طراحی سایت , پشتیبانی سایت , کسب درآمد از سایت , افزایش بازدید , فروش آنلاین

طراحی وبسایت چند زبانه


حضور اینترنت و شبکه های اجتماعی، روابط میان کشورهای جهان با یکدیگر را گسترش داد، بدین ترتیب شرکت های واردات و صادرات، دانشگاه ها و موسسات آموزشی، شرکت های دولتی، شرکتهای بازرگانی، آژانس های مسافرتی و هواپیمایی برای برقراری هر چه بهتر ارتباط خود با مشتریانی که زبان آنها را  نمیدانند، اقدام به طراحی سایت چند زبانه برای خود کردند.

طراحی سایت چند زبانه ابزاری قدرتمند برای بازاریابی اینترنتی، فروش آنلاین، معرفی کالاها و خدمات به مخاطبان در سرتاسر جهان میباشد. چنین وب سایتی می تواند روند فعالیت شرکت را فراتر از محدودیت های جغرافیایی شکل دهد.

اصول مهم در طراحی سایت چند زبانه

  • کد زبان

هر زبان در برنامه نویسی وب یک کد مشخص دارد، در زمان طراحی سایت باید توجه داشته باشید که کاربران بتوانند با دستگاه های مختلف از سایت بازدید کنند و در پیدا کردن زبان دلخواه خود دچار مشکل نشوند. بخش انتخاب زبان بهتر است یکی از اولین گزینه هایی باشد که به چشم کاربران میخورد.

  • تنظیم زبان پیشفرض

هر صفحه وب دارایز یک زبان پیشفرض است که در کدهای HTML مشخص می شود. معمولا برای سایت های بین المللی این زبان انگلیسی میباشد.

  • انکودینگ صفحه (Encoding)

در برنامه نویسی، صفحات باید انکودینگ مناسب با زبان سایت داشته باشند، برای مثال سایت های فارسی انکودینگ UTF-8 دارند.

اهمیت طراحی سایت چند زبانه

گسترش روابط تجاری و ارتباطات بین المللی از طریق وبسایت ها و شبکه های مجازی صورت میگیرد، چند زبانه بودن وبسایت فرصت بسیار مناسبی را برای عرضه و معرفی محصولات یا خدمات شما به سراسر دنیا فراهم میکند.

طراحی یک سایت چند زبانه یکی از اقدامات بسیار مهم در فروش و بازاریابی دیجیتالی است. اگر سازمان شما استراتژی فروش و  تعاملات بین المللی دارد، باید با کاربران غیرفارسی زبان نیز در ارتباط باشد، بدین ترتیب سایت شما برای این مخاطبان خارجی قابل دسترس و استفاده میشود.

یکپارچگی ساختار و محتوا در طراحی سایت چند زبانه

بعنوان مهمترین اصل در ساخت یک سایت چند زبانه، همپوشانی و یکپارچگی بخشهای مختلف و ساختار و محتوای وبسایت ضروری است، بدین معنا که با پیاده سازی سیستم های چند زبان، وب سایت نباید بصورت جدا از هم بنظر بیاید.

وجود یک محیط یکپارچه برای مدیریت تمام زبان ‌های وبسایت الزامی است، زیرا اگر طراحی بصورت تخصصی و حرفه ای انجام نشود، سایت‌ها بشکل کاملا مجزا از یکدیگر با مدیریت، تنظیمات و بروزرسانی جداگانه خواهند بود.

هزینه طراحی سایت چند زبانه

هر شرکت طراح با توجه به تخصص، مدت زمان صرف شده، امکاناتی که در سایت قرار میدهد، روش‌های مورد استفاده در چندزبانه کردن سیستم‌های مدیریت محتوا، استفاده از زبان‌های برنامه‌ نویسی برای طراحی سایت چندزبانه؛ هزینه طراحی خود را تعیین می کند؛ و این هزینه ها با یکدیگر متفاوت هستند.

جهت نوشتار زبان دوم یا سوم با زبان‌ اصلی از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه طراحی سایت میباشد، و بالطبع هزینه طراحی و اجرای این سایت هابیشتر از سایت های تک زبانه است. بطور معمول هزینه سایت های چندزبانه نصف مبلغ طراحی یک سایت تک زبانه است.

برای اضافه کردن زبان عربی به سایتی که با زبان فارسی طراحی شده است، هزینه‌ طراحی شما بسیار کمتر از اضافه کردن زبان فرانسه خواهد بود؛ زیرا جهت نوشتار دو زبان فارسی و عربی هر دو از راست به چپ می باشد.

برای اطلاع از هزینه طراحی سایت روی لینک کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.