند تا به یک وب سایت خاص دسترسی پیدا کنند. برای مثال افرادی که معمولا کلمه “فیس بوک” را جستجو می کنند، معمولا قصد دارند به سایت فیس بوک بروند.
کسب رتبه بالا برای یک عبارت ناوبری زمانی برای ترافیک ارگانیک وب سایت شما سودمند است که سایت شما هدف از جستجوی افراد باشد.

چگونگی بهینه سازی محتوا با توجه به search intent

می خواهید اطمینان حاصل کنید که یک صفحه فرود متناسب با هدف جستجوی مخاطبان شماست. اگر مردم به دنبال کسب اطلاعات هستند، احتمالا نمی خواهید که صفحه محصولات برای آن ها نمایش داده شود و یا اگر افراد به دنبال خرید محصولی هستند نباید آنها را درگیر مقالات طولانی و خسته کننده کرد.
صفحات محصولات را برای کلمات کلیدی تجاری محرک بهینه سازی کنید. اگر لوازم ورزشی را بفروش می رسانید، می توانید به عنوان مثال یک صفحه محصول را برای “خرید لوازم ورزشی” بهینه سازی کنید.
اگر می خواهید بیشتر در مورد هدف مخاطبان مورد نظرتان بدانید، بهترین راه این است که از آن ها بپرسید. می توانید یک نظر سنجی کوچک داشته باشید، حاوی سوالاتی در مورد اینکه به دنبال چه چیزی در جستجوی خود هستند.

بسیار مهم است که محتوایی که در حال نوشتن آن هستید هم با کلمات و هم با هدف جستجوی افراد متناسب باشد. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما شامل اطلاعاتی است که افراد در جستجوی آن هستند و یا اگر افراد مستعد خرید یکی از محصولات شما هستند، آن ها را به صفحات فروش هدایت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *